מבקש חוות דעת על המפרט הבא - למחשב במחיר בין 3500 ל- 4000 ש"ח כולל מסך - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש חוות דעת על המפרט הבא - למחשב במחיר בין 3500 ל- 4000 ש"ח כולל מסך

rami135

Recommended Posts

אני מעוניין לקנות מחשב לשימוש ביתי, ליישומי אינטרנט, משחקים לא כבדים, עריכות גרפיות ועריכות וידאו לא מורכבות

התקציב שאני מעוניין להוציא על המחשב הוא עד 4000 ש"ח

קיבלתי הצעה מ- LOGIC , הם המליצו בתקציב כזה ללכת רק על AMD בטענה שאלו מעבדים טובים לא פחות מאינטל אבל

יותר זולים ומתאימים לתקציב שלי - האם זה נכון??

מבקש את חוות דעתכם על ההצעה כולה:

מארז:  Simbadda 328-4 Silver 400W USB 2.0 Front Case                             200¤

מעבד: AMD Athlon XP 2800+ Barton 512K, 333 Mhz BOX CPU                      787¤

לוח אם: NF7 nForce2 Motherboard                                                        444¤

זיכרון: -RAM 256MB 3200 Samsung Original Memory                              257¤

כרטיס מסך: Gainword Geforce FX 5200 /Pro 660  128MB DVI V               349¤

כונן קשיח: Western Digital 80GB 7200 rpm 8MB Buffer  ATA 100 H                 385¤

מסך: 17` LG T710BH EZ Flat Monitor                                                            770¤

כונן תקליטונים: Sony/Citizen/Panasonic/Teac 1.44MB 3,5` FDD                          55¤

כונן  Toshiba 16/48 Bulk -ROM                                                     160      :DVD

כרטיס קול:                                                                                                 on board

מקלדת: Genius KB-06 PS2 Eng/Heb  Keyboard                                                30¤

עכבר: Genius Netscroll+ PS2 Retail Optical Mouse                                           50¤

הרכבה - 160 ¤

סה"כ:             (כולל מע"מ)                                                                       3647 ש"ח

רמקולים וצורב CD יש לי מהמחשב הקודם.

אני יכול להוסיף עוד MB 256 זכרון  ( 257 ש"ח) ולהגיע ל- 3900 ש"ח.

דעתכם? מה ניתן לשפר בלי חריגה גדולה מהתקציב?

האם מומלץ לקנות בחנות זו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה בעיות במפרט שהציעו לך:

א.המארז אינו בנוי ומאוורר טוב, והוא מגיע עם ספק ג'נרי חלש.

ב.אין צורך במעבד 2800. ה 2600 הזול בכ 160 ש"ח יתן לך ביצועים מספקים גם כן.

ג.יש לוחות אם טובים יותר במחיר הזה, כמו למשל ה EPOX RDA+.

ד.במידה ואתה לוקח 512MB זיכרון, קח אותו בסטיק אחד ולא בשניים בכדי לשמור יותר מקום לשידרוג הזיכרון בעתיד.

ה.המסך אינו מהעילית של מסכי ה 17" הרגילים. אני מניח שכדאי לבחור במסך מדגם אחר כאן.

ו.הכרטיס מסך די חלש למשחקים. יש עדיפים ממנו במחיר מעט יותר גבוה.

ז.צריך לבדוק אם יש בחנות זו יותר אחריות על כונן המגיע באריזת Retail. במקרה וכן, תוספת של כמה שקלים בשביל אחד כזה תהיה כדאית.

ח.עדיף לקנות סט עכבר ומקלדת של מיירוסופט ע"פ אלו שבמפרט.

לגבי שאלתך אם מומלץ לקנות בלוג'יק, על פי ניסיוני איתם (יותר נכון, בזמן שהם נקראו עוד PCHARDWARE) אז התשובה היא בהחלט כן.

אני מאמין שמישהו כאן יבנה לך עוד מעט מפרט יותר טוב, אם זה מלוג'יק, או מחנות אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ל- JC_Denton על ההתייחסות,

ראיתי שכמעט מכל מרכיב בהצעה יש לך איזושהיא הסתייגות,

מבקש ממי שיכול לעזור לי להרכיב מפרט טוב יותר בתקציב הזה.

לא קיבלתי כל התייחסות להבדלים בין לבין , לאיזה מעבד של מקביל ה2800 או ה- 2600 והאים הם אמינים כמו מעבדי אינטל?

תודה מראש על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ על המפרט הבא מלוג'יק:

{AMD XP 2600+ Barton 512K, 333 Mhz BOX CPU{627

{Epox 8RDA+ NVIDIA nForce2 Motherboard{449

{DDR-RAM 512MB 3200 Samsung Original Memory{515

{Western Digital 80GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD{384

{Liteon 16/48 Black DVD-ROM{189

{Citizen/Sony Black 1.44MB 3,5" FDD{55

{Gainward Geforce FX 5200 /Pro 660 128MB DVI Video Card{349

{Compucase-HEC Midi Tower CI-6A19 BL Front USB 300W{334

{Samsung 17" 793DF Flat Monitor{823

{Microsoft Multimedia Keyboard + Optical Mouse KIT{140

סה"כ:3,869 ש"ח

היתרונות במפרט זה ע"פ המפרט שהציעו לך:

א.לוח אם עם כרטיס קול מובנה Soundstorm מצויין, העולה בהרבה על הכרטיס קול הפשוט שב NF7, כמו כן מגיע עם Firewire.

