עזרתכם בבניית מפרט למחשב חדש - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרתכם בבניית מפרט למחשב חדש

kisin

Recommended Posts

אחרי 5 שנים (חתיכת תקופה) שהמחשב הנוכחי שלי צבר אבק על השולחן החלטתי שאני כבר לא יכול לסבול יותר וחייב לקנות מחשב חדש אז ישבתי והרכבתי לי מפרט שאני אודה לכם אם תוכלו לתת תגובות והצעות לשיפור המפרט.

בעיקרון אני משתמש במחשב בעיקר לעבוד עם Visual Studio .Net, אבל בתור חובב משחקים מושבע עוד מימי קומנדר קין המשובח אני רוצה גם מחשב שאני אוכל להריץ איתו את המשחקים הכבדים שיוצאים עכשיו כדי שאני אוכל להמשיך להנות מלילות חסרות שינה.

טווח המחירים שאני יכול להשקיע במחשב הוא בערך 3000-4000 שקל.

המפרט שבניתי ב-KSP:

מעבד: 64 3000+ (S-754) 

1020 שקל

לוח אם: 8KDA3J S-754 sata, gbl 

570 שקל

זכרון: 512MB Kingmax BGA 

550 שקל

דיסק קשיח: 120GB SATA 

550 שקל

מארז: HEC Compucase CI-6A19 

390 שקל

צורב די וי די: NEC 2510A DVD+-R Dual Layer 

410 שקל

כרטיס מסך: ???

מחיר סך הכל: 3490 שקל

בנוגע לכרטיס מסך כאן זאת הדילמה הגדולה שיש לי.

אני לא יכול להשקיע כרגע 2000+ שקל בכרטיס מסך מהטובים ביותר, אז חבר שלי המליץ לי לקנות כרטיס מסך פשוט וזול ולחכות לכריסמס ואז לקנות כרטיס מסך משובח כדי שאני אוכל לשחק במשחקים הכבדים ביותר, לפי דבריו באותה תקופה צריך לצאת כרטיס מסך זול יחסית שיוכל להריץ את כל המשחקים הכבדים. (שכחתי את שם הכרטיס אבל אני אוסיף אותו לכאן ברגע שאני אתפוס את החבר שלי).

השאלות שלי לגבי המפרט:

- האם שווה להשקיע בעוד 512 מגה כדי לשפר ביצועים?

- איזה כרטיס מסך זול יחסית אתם ממליצים לי לקנות כדי שעדיין אני אוכל לשחק במשחקים החדשים (כולל Half Life 2 כמובן), גם אם (לצערי) אני לא אוכל לשחק ברזולוציה גבוהה?

- האם יהיה ניתן לבצע אובר קלוקיג על המפרט הנוכחי (אם בכלל אתם ממליצים לעשות אובר קלוקיג על המפרט הזה) ואם לא אז איזה שינויים אני צריך לעשות במפרט כדי לבצע אוברקלוקיג טוב?

אחרי שחיכיתי 5 שנים לקנות מחשב חדש אני אל רוצה להתבאס ולגלות שהמחשב שקניתי הוא נפילה.

אני אודה לכל הערות, תגובות ורעיונות שתוכלו לתת לי.  :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם חבר שלך.

תמיד בתקופת החגים יש הורדות מחיר לכל חלק חומרה אפשרי בערך, ולכן כל עוד אתה לא לחוץ בקשר לקניית כרטיס מסך, חכה עד אז. הבעיה היא שהמחירים בארץ מתעדכנים כמה שבועות אחרי, אז אם אתה קונה את הכרטיס בארץ ירידת מחירם רצינית יכולה להיות רק בעוד 3 חודשים (אנחנו מדברים על החגים)... אולי תקנה את הכרטיס מחו"ל?

עוד כמה הערות:

1. אתה מודע לעובדה שKSP לא מספקים אחריות מלאה על רכיביהם? אני חושב שעדיף לקנות בחנות קצת יותר יקרה, אבל עם אחריות מלאה...

