דרגות מהירות ומחירים של סנטרינו - והמפרט שבחרתי. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרגות מהירות ומחירים של סנטרינו - והמפרט שבחרתי.

demultiplexer

Recommended Posts

1.בנייד שאני קונה יש אפשרות לשדרג את המעבד מסלרון לסנטרינו. המהירויות הן:

1.6 גיגה הרץ -תוספת 350 ש"ח

1.7 - תוספת 850

1.8 - תוספת 1490

2.0 - תוספת 2800.

מאיפה מגיעים ההפרשים הענקיים האלו במחירים. למה אני צריך לשלם 500 שקל בשביל עוד 100 מגה הרץ ? האם זה שווה בכל זאת ובסנטרינו זה עובד אחרת ?

2. המפרט הוא zt3000 :

סנטרינו 1.6

כרטיס אחד או שניים של 512 זכרון אני יחליט בקרוב

מסך -שידרגתי מ TFT 15.4 WXGA 1280x800 ל X1000 15.4WVA WUXGA 1920x1200 ב700 שקל - חשוב לי מאוד המסך אני 10 שעות ביום מול מחשב

כרטיס מסך רדאון מוביליטי 9200 64 מגה

דיסק קשיח 30 גיגה - אני ממש לא צריך יותר ההורדות מהאינטרנט הן במחשב השולחני בבית.

dvd/cdrw

קול

16bit Sound Blaster Pro-compatible audio

Internal Harman/Kardon speakers

תקשורת

Integrated v.90/v.92 56KB modem

Integrated 10/100BASE-T Ethernet LAN

Intel Pro-Wireless 2100 802.11b integrated wireless LAN

כניסות/יציאות

3x 2.0

Parallel

port replicator/connector

headphone-out

microphone-in

VGA 15-pin

TV-Out S-Video

RJ-11 modem

RJ -45 LAN

IEEE 1394 firewire

FIR Fast Infrared

משקל

2.95ק"ג

מערכת הפעלה

Windows HOME

מה אתם אומרים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבית יש לי מסך 15 שאני יכול להתחבר אליו עם מקלדת ועכבר.

בבסיס גם יש לי מסך טוב 17 שיש לו שני כניסות וכפתור בורר וגם רכזת כזו שמאפשרת לעבוד עם אותו מסך מקלדת ועכבר על שני מחשבים.

וכל יום אני נוסע שעתיים - שעה הלוך ושעה חזור לבסיס. אמרתי שאני לא נוסע הרבה בהקשר של נסיעות ארוכות שמצריכות חיי בטריה אורכים אבל סה"כ בחודש אני מבלה בממותע יממה באוטובוס - למרות שברוב הבקרים אני ישן באוטובוס אבל אני מאמין שאם יהיה לי נישא באוטובוס אני לי אשן... אבל אני לא יכול להיות בטוח.

לאן אתה חותר ? שאני אקח את הגירסה הזולה של המסך זו שמגיעה כברירת מחדל עם המחשב ואז אחבר אותו למסכים אחרים ורק בנסיעות אשתמש במסך של הנישא ? או שאקח כבר מחשב אחר עם מסך קטן וזול יותר ? כי מסך 14 נראה לי כבר קטן מידי.

דבר שני המחשב ישרת אותי עוד די הרבה זמן.. אני מקווה ואז אולי אהיה אלך ללמוד או שאתחיל לנסוע לעיתים יותר קרובות או לא יודע מה ואז אצטרך מסך טוב.

בוא נגיד שהכל יכול להשתנות חוץ מהעובדה שאשב כל יום כ15 שעות מול מחשב

אגב לא אמרת כלום בנושע לקפיצות במהירויות ומחירים של המעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מוותר על איכות המסך ומסתפק ברזולוציה של 1024X768 שנראית לפחות לי מאוד מספקת על מסך 15" אז יש אפשרות לקנות סנטרינו ב KSP במחיר טוב. האמת שהיום אני ממש לא אוהב את הסנטרינו. ב KSP תוכל להשיג מערכת דותן שמשמעותית יותר טוב מהסנטרינו בכל המובנים ורדאיון 9600 במחיר של המערכת שאתה רוצה לקנות למרות שהוא יותר כבד ממחשב דותן ממותג. אני הייתי קונה או פנטיום 4 אמיתי בשביל הביצועים או דותן בשביל ביצועים משמעותית יותר טובים מהסנטרינו ואורך חיים. בשביל שיחיה יותר זמן בתור הייתי קונה את הדותן. גם בלימודים תמיד תוכל לצרף מסך נוסף שזו אופציה יותר נוחה לעבודה מכל מסך של (אם כי תופסת מקום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.בלימודים לא אוכל לחבר את הנייד למסך כי מן הסתם אשתמש בו בכיתה....

2. לפי הבנתי הליבה של המעבד היא דותן. סנטרינו נקרא הפתרון המשולב של תקשורת אלחוטית, מעבד דותן וערכת שבבים שכולם מתוצרת אינטל וכולם במחשב אחד. מחשב נקרא סנטרינו אם יש לו ערכת שבבים, מעבד דותן ותקשורת אלחוטית כולם של אינטל והנה הציטוט מהאתר של אינטל "

The new Intel® Centrino mobile technology is Intel's latest mobile PC product. More than any mobile processor, Centrino mobile technology combines a new microprocessor designed from the ground up for mobility, with a mobile optimized chipset and an integrated wireless LAN solution.

3. אני לא רוצה לוותר על מסך איכותי, במיוחד שאני לא בטוח שאוכל בעתיד לחבר מסך חיצוני.. בבסיס ובבית אני יוכל אבל אם אלמד במכללה או אוניב' לא אוכל.

