שדרוג: מארז+לוח אם+מעבד+זכרון - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג: מארז+לוח אם+מעבד+זכרון

ring_c

Recommended Posts

אני ממש לא יודע מה לעשות. מה שבטוח הוא שאני לא רוצה להוציא הרבה כסף.

אז ככה. יש לי היום פנטיום3 800MHZ עם כרטיס מסך GeForce4 MX440 (זה חשוב להמשך), שטוב לי מאד היום. אני לא גיימר רציני. אולי משחק מדי פעם איזה משחק חדש שהורדתי, אבל לא באופן קבוע (אני אבא לשני תינוקות!).

אז ככה. אני צריך את עזרתכם בהחלטה על איזו טכנולוגיה ללכת. האם ללכת על ה-PCI-E במפרט הזה:

CPU: Intel P4 LGA775 3GHZ FSB HT 1MB

Board: Avalon BLKD915GAVL DDR 100Mbps

Screen card: GeForce 5300 PCI-E*16 128MB

שימו לב שבתצורה הזו אני חייב להחליף כרטיס מסך בגלל ששלי לא מתאים לPCI-E.

עלות: 2435 ש"ח

או ללכת על תצורת בכלל, זולה בהרבה במפרט הזה:

Athlon 3000+ FSB400

Asus A7N8X-X NForce2 400

פה אני אשתמש בכרטיס מסך הנוכחי שלי.

עלות: 1350 ש"ח

כמו שאתם רואים מדובר על הפרש של יותר מ1000 ש"ח. האם הטכנולוגיה החדשה שווה את המחיר?בכמה המחשב הראשון יחזיק יותר זמן מעמד כולל שדרוגים עתידיים?

בתודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ שתלך על AMD, מה התקציב בכלל?

ועצה, אל תשלב לוחות אסוס ומעבדי AMD

ומה זה AVALON?

א. הוספתי מחירים לנ"ל.

ב. כמובן שיש להוסיף זכרון (512 מגה DDR בשני המקרים) + מארז.

ג. למה לא לשלב אסוס עם AMD? ומה כן?

ד. Avalon זה לוח אם. הנה המפרט: http://www.intel.com/design/motherbd/av/index.htm?iid=ipp_browse+motherbd_d915gav&

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאתם רואים מדובר על הפרש של יותר מ1000 ש"ח. האם הטכנולוגיה החדשה שווה את המחיר?בכמה המחשב הראשון יחזיק יותר זמן מעמד כולל שדרוגים עתידיים?

לדעתי היא לא שווה, לפחות לא בדור הנוכחי של המוצרים.

אם ביצועים מקסימליים הם לא בראש סדר העדיפויות שלך, יספיק בהחלט גם לעוד שנתיים ויותר (ממילא כל יצרני המעבדים לא מצליחים להעלות מהירויות שעון, אז הם עוברים ל"ליבה כפולה" וזה בטח ידרוש החלפת וכו').

אגב, שקלת AMD64 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל היא עובדת עם ה-WinXP 64bit beta, לפחות לפי מה שקראתי

חוץ מזה, אני לא מדבר על הקטע של 64 ביט, אלא על העובדה שאלה מאוד חזקים גם ביישומים "רגילים" - עם יחס עלות/ביצועים טוב מאוד

למעשה, הם עוקפים את הפנטיום (וכמובן את האת'לון) כמעט בכל יישום למעט קידודים. הפנטיומים החדשים אומנם מדביקים את הפער אבל בלי הצדקה למחיר שלהם ושל הלוחות אם התואמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל היא עובדת עם ה-WinXP 64bit beta, לפחות לפי מה שקראתי

חוץ מזה, אני לא מדבר על הקטע של 64 ביט, אלא על העובדה שאלה מעבדים מאוד חזקים גם ביישומים "רגילים" - עם יחס עלות/ביצועים טוב מאוד

למעשה, הם עוקפים את הפנטיום (וכמובן את האת'לון) כמעט בכל יישום למעט קידודים. הפנטיומים החדשים אומנם מדביקים את הפער אבל בלי הצדקה למחיר שלהם ושל הלוחות אם התואמים.