2. עדיף לקנות זכרון יותר זול (כמו אם אתה קונה בKSP שעולה רק 470 ש"ח), וכן, עדיף 1GB למשחקים כבדים.

3. המארז שבחרת כולל ספק 300W שלא יספיק לכרטיס מסך ב2000 ש"ח... עדיף לקחת ספק אחר עם 350W מינימום (אני ממליץ על 400W). כמובן שהספק לא יהיה ג'נרי (לדעתי ה420W של TT יהוו קנייה מצויינת).

4. בנתיים תקנה את הכרטיס הכי זול שתמצא (איזה 5200 ב128 ביט), אם אתה רוצה לחכות עוד כמה חודשים לקניית כרטיס המסך.

5. OC ניתן לעשות במפרט ללא כל בעיה מיוחדת (אולי הזכרון, אבל לא ממש...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אתה מודע לעובדה שKSP לא מספקים אחריות מלאה על רכיביהם? אני חושב שעדיף לקנות בחנות קצת יותר יקרה, אבל עם אחריות מלאה...

2. עדיף לקנות זכרון יותר זול (כמו אם אתה קונה בKSP שעולה רק 470 ש"ח), וכן, עדיף 1GB למשחקים כבדים.

3. המארז שבחרת כולל ספק 300W שלא יספיק לכרטיס מסך ב2000 ש"ח... עדיף לקחת ספק אחר עם 350W מינימום (אני ממליץ על 400W). כמובן שהספק לא יהיה ג'נרי (לדעתי ה420W של TT יהוו קנייה מצויינת).

4. בנתיים תקנה את הכרטיס הכי זול שתמצא (איזה 5200 ב128 ביט), אם אתה רוצה לחכות עוד כמה חודשים לקניית כרטיס המסך.

1. שווה להשקיע עוד כסף על אחריות? יש לי את המחשב הנוכחי כבר 5 שנים והוא עבר הרבה תלאות ומעולם לא הצטרכתי את האחריות חוץ מהארדיסק שפשוט מת אחרי 4 שנות שימוש (מסיביות אני חייב לציין  ;))

2. קניית זול יותר לא תוריד לי את הביצועים?

3. על איזה מארז אתה ממליץ שמכיל בתוכו ספק לא ג'נרי של 350-400W?

4. על איזה כרטיס מסך זול אתה ממליץ שיספיק לי לשחק (כמובן על רזוציה נמוכה לצערי  :'() במשחקים החדשים שעומדים לצאת?

אם אני אלך לבסוף על כרטיס מסך חדש (אני הולך להיות כל כך במינוס :-\) אז על איזה כרטיס מסך אתה ממליץ שאני אוכל לשחק בשקט במשחקים החדשים שיוצאים בלי להוציא 2000+ שקל? או שאין ברירה ובשביל לשחק במשחקים החדשים אני חייב להוציא כזה סכום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שווה להשקיע עוד כסף על אחריות? יש לי את המחשב הנוכחי כבר 5 שנים והוא עבר הרבה תלאות ומעולם לא הצטרכתי את האחריות חוץ מהארדיסק שפשוט מת אחרי 4 שנות שימוש (מסיביות אני חייב לציין  ;))

אם אתה בן אדם שמשדרג רק כל כמה שנים, תאמין לי עדיף לך לשלם עוד קצת כסף ולדעת שגם אם עוד שנתיים ילך לך הדיסק, יש לך למי לפנות.

3. על איזה מארז אתה ממליץ שמכיל בתוכו ספק לא ג'נרי של 350-400W?

הייתי הולך על 3700AMB (מעולה ושקט עם 350W של אנטק, באיזור 600 ש"ח).

אם אתה רוצה ספק יותר חזק, קח מארז בלי ספק (למשל צ'נברו XPider) וספק TT420 כמו שהציעו פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...