יש לי בעיה בהקמת רשת ביתית ע"י כבל רשת מוצלב - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי בעיה בהקמת רשת ביתית ע"י כבל רשת מוצלב

אוהד הפועל בדם

Recommended Posts

יש לי שני מחשבים בבית.

לאחד מם יש כרטיס רשת אחד ולשני שניים. לזה שיש שניים אני מחבר לאחד את המודם כרגיל ולשני אני מחבר כבל שנקרא כבל מוצלב ממחשב אחד לשני.

עכשיו מפה אני לא יודע מה אני צרך להגדיר ואיך להגדיר. אני אשמח אם מישהו יסביר לי פה מה עושים בפירוט או אם יש מדריך כבר בפורום ובחיפוש שלי כנראה לא מצאתי.

אני ניסיתי לעשות את זה דרך השיתוף של הכוננים אבל אני מצליח לראות רק את הכונן שלי ב-my network places, וגם ניסיתי דרך set up a home or a small משהו כזה ושמה הסתבכתי לגמרי אז אם מישהו יכול להסביר לי אז תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון - אחרי כל פעם שתעשה OK לחלון ראשי של כרטיס רשת, ייקח לו זמן להעלם. זה ייראה כאילו זה נתקע, אבל זה לא. פשוט תן לו לעבוד, ואל תגע עד שזה נעלם מעצמו

נתייחס למחשבים בשמות - מחשב 1 ומחשב 2. מחשב 1 הוא המחשב עם שני כרטיסי הרשת.

במחשב 1 תעשה עוד פעם את ה SET UP HOME OR SMALL NETWORK ושמה תעשה את האפשרות הראשונה ראשונה מבין שלושת האפשרויות שינתנו לך.

תיתן לו שם שתזכור בCOMPUTER NAME, ותשים אותו בקבוצת עבודה MSHOME

במחשב 2 אותו דבר, רק שתבחר את האפשרות השניה מבין שלושת האפשרויות שינתנו לך. תתן לו שם אחר ממחשב 1, ושים גם אותו בקבוצת עבודה MSHOME

אין צורך בתיאורים בשביל שניהם. אח"כ:

במחשב 1: ימני>מאפיינים \ ימני>properties על הכרטיס שמתחבר למחשב 2. (נמצא בתיקיה Network connections)

תעשה פעמיים עלInternet Protocol ( TCP/IP) ואז יש לך לבחור: Obtain an IP address automatically ועוד אפשרות אחת. תבחר את האפשרות השניה

עכשיו בשורה הראשונה תקליד את המספרים הבאים 192.168.0.1 ואז תעבור לשורה השניה ואז זה יהפוך ל255.255.255.0 (ולהשאיר את כל שאר השורות ריקות)

תעשה OK או אישור או מה שיש שמה בעברית, ואז זה יחזור לך ל Local area connection properties. שמה תעבור לטאב בשם Authentication ותוציא את כל הVים

תעבור לADVANCED ותוציא גם משם את כל הVים.

עכשיו תעבור לכרטיס שמתחבר למודם - ימני> מאפיינים ואז תעבור עוד פעם לADVANCED רק ששם תשים V ליד Allow other network users בלה בלה, ובכל השאר שלא יהיה V.

עוברים למחשב 2: שמה תעשה ימני מאפיינים על הכרטיס שמתחבר למחשב 1 תעשה פעמיים TCP IP ואז תעשה עוד פעם את האפשרות השניה. שמה תעשה בשורה ראשונה 192.168.0.5 ובשניה זה כבר יעבור לך לאותו מספר כמו למעלה. אח"כ תעבור לשורה השלישית (שהשארת ריקה מקודם) ותעשה בה 192.168.0.1. לעשות OK עד שזה יוצא לך, וזהו. אמור להיות לך רשת

מקווה שעזרתי, בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואאי תודההה הצלחתי ;D ;D

עכשיו יש לי עוד שאלה. אם אני רוצה לשחק ברשת נגד המחשב השני במשחק כלשהו איך אני יודע את האי פי של כל מחשב?

זה לא אותו איי פי?

ושוב תודה ל- pMor ול-McFly שעזרו לי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אפתח סתם עוד דיון כי אין טעם לכך, זה באותו הנושא.

הרשת שלי עובדת "מצויין", אני רואה את המחשב הראשי מהגולם ולהיפך. אני מצליח להעביר קבצים בניהם

והכול נפלא ויפה...ההרמוניה בממלכת המחשבים לא יכלה להיות טובה יותר...

עד אשר יום אחד חשקה נפשו של הגולם להתחבר לאינטרנט, מה עצוב וממורמר היה הגולם שנבצר ממנו להתחבר

לעולם הרחב הנמצא בפסיעת קליק ממנו.

הגדרתי כבר 50 פעם את הרשת מחדש וכול פעם הגדרתי לגולם שהוא מתחבר לאינטרנט מהמחשב הראשי, ולראשי

הגדרתי שמתחברים אליו. אבל כלום, נדה, , גורנישט...

אני פשוט לא מצליח להתחבר לאינטרנט מהמחשב הגולם, על אף שהמחשבים מזהים אחד את השני ללא קושי.

עכשיו, אמר לי איזה איש שעם כבל מוצלב לא ניתן גם להעביר מידע בין המחשבים וגם לגלוש לאינטרנט.

הוא טען שיש לכך 2 פתרונות:

1. לקנות ראוטר.

2. איזשהו שינוי פיזי בכבל המוצלב.

מה שרציתי לדעת:

א. האם האיש הרשתות דובר אמת או שקר?

ב.אם הוא אכן דובר אמת, מה אני צריך לשנות בכבל המוצלב.אין לי בעיה להלחים ושיט,תמיד אהבתי להרוס דברים=^_^=

ג. אך אם שקרן נמצא האיש, מלבד לצלוב אותו לאלתר! אנא או במטותא ממכם אנשים יקרים, עזרו לרש שכמותי לא להוציא

שקל מכיסו ולשמח את הגולם החפץ לצאת לאוויר העולם החדש, אשר נמצא במרחק קליק ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...