לא יודע. אני מפחד מדי מבעית תאימות. בעיקר עתידיות. שמעתי שלקח שנה להתאים את הלונגהורן ל-64 ביט של . מי יודע אם כולם ישקיעו כמו בהתאמת המוצרים שלהם למעבד הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא יודע מה לעשות. מה שבטוח הוא שאני לא רוצה להוציא הרבה כסף.

אז ככה. יש לי היום פנטיום3 800MHZ עם כרטיס מסך GeForce4 MX440 (זה חשוב להמשך), שטוב לי מאד היום. אני לא גיימר רציני. אולי משחק מדי פעם איזה משחק חדש שהורדתי, אבל לא באופן קבוע (אני אבא לשני תינוקות!).

אז ככה. אני צריך את עזרתכם בהחלטה על איזו טכנולוגיה ללכת. האם ללכת על ה-PCI-E במפרט הזה:

CPU: Intel P4 LGA775 3GHZ FSB HT 1MB

Board: Avalon BLKD915GAVL DDR 100Mbps

Screen card: GeForce 5300 PCI-E*16 128MB

שימו לב שבתצורה הזו אני חייב להחליף כרטיס מסך בגלל ששלי לא מתאים לPCI-E.

עלות: 2435 ש"ח

או ללכת על תצורת AMD בכלל, זולה בהרבה במפרט הזה:

Athlon XP 3000+ FSB400

Asus A7N8X-X NForce2 400

פה אני אשתמש בכרטיס מסך הנוכחי שלי.

עלות: 1350 ש"ח

בתודה מראש.

קודם כל AXP3000 זה מעבד ממש לא משתלם. במחיר די קרוב אתה משיג אינטל שיותר טוב.

לגבי סוקט 775, לדעתי השקעה מיותרת. אין כרגע יתרון חוץ מהעלות הגבוהה של הלוחות האיכותיים, המחיר הגבוה של הזכרונות אם זה לוח ל DDR2. היתרון היחידי הוא באפשרות לשדרג לכרטיס PCI-E מתקדם אבל לדעתי לא שווה את ההשקעה.

לגבי התאימות של AMD 64 ביט. הוא תואם למערכות 32 ביט כך שבכל מקרה יתאים למה שפנטיום יתאים. בנוסף יש לו את האופציה ל 64 ביט שאם תכנס רק תרוויח ממנה.

אני הייתי קונה אחד מהשניים:

מנועה כולל מעבד נורטווד שמצויין ל OC, אינו מתחמם כמו הפרסקוט ולא פחות טוב בביצועים ממנו:

דגם מחיר כמות

PENTIUM 4 3G 800MHZ 512KB 1260 ¤ 1

ALBATRON PX865PE PRO 500 ¤ 1

COMPUCASE CI-6A19 WHITE 360 ¤ 1

סה"כ: ¤ 2120  (3 תשלומים(

מחיר מזומן: 2056.4

או מ KSP:

מעבדי ?AMD?  Price Units Total 

Athlon 64 3000+ (S-754) 990 1 990

לוחות אם למעבדי ?AMD? EPOX Price Units Total 

8KDA3J S-754 sata, gbl 570 1 570

מארזים?  Price Units Total 

HEC Compucase CI-6A19 390 1 390

Total price 1950 ¤ מזומן שטרות

לזה הייתי מוסיף 2X256 או אפילו 2X512 של במהירות 500 כדי לשמור על אופצית האוברקלוק פתוחה.

זכרונות? 500 Price Units Total 

256MB A-DATA 340 2 680

Total price 680 ¤ (מזומן שטרות)

אם זה למעבד 64 ביט אפשר לקחת סטיק אחד של 512.

את כרטיס המסך הייתי משאיר אם הוא מספק אותך.

לגבי איזה מהמפרטים עדיף? תלוי מה אתה עושה. אם אינך מקודד או עובד עם , או בגרפיקת הייתי הולך על ה 64ביט כדי לשמור את האופציה למערכת הפעלה 64 ביט פתוחה.

אם בטוח לא תעשה OC אתה יכול לרדת לזכרונות במהירות 400 ותחסוך קצת, למרות שתמיד טוב לשמור את האופציה פתוחה.

עריכה: ב KSP תוסיף 190 שקל על הרכבה ובנועה 170.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...