עזרו לבחור פונט ברירת מחדל למוזילה ולפיירפוקס - עמוד 2 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרו לבחור פונט ברירת מחדל למוזילה ולפיירפוקס

Shmoe

איזה מבין הפונטים שבתמונת המסך אתם מעדיפים?  

499 הצבעות

1. 1. איזה מבין הפונטים שבתמונת המסך אתם מעדיפים?

• אפשרות מספר 1
    • אפשרות מספר 2

Recommended Posts

הראשון (למה אי?אפשר לערוך את הכותרת? דרך אגב, הראשון הוא Arial, כן?), אבל כדאי להגדיר אותו באופציית ה?sans-serif (כפי שכבר נעשה), את Times New Roman כ?serif (לדעתי, הוא יותר טוב מ?Narkisim) ולבחור ב?sans-serif כברירת מחדל. ראיתי שזה (sans-serif) כבר נעשה בחבילת השפה. ככה הגדרתי את פיירפוקס שלי. (בקצרה, פשוט לשנות את הפונט היחסי ל?sans-serif ולהגדיר את serif ל?Times New Roman.)

אגב, David יותר טוב מ?Narkisim, לדעתי, אבל בכל מקרה Times New Roman עדיף על שניהם (כשמדובר ב?serif).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אבל כדאי להגדיר אותו באופציית ה?sans-serif (כפי שכבר נעשה)

מה שאומר שלמרות כל העדפותיך בנושאי פונטים מסוג Serif, אתה בכל זאת מעדיף פונט Sans Serif כברירת המחדל, נכון? אם כן, אני מקווה שהצבעת ;)

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אם מישהו סקרן, הפונט השני, שרובכם מאוד לא אהב, הוא ברירת המחדל העכשווית של מוזילה - נרקיסים. הפונט הראשון הוא אריאל. הפונט של אקספלורר הוא דויד, שדומה במידה מסויימת לנרקיסים - שניהם שייכים למשפחת Serif, בניגוד לאריאל ששייך למשפחת Sans Serif.?

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הראשון הרבה יותר קריא.

אין צורך להרחיב בעניין, הראשון ללא צל של ספק.

הפונט הראשון, ללא ספק, ולו גם הצבעתי.

גם מבחינת האסטטיות וגם מבחינת הקריאות.

הראשון בהחלט נראה יותר ברור ואסטטי

true true

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה צולם עם WinXP Pro, בפונטים בגודל 10. אגב, את *באמת* מעדיפה פונט סריפי בקריאה על המסך? :o

Prog.

למה גודל 10? לטעמי הגדרת גודל 10 בדפדפן הוא קטן מידי, כי יותר מידי אתרים מגדירים גודל בתור smaller ואז בפועל מקבל 8-9, שממש לא קריא בטקסטים ארוכים.

כן, אני *באמת* מעדיפה פונט סריפי, אבל אצלי הוא מוגדר כגודל 12. אחרת הטקסט פשוט קטן מידי לקריאה נוחה (ראה למעלה) על המסך. אבל אני לא משתמשת בנרקיסים, אלא בדוד (קולמוס), שקריא יותר על המסך.

הנה צילום מסך של הדוגמא שלך- החלק העליון הוא עם narkisimMF (אין לי את הנרקיסים הרגיל של חלונות) והחלק התחתון הוא עם דוד של קולמוס, שניהם בגודל 10:

david.png

גם אם תשווה לתמונה שלך, תראה שהדוד אצלי יותר קריא מהנרקיסים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הראשון בהחלט. הפטרות מכל הפונטים ספרותיים-תנכ"יים היא הדבר הראשון שאני עושה כשאני מתקין את המוזילה או כותב מסמך, זה פשוט לא קריא ומביא טרואמה מהצילומים הנוראיים שעושים בבית ספר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה גודל 10? לטעמי הגדרת גודל 10 בדפדפן הוא קטן מידי, כי יותר מידי אתרים מגדירים גודל בתור smaller ואז בפועל מקבל 8-9, שממש לא קריא בטקסטים ארוכים.

כפי שכתבתי לך במייל, זאת בדיוק הסיבה. בדיוק בגלל שהרבה אתרים משתמשים בזה, בעיית הפונטים הקטנים היא מוחשית מאוד ודורשת התייחסות. אם הפונט היה גדול, סקר כזה היה הופך לחסר כל ערך - שהרי בתנאים כאלה הכל נראה קריא, אפילו Times.

כן, אני *באמת* מעדיפה פונט סריפי, אבל אצלי הוא מוגדר כגודל 12. אחרת הטקסט פשוט קטן מידי לקריאה נוחה (ראה למעלה) על המסך. אבל אני לא משתמשת בנרקיסים, אלא בדוד (קולמוס), שקריא יותר על המסך.

עשיתי השוואה ישירה בין אריאל, נרקיסים ודויד (של חלונות), והראשון הרבה יותר קריא מהשניים האחרים:

font_comparison3.png

הנה צילום מסך של הדוגמא שלך- החלק העליון הוא עם narkisimMF (אין לי את הנרקיסים הרגיל של חלונות) והחלק התחתון הוא עם דוד של קולמוס, שניהם בגודל 10:

שני הפונטים בתמונת המסך שלך נראים בסה"כ די רע - גם מעבר לחוסר הקריאות הרגיל של פונטים סריפיים. ב-narkisimMF הטקסט המובלט נראה מאוד לא אחיד, על גבול החובבנות. דוד/קולמוס פשוט מטושטש. הפ' והש' שלו נראים מרוחים או מוכתמים.