ב.הרכבתי לך מלכתחילה 512MB זיכרון. לעבוד עם 256MB במערכת WIN XP ועם משחקים, יכול להיות סיוט לא קטן. מניסיון.

ג.נגן יותר טוב ואיכותי מזה של Tushiba.

ד.מארז הרבה יותר איכותי עם ספק חזק ושקט של Heroichi. שים לב שהמארז והכוננים כאן הם בצבע שחור, כך שאם הצורב בצבע לבן כדאי יהיה לקנות לו איזה פאנל שחור, או לחילופין ללכת על מארז וכוננים מאותו סוג בצבע לבן שיעלו לך גם יותר זול במעט.

ה.מסך יותר איכותי. מגיע בצבע שחור כסוף ונראה מצויין גם מבחוץ..

ו.מקלדת ועכבר כאמור יותר איכותיים.

חסרונות לעומת המפרט שלך:

א.מעבד מעט חלש יותר

ב.המחיר כולל הרכבה יעלה מעט יותר יקר מהמפרט שהביאו לך, בערך ב 100 ש"ח יותר.

את הכרטיס מסך השארתי אותו דבר מכיוון שלא מצאתי לו תחליף שווה ערך באותו מחיר. כדאי לבדוק אם הכרטיס הוא 128BIT, כי אם לא, אז באמת כדאי להעלות מעט את התקציב. אם הכרטיס הוא 128BIT אז הוא די משתלם ודי טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

JC_Denton - שוב תודה,

לא ברור לי לגבי המארז - אתה מציע מארז 300W לעומת 400W בהצעה המקורית??

בהרבה תכתובות ראיתי שאפילו 400W הוא חלש??

מישהו יודע האם כרטיס המסך במפרט שלי הוא 128 ביט ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לספק,

הספק של HEC הוא ספק איכותי ויציב, ולא גנרי ולכן עדיף לקחת 300W ספק איכותי מאשר ספק גנרי של 400W שגם בטח לא מספק באמת 400 W וגם יכול לגרום להרבה צרות בעתיד.

וגם עם מערכת כזאת אני מאמין שבקלות הספק של HEC יריץ את המחשב.

בקשר לכרטיס מסך, ניסיתי לחפש בשבילך ולא ממש מצאתי מידע על זה :\

אבל אני דיי בטוח שזה 128 ביט אבל אל תסתמך על המילה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה400W בהצעה המקורית הוא ג'נרי - של חברה לא יגועה. לכן האמינות של ספק זה מוטלת בספק.

במפרט המעולה של JC, יש ספק 300W של HEC, שהיא חברה הרבה יותר אמינה והיא תוציא באמת כ300W בעוד שהספק יוציא איזה 200-250W...

לגבי הכרטיס, זה תצטרך להתקשר לחנות / לבדוק באתר הביית של החברה באינטרנט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אוריפ.

כפי שאמרו לך, הספק הזה של HEC יותר טוב מכל ספק ג'נרי גם בהספק 500W, אוסיף ואומר שגם האיכות של המארז טובה הרבה יותר מהמארז הממוצע מבחינת איכות בניה ומבחינת זרימת אוויר תקינה.

ראה תמונות ונתונים טכניים על המארז

בקשר לכרטיס מסך, הדבר הטוב ביותר יהיה לשאול בחנות לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולכם על העזרה - האמת שללא המלצות לא היית חושב לרגע לקנות מארז בהספק נמוך יותר.

לגבי כרטיס המסך אם אני ארצה לשפר אותו במעט - על מה הייתם ממליצים ללכת ללא תוספת גדולה מידי במחיר - ראיתי בכל מיני הצעות את ה- ATI 9550 256MB TV OUT + DVI 128 BIT - באחד המפרטים בפורום הוא הופיע ב- 510 ש"ח, ב- לוג'יק אני לא מוצא אותו בכלל אלא רק את ה- 9500 במחיר של 800 ש"ח- אם זה כך אז אלו כרטיסים יקרים מידי בשבילי.

או האם ללכת על דגם משופר קצת יותר של ה- FX5200?

האם למישהוא יש עוד הערות על המפרט של JC_Denton - יחסית למפרט המקורי שהציעו לי לוג'יק??

אני עדיין מתלבט לגבי המעבד - לרדת ל- 2600 במקום ה- 2800 - בסה"כ אני מעוניין במחשב שיחזיק אצלי מספר שנים ולא שאצטרך להחליף בעוד שנה שנתיים??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש בכלל מקום להשוואה בין לבין אינטל? בלוג'יק אמרו לי שAMD 2800 שקול לפנטיום 4 3000 GHZ מבחינת כח החישוב שלו, נראה לי לא הגיוני??

אני שוקל אולי לקנות צורב במקום כונן .

משהוא יכול להמליץ לי על דגם באיכות טובה אבל לא יקר מידי

תודה על כל העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...