שערורייה - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שערורייה

hagay21

Recommended Posts

שימוש פרטי אומר, כל שימוש שלא נעשה ממנו רווח. כלומר אתה יכול לצרוב 100 דיסקים ולחלק לכל החברים שלך וזה יהיה חוקי לגמרי. תוכלו לקנות 5 חברים דיסק מקורי אחד ועוד 4 מדיות, וזה יהיה בסדר. קפיש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

החוק בא להפוך שיכפול דיסקים מוגנים לדבר חוקי כל עוד שהדיסק שלך והשימוש בו יהיה פרטי ולא יפר את זכויות היוצרים (וזה הכל).

זה לא הופך דיסקים בשוק לחוקיים, זה לא הופך משחק מחשב שהורדתם לחוקי, זה לא הופך כל שהורדתם לחוקי אבל אני בטוח שזה יצור מעיין איזון מסוים בין האמנים שיקבלו את מה שמגיע להם לבין האנשים שרוצים לשמוע מבלי לשלם כסף על הדיסק המקורי אבל כשהם קונים דיסק הולך כסף לאמנים, לא שאני אומר שזה עדיין עושה את זה חוקי אבל אם החוק יעבור - עבירות אחרות על זכויות יוצרים לא ממש יקבלו יחס רציני... ולפי דעתי טוב שכך במידה מסוימת.

מצד שני... אין הרבה צדק בחוק הזה כי הוא מפגר מיסודו... כסף לאמנים הולך ? סבבה אבל מה עם כל אלה שקונים דיסקים לגיבוי מידע אישי ולמטרות אישיות אחרות ? וחוץ מזה זה נראה לי לגיטימי לשלם עוד כסף בשביל לשכפל למטרות בטחון עוד דיסק מהדיסק שאני קניתי במיטב כספי שהלך גם לאמן.

החוק הזה רוצה לקחת כסף מהציבור בגלל שאכיפת זכויות יוצרים היא דבר בלתי אפשרי כיום ברמות אישיות וגם אף שוטר לא יכול להכנס לבתים פרטיים ולבצע חיפוש ללא אישור וגם זה לא מעניין ממש את המשטרה אם יש איזה ילד שצרב קצת.

נגיד קניתי דיסק של משינה והוא במערכת בסלון, אחלה. עכשיו אני רוצה לשמוע אותו גם באוטו ואני רוצה שישאר שם, מצד שני גם לפעמים אני רוצה לשמוע אותו בבית... מה הבעיה לצרוב את הדיסק בשביל האוטו ? כאילו שלפני החוק מישהו היה קונה עוד דיסק... בכלל זאת דרישה מצחיקה מאנשים, מספיק לכתוב על הדיסק את שאר האיסורים ולהוריד את השיכפול למטרות אישיות כחלק מהפרת זכויות יוצרים.

אני בדעה שהחוק כיום בסדר (וגם העובדה שכולם שמים עליו זין אחד גדול).

המשטרה יודעת שיש בשוק אנשים שמוכרים דיסקים לא חוקיים, ולא צריך יותר מסיבוב אחד בשוק בשביל למצוא הרבה כאלה אז אולי הגיע הזמן שהמשטרה תתחיל לעשות משהו מועיל במקום שהחוק ידפוק את כולם ?

זה כמו שישדדו בנקים 100 פעמים ביום ובמקום שהבנק ישים שומר בכניסה והמשטרה תחפש את השודדים, הבנק יעלו את העמלות ב100%.

הצריבה וההורדה הפרטית לא ממש מזיזות לאמנים, מי שלא יכל פעם לקנות דיסק גם לא יכל לקנות היום ומי שאהב אמן מסוים יקנה את הדיסק שלו בכל מקרה.

נ.ב

Light - מה שאתה אומר זה שטויות...

שימוש פרטי זה שימוש של הפרט שקנה את הדיסק ויש לו את הזכויות עליו כבעלים של אותו דיסק שעליו הוא שילם כסף.

הפצה המונית גם ללא רווח היא לא חוקית, מה יקרה אם איזה אמן מתחיל ודיי עני יוצא דיסק ואיזה מליונר אחד יאהב את הדיסק אבל הוא מחליט שהוא שולח בדואר לכל בית בישראל את הדיסק הזה צרוב, נראה לך שזה יהיה חוקי בגלל שאותו בנאדם מחזיק עותק אחד של אותו הדיסק ? זה הכי לא פייר שזה יכול להיות כלפי האמן.

גם גלי צה"ל עובדים בחינם והם משלמים תמלוגים על כל שיר שהם משמיעים... זה נראה לך שימוש פרטי של השדרן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוק בא להפוך שיכפול דיסקים מוגנים לדבר חוקי כל עוד שהדיסק שלך והשימוש בו יהיה פרטי ולא יפר את זכויות היוצרים (וזה הכל).

איפה זה כתוב?

הצריבה וההורדה הפרטית לא ממש מזיזות לאמנים, מי שלא יכל פעם לקנות דיסק גם לא יכל לקנות היום ומי שאהב אמן מסוים יקנה את הדיסק שלו בכל מקרה.

מאוד מזיזות. הם מקבלים ישירות כסף מכל דיסק שלהם שנמכר ובעקיפין על כל השמעה שלהם. לא ראית את הקמפיין שהיה בזמנו בטלוויזיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MORTAR, אתה מפספס את הנקודה קצת.

כיום, מותר לך לקנות כל דיסק שהוא וצרוב אותו לעצמך בתור גיבוי (וכמובן להשתמש בגיבוי) כל עוד אתה לא מרוויח מזה וכסף, ואף אחד אחר לא נהנה מהדיסק או מהגיבוי שלו (זה המצב כיום).

ההצעה החדשה אומרת, קנית דיסק? יופי, מעניין את התחת שלנו מה תעשה איתו. תחלק אותו לחברים שלך בתור במבה אפילו. כל עוד אתה לא עושה מההעתק שקל, זה בסדר (ע"פ הצעת החוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...