גם אם תשווה לתמונה שלך, תראה שהדוד אצלי יותר קריא מהנרקיסים שלך.

בשביל מה להשוות אותו לפונט אחר שלא מתאים למסך, אם אפשר להשוות אותו לפונט שכן:

arial_bold_winxp_vs_david_bold_linux.PNG

אפשר לראות כמה שאריאל קריא, חד, ברור ופחות מעייף מאשר דוד/קולמוס. יכול להיות שלחלק מזה אחראי רינדור הפונטים של מול זה של , אבל ההבדל גדול מדי מכדי שאפשר יהיה לתרץ אותו ב-AA עדיף.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שכתבתי לך במייל, זאת בדיוק הסיבה. בדיוק בגלל שהרבה אתרים משתמשים בזה, בעיית הפונטים הקטנים היא מוחשית מאוד ודורשת התייחסות. אם הפונט היה גדול, סקר כזה היה הופך לחסר כל ערך - שהרי בתנאים כאלה הכל נראה קריא, אפילו Times

אני יכולה לומר לך מנסיון שאין כמעט אתרים שמגדירים גודל 10 לטקסט רץ (שזה מה שמעניין אותנו).

שני הפונטים בתמונת המסך שלך נראים בסה"כ די רע - גם מעבר לחוסר הקריאות הרגיל של פונטים סריפיים. ב-narkisimMF הטקסט המובלט נראה מאוד לא אחיד, על גבול החובבנות. דוד/קולמוס פשוט מטושטש. הפ' והש' שלו נראים מרוחים או מוכתמים.

לא לגמרי אחיד- כן. מטושטש? דווקא הרינדור של נראה לי הרבה יותר מטושטש, עם קווים עבים מאוד ובאופן כללי הוא נראה לי הרבה פחות חד.

אפשר לראות כמה שאריאל קריא, חד, ברור ופחות מעייף מאשר דוד/קולמוס. יכול להיות שלחלק מזה אחראי רינדור הפונטים של מול זה של לינוקס, אבל ההבדל גדול מדי מכדי שאפשר יהיה לתרץ אותו ב-AA עדיף

הא? מהתמונה שלך אריאל לא נראה קריא או חד יותר. להיפך, הוא נראה מעט מרוח (הקווים של כל אות רחבים מידי, גם עבור פונט מודגש).

ולא שמעתי את תגובתך לגבי המגבלות של שינוי הפונט אצלנו לסנס סריף (שמשנה את פונט ברירת המחדל גם לשפות אחרות לסנס סריף) או הגדרת פונט סריף לאריאל (ששובר אתרי שמגדירים "סריף" או "סנס סריף" מבלי לציין פונט ספציפי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכולה לומר לך מנסיון שאין כמעט אתרים שמגדירים גודל 10 לטקסט רץ (שזה מה שמעניין אותנו).

לא, מה שמעניין אותנו זה מציאת פונט ברירת מחדל *אחד*, שיהיה הנוח ביותר למשתמשים. אריאל לא רק קריא יותר בגודל קטן, מרבית המשתמשים מעדיפים אותו גם בגדלים גדולים יותר. כדי להסיר ספק, הנה צילום מסך של שלושת הפונטים המדוברים בגודל 12 (הגודל הנפוץ ביותר באינטרנט ל"טקסט רץ"):

font_comparison3_12px_options.png

האם מישהו מ-33 המשתמשים שהצביעו קודם עבור האופציה הראשונה (אריאל) מעוניין לשנות את בחירתו?

אני מציע שנחכה ונראה אם יש מישהו כזה, ובינתיים נתרכז בעובדות שכן ידועות לנו: בגודל קטן, 95% מהמשתמשים מעדיפים את הפונט אריאל על פני ברירת המחדל העכשווית של מוזילה - נרקיסים.

לא לגמרי אחיד- כן. מטושטש? דווקא הרינדור של נראה לי הרבה יותר מטושטש, עם קווים עבים מאוד ובאופן כללי הוא נראה לי הרבה פחות חד. הא? מהתמונה שלך אריאל לא נראה קריא או חד יותר. להיפך, הוא נראה מעט מרוח (הקווים של כל אות רחבים מידי, גם עבור פונט מודגש).

יכול להיות שאנחנו מדברים על שני דברים אחרים? הנה התמונה שוב, מוגדלת:

arial_bold_winxp_vs_david_bold_linux_resized.PNG

את באמת חושבת שדויד/קולמוס למטה חד יותר מאריאל למעלה? :o כי אם כן, אני משוכנע שבסקר על שני אלה תמצאי את עצמך במיעוט קטן עוד יותר מאשר בסקר הזה. זה הרי כל כך בבולט שאריאל *הרבה יותר* חד שאני מתפלא איך בכלל אפשר לטעון אחרת.

ולא שמעתי את תגובתך לגבי המגבלות של שינוי הפונט אצלנו לסנס סריף (שמשנה את פונט ברירת המחדל גם לשפות אחרות לסנס סריף) או הגדרת פונט סריף לאריאל (ששובר אתרי שמגדירים "סריף" או "סנס סריף" מבלי לציין פונט ספציפי).

הגבתי על כל אלה כבר בבאג, כאן.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...