המחשב רועש מאוד, צריך עצות להפחתת הרעש - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב רועש מאוד, צריך עצות להפחתת הרעש

perrikus

Recommended Posts

שלום, המפרט שלי נמצא בחתימה. המחשב שלי מפיק רעש חזק מאוד כשהוא פועל ובגלל זה אני צריך לכבות אותו כל לילה, הרעש מפריע לי. המארז שלי הוא Compucase 6A21 ויש לי בו שני מאווררי 120 מ"מ ג'נריים. ההיטסינק של המעבד הוא הסטוק שבא עם ה-2500, אני יודע שהספק גם עושה רעש אבל אין אפשרות להחליף אותו.

אז ככה, חשבתי להחליף את שני המאווררים לוואנטק stealth, ואני צריך את העזרה שלכם לגבי ה-HSF של המעבד, ולגבי הכרטיס מסך רציתי לשאול אם כדאי לשים עליו את הסיילנסר?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מאווררי ה 120 מ"מ, קח אנרמקס. יש להם פונציומטר לשליטה על המהירות, ועל 5V בכלל לא שומעים אותם....

לגבי ההיטסינק, שמעתי שהזלמן 7000B ALCU מאוד שקט.

ולגבי כרטיס מסך יש לזלמן נדמה לי HEATPIPES נטול מאווררים(=שקט לחלוטין).

בגדול, מומלץ גם לרפד את המארז בפנים בספוגים אקוסטים החוסמים רעש.

ניתן גם למנוע העברת ויברציות מהמאוררים והכוננים האופטים למארז ע"י גומיות או חומרים אלסטיים אחרים.

מקווה שעזרתי :)

RJ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזלמן שקט מאוד יחסית לביצועים שהוא נותן, גם על מהירות גבוהה.

לכרטיס מסך כדאי לך להוסיף את הסיילנסר ולא את הזלמן שמציג ביצועים חלשים בלי מאוורר.

לי יש קונפיגורציה דומה לשלך (2X120MM, אותו ספק ומארז של COMPUCASE רק יותר גדול - 6920) ואין לי בעיה של רעש, יכול להיות שאתה רגיש, או שהמאוורר שמגיע עם המעבד או הכרטיס מסך רועש.

לי אין נסיון אישי עם קירור סטוק של , אז אני לא יודע איך הוא, אבל הספק שמגיע עם של קומפיוקייס נחשב לאחד השקטים ביותר.

בקשר למאווררי מארז - לי יש גנריים של GLOBEFAN (עולים 50), הם די שקטים גם על המהירות הגבוהה ביותר, מגיעים עם חיישן טמפ' ונותנים 75 CFM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזלמן שקט מאוד יחסית לביצועים שהוא נותן, גם על מהירות גבוהה.

לכרטיס מסך כדאי לך להוסיף את הסיילנסר ולא את הזלמן שמציג ביצועים חלשים בלי מאוורר.

לי יש קונפיגורציה דומה לשלך (2X120MM, אותו ספק ומארז של COMPUCASE רק יותר גדול - 6920) ואין לי בעיה של רעש, יכול להיות שאתה רגיש, או שהמאוורר שמגיע עם המעבד או הכרטיס מסך רועש.

לי אין נסיון אישי עם קירור סטוק של , אז אני לא יודע איך הוא, אבל הספק שמגיע עם של קומפיוקייס נחשב לאחד השקטים ביותר.

בקשר למאווררי מארז - לי יש גנריים של GLOBEFAN (עולים 50), הם די שקטים גם על המהירות הגבוהה ביותר, מגיעים עם חיישן טמפ' ונותנים 75 CFM.

לי יש ג'מבו 747 בחצר, הוא מאוד שקט, בקושי שומעים אותו....

אם פתאום שמעת משהו שנשמע כמו רעידת אדמה, כנראה שהתנעתי את החמוד השקט...

או במילים אחרות:

זה שזה לא מפריע לך, לא עושה אותו(המחשב, לא הג'מבו.... בעצם שניהם.. :) ) שקט!!

הספק יחסית רועש מאוד.... שני מאוררים ג'נרים זה גם לא שיא השקט...

ומה אתה ממליץ על לכרטיס מסך עם מאוורר לבן אדם שמחפש שקט, אם יש אלטרנטיבה נטולת מאוורר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובה שלי בעליך, לא היית צריך לצטט...

בגלל שבניגוד אליך, אני מדבר מנסיון, קח הוכחות למה שאמרתי:

הספק של HEC שמקבלים עם מארזי קומפיוקייס (AR-T-300) מגיע עם מאוורר 80 מ"מ שקט ביותר, וגם נמכר ע"י החברה כספק שקט:

http://www.compucasecorp.com/power/hec-ar-t_1.htm, יש לי אותו ואני יכול להעיד על זה...

הקירור לכרטיס מסך של ARCTIC COOLING עושה 25DB, שזה כמו בריזה ים-תיכונית מצוייה, ולכן לא מהווה בעיה מבחינת רעש ונותן ביצועי קירור מעולים בהשוואה לפתרון פאסיבי שגם יעלה יותר:

http://www.arctic-cooling.com/en/products/vga_silencer/

אני לא יודע איזה מאווררי מארז יש לו, אבל אם הם 120MM הם לא רועשים, אלא אם כן זה דלתא. בכל אופן, אני דיברתי על שלי והמלצתי עליהם בגלל מחירם הנמוך והשקט:

http://www.globefan.com/12025.htm

הדגם שיש לי זה דגם ה-L שעושה 21DB במהירות הנמוכה ו-34DB במהירות הכי גבוהה, שוב לא משהו שנשמע כמו מטוס ממריא...

בסה"כ כל הנקודות שהצבעת עליהם לא אמורות להוות בעיה מבחינת רעש, אלא אם כן יש בעיה באחד המרכיבים והוא מרעיש יותר מדי.

אצלי במחשב הרכיב שהרעיש הכי הרבה הוא המאוורר של המעבד (STOCK אינטל), וגם לזה יש פתרון בדמות הזלמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שהגבת מעלי, אבל חשבתי שזה לא 100% ברור שאני מגיב בנוגע אליך, אז ציטטתי בכל זאת.

אז בוא אני אגיד לך משהו.

לי יש TT 410W PPFC שמוציא 17DB

ויש לי אנרמקס 120 מ"מ על 5V(ב12V הוא מוציא 24DB)

ויש לי הרד דיסק WD80GB 8MB.

ואין לי עוד שום דבר שמרעיש במארז.

ומבחינתי המחשב רועש טילים.

אז לפני שאתה קופץ, גם אני מדבר מניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יזכיר לך עוד פעם הזלמן כמו שיש לי בחתימה (כבר אתה רואה שאני מדבר מנסיון) לא כזה שקט כמו שעשית אותו.

דבר שני עוד מאורר בכרטיס מסך ועוד אחד פה ועוד אחד שם זה כבר לא כזה שקט..

ו RazorJunior הספק שלך מוציא 17Db ואמרת לי שהוא מרעיש לך??!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא דירב על המארז של זלמן, לא על המאוורר של זלמן...

ואני כתבתי זלמן כי כך שמעתי, תקן אותי אם אני טועה. אשמח לדעת מבעל ניסיון.

כן, הספק מרעיש לי. מעבר לכמות הדציבלים שמוציא המאוורר, יש גם עניין של אקוסטיקה.

אם הייתי שם את אותו מאורר מחוץ למארז הוא היה שקט, אבל בגלל שהוא בתוך הספק ומחוזק עם מתכת אל קופסת הספק, הוא יוצר הדהוד כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...