cdrw מתקלפים - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

cdrw מתקלפים

Dana_s

Recommended Posts

אך... איזה מכה...

אתמול שמתי