4. לפי הבנתי הפנטיום 4 מתחממים יותר מידי, צורכים יותר מידי בטרייה ושוקלים יותר. בדקתי את העניין לפני כן והחלטתי לא ללכת עליהם בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) סנטרינו זה סנטרינו ודותן זה דותן. כשאומרים סנטרינו מדברים על הבניאס כלומר הפנטיום M ב 130 מיקרון. לדותן 2 גיגה L2  ב 90 מיקרון ועוד כמה יתרונות. תקרא פה:

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2129&p=3

2) על הבדלי הביצועים ביניהם תוכל לקרוא פה וביתר ההשוואה:

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2129&p=11

עריכה: לחדד את הנושא, סנטרינו לפי זה השילוב כמו שאתה אומר, אבל כשאתה רואה הצעות אז בד"כ אם זה דותן, יגידו לך דותן, ואם זה M יגידו לך סנטרינו.

ובאמת שאין לי פתרון בתקציב שלך לגבי המסך חוץ ממה שהצעתי לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה אתה צודק אני רואה פה בKSP זה עושה רושם מצויין דותן 1.7 השאלה מה האיכות של המסך ! ואם אני יוכל לקחת דיסק קשיח קטן יותר ולחסוך שם.

ואי אפשר למצוא ביקורות על זה נכון ?

אבל באמת נראה לי פתרון טוב

אני ישלח להם מייל

בעיקרון אני צריך המלצות מyardenpc כי שם ראיתי שאפשר לשלם בהרבה תשלומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קפוץ ל KSP ותתרשם מאיכות המסך. שים לב שאפשר להוסיף זכרון, WIRELESS ודיסק יותר מהיר.

גם ב KSP אתה יכול לשלם בהרבה תשלומים. שים לב שיש שנה אחריות.

בירדן יש הרבה מחשבי מותג. כמעט כולם באים עם מערכת הפעלה וכו... ובשביל אותה מערכת תשלם משמעותית יותר.

לפני שאתה הולך הלאה אני באמת מציע שתקפוץ ל KSP להתרשם כי יש את האופציה לחסוך את הבלוטות ומערכת הפעלה יקרה ובתמורה לקבל דותן ו 9600. לא מכיר את הניידים שלהם אבל לדעתי שווה בדיקה.

זה יהיה מפרט מאוד נחמד:

דגם ZEUS P17 W-DNG 

M375E 

מעבד 1.7 (Dothan)   

מסך 15.4'' TFT WXGA (16:10) 

SODIMM DDR400 512MB x 2 

דיסק קשיח 60GB 5400rpm 16mb 

כונן נוסף Combo DVD+CD-R/W 

כרטיס קול AC'97 Codec 

כרטיס מסך ATI9600Pro Mobility 64MB 

מודם 56,6K 

כרטיס רשת 10/100+WireLess(b) 

יציאות LAN 10/100 + Modem/Fax 56k / USB2.0x3 

IrDA / Fire Wire / TV-out / PCMCIA / COM 

כולל Li-ion Battery (Internal)+Carrying case+CardReader 

מידות 360(W) x 273(D) x 29.5(H) mm   

משקל 3.19Kg with 6 cells Lithium-ion battery 

מחיר 9540 

הרחבתי ל 1 גיגה , דיסק 16 מגה 5400 ו WIRELESS.

המקורי זה 8450 ואי אפשר לרדת ממנו אלא אם כן חוזרים ל"סנטרינו"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם שאלה חשובה - למעבדי הסנטרינו יש מספר 715 = 1.5 גיגה 725=1.6 735=1.7 745=1.8 755= 2 גיגה אם אני לא טועה. אלו מעבדי בניאס או דותן ?

כי במחשב של שאמרת לי שהוא סנטרינו עם בניאס המספר של המעבד הוא 725

קצת בעייתי בשבילי לקפוץ מאילת לKSP במיוחד כי אני בצבא עכשיו ואני משרת קרוב לאילת.

אני בכל זאת מעדיף מחשב מותג. אני לא מוצא הצעות דומות שכתוב בהם במפורש שהמעבד הוא דותן אתה מכיר מחשב מותג (עדיף HP) עם מפרט דומה רק דיסק קשיח הכי זול שניתן לקבל ? וגם כרטיס מסך זול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מלא הצעות בירדן למשל שכתוב עליהן דותן. הבעיה שבשביל כרטיס מסך טוב ודותן חזק יותר מ 1.5 צריך לעלות גבוה במחיר.

אלה המחשבים המינימליים שראיתי עם דותן:

http://www.yardenpc.co.il/Product.asp?productid=789

http://www.yardenpc.co.il/Product.asp?productid=767&catcode=207

וזו דוגמה למחשבים עם דותן כמו ב KSP אבל כרטיס פחות טוב מ KSP והרבה פחות זכרון:

http://www.yardenpc.co.il/Product.asp?productid=857&catcode=208

http://www.yardenpc.co.il/Product.asp?productid=773&catcode=208

במחיר הזה ב KSP אתה מקבל 9600 ו 1 גיגה זכרון ודיסק יותר גדול.

ואחד עם דותן ומסך יותר איכותי אבל כרטיס מסך לא משהו:

http://www.yardenpc.co.il/Product.asp?productid=848&catcode=208

שמע, בשביל מותג משלמים, אם המסך ב KSP נורמלי אז נראה לי שזה ממש GOOD VALUE FOR MONEY.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...