מי רוצה שדרוג זכרון למוח? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי רוצה שדרוג זכרון למוח?

DOGMA

Recommended Posts

חוקרים מאונב' דרום קליפורניה מצאו דרך אפשרית לחיבור שבבים אלקטורנים אל הניורונים של המוח. די מעניין על העניין הזה, עוד 30 נוכל לזכור הכל, לדעת הכל. אין עוד בית ספר, מתקינים ספר היסטוריה על השבב יש לך את כל הידע שצריך בנושא הזה. מעניין מתי תצא encarta brain edition?  :lol:

http://www.wired.com/news/medtech/0,1286,65422,00.html?tw=wn_2techhead

ועוד משהו דיי אירוני, תסתכלו על הפרסומת לMS בדף, תסתכלו על הצורה שהם בחרו לפרסם אותו. האם הם כבר מתכננים את העתיד שלנו? :lol:

ms.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו מכם קרה את זה או שסתם הגבתם (ותסלחו לי על המילים הבאות) בטיפשות האופיינית לתגובות בפורום מדע וטכנולוגיה?

לא מדובר שם על שום תוספת אלא על שבב שיחליף את החלק במוח שאחראי על "הפיכת" לטווח קצת לזכרונות לטווח ארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן קראתי, אבל ברגע שיצא דבר כזה, שבבי לא "רחוקים" במיוחד מזה. אם השבב יכול לתעל תקשורות בין ניורונים כפי שהוא רוצה, במקרה הזה להעביר ישר מהטווח הקצר לטווח הארוך. דבר שישפר בצורה משמעותית את יכולות הלמידה של האנשים. היום שבוא נוכל להכניס ששבב שיגבה את הזכרונות שלנו, או שיתקין לנו איזה ספר לראש לא רחוק במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה אומר שקראת ובכל זאת כתבת מה שכתבת אז נראה שיש לך בעיה בהבנת הנקרא :P

כתוב שם בפירוש שבעיה של מסוכבת הרבה יותר. אין להם מושג איך אתה שומר של סבא שלך למשל. הבעיה של העברה מטווח קצר לארוך פשוטה בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצוב מאוד העניין הזה.

כי מי שלא יהיה לו כסף לזה לא יוכל להתקדם בחיים כי בשלב מסויים לא יצטרכו רוב בני האדם בתי ספר.

חוץ מזה התקופה הכי יפה בחיים זה מגיל 12 עד 18. לא מבין את הקטע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה אומר שקראת ובכל זאת כתבת מה שכתבת אז נראה שיש לך בעיה בהבנת הנקרא :P

כתוב שם בפירוש שבעיה של מסוכבת הרבה יותר. אין להם מושג איך אתה שומר של סבא שלך למשל. הבעיה של העברה מטווח קצר לארוך פשוטה בהרבה.

שוב פעם, One`c you go that road, ברגע שתתחיל להתעסק עם זה, היום שתוכל לאחסן יגיע. ואז יתחילו הבעיות. כל מערכת החינוך תקרוס. תגיד שלום לסיפריות, ולמי יודע מה עוד.

וחוץ מזה, אם הדבר הזה הולך לשפר בצורה ממש ממש ממש רצינית את הלמידה של התלמידים, הולך להווצר מצב שבוא תלמידים "משודרגים" לא יוכלו ללמוד ביחד עם רגילים. והאם התהליך הזה יהיה מאוד יקר זה יצור לחץ חברתי עצום. או כאשר התהליך הזה יהיה מקובל בחברה, האם למדינה תיהיה זכות לחייב את ההורים "לשדרג" את התלמיד?

או שבמצב שהטכנ' הזאתי תיהיה מאוד נדירה, תלמידים מסויימים שיודעים שיגיעו רחוק היו מקבלים "שידרוג" בחינם כדי שיוכלו לתרום באמת לחברה האנושית.

וזה רק הבעיות שאני יכול לחשוב עליהן אני בטוח שיהיו עוד :|

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה התקופה הכי יפה בחיים זה מגיל 12 עד 18.  לא מבין את הקטע הזה.

בארץ זה עד 18 ואז אתה מתגייס ....בכל העולם התקופה היפה ממשיכה הלאה

ובקשר לכתבה הזו

תוכל לקרוא טקסט פעם אחת ובשניה המכשירים האלו יעבירו את הזיכרון לזיכרון לטווח ארוך....מספיק טוב בשבילי

תחשוב שלא תצתרך לשבת ללמוד יותר אומרים לך משהו פעם אחת \ קראת טקסט פעם אחת זהו אתה זוכר אותו לתמיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארץ זה עד 18 ואז אתה מתגייס ....בכל העולם התקופה היפה ממשיכה הלאה

ובקשר לכתבה הזו

תוכל לקרוא טקסט פעם אחת ובשניה המכשירים האלו יעבירו את הזיכרון לזיכרון לטווח ארוך....מספיק טוב בשבילי

תחשוב שלא תצתרך לשבת ללמוד יותר אומרים לך משהו פעם אחת \ קראת טקסט פעם אחת זהו אתה זוכר אותו לתמיד

מסכים...מסכים מאוד :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב פעם, One`c you go that road, ברגע שתתחיל להתעסק עם זה, היום שתוכל לאחסן יגיע. ואז יתחילו הבעיות. כל מערכת החינוך תקרוס. תגיד שלום לסיפריות, ולמי יודע מה עוד.

וחוץ מזה, אם הדבר הזה הולך לשפר בצורה ממש ממש ממש רצינית את הלמידה של התלמידים, הולך להווצר מצב שבוא תלמידים "משודרגים" לא יוכלו ללמוד ביחד עם רגילים. והאם התהליך הזה יהיה מאוד יקר זה יצור לחץ חברתי עצום. או כאשר התהליך הזה יהיה מקובל בחברה, האם למדינה תיהיה זכות לחייב את ההורים "לשדרג" את התלמיד?

או שבמצב שהטכנ' הזאתי תיהיה מאוד נדירה, תלמידים מסויימים שיודעים שיגיעו רחוק היו מקבלים "שידרוג" בחינם כדי שיוכלו לתרום באמת לחברה האנושית.

וזה רק הבעיות שאני יכול לחשוב עליהן אני בטוח שיהיו עוד :|

ומצד שני, אתה מדבר על ההשלכות החברתיות והאתיות של כזה תהליך, שהן הרבה יותר מסובכות, הרי לכל טכנולוגי מלוות בעיות שכאלו.

אך אני מסכים עם דעתך שהמרחק בין תיעול לבין שליטה עליו לא גדול, למרות שהעובדות הטכניות, כרגע, לא מסכימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומצד שני, אתה מדבר על ההשלכות החברתיות והאתיות של כזה תהליך, שהן הרבה יותר מסובכות, הרי לכל פיתוח טכנולוגי מלוות בעיות שכאלו.

אך אני מסכים עם דעתך שהמרחק בין תיעול לבין שליטה עליו לא גדול, למרות שהעובדות הטכניות, כרגע, לא מסכימות.

אני לא חושב שהיה טכנ' בעל השלכות חברתיות ואתיות כלכך גדולות כמו זה, זה לא טלפון סלולארי או ילדים עם PDA, הדבר הזה יכול ליצור בעצם שתי חברות שההבדלים בין היכולות המנטאליות שלהם עצומים. אם כמובן שהדבר הזה יתמשש, משום מה יש לי הרגשה שברגע שהדבר הזה יתקרב לאיזה שהוא שלב נסיוני, יטרפדו את זה בדיוק כמו שמנסים לטרפד שיבוטים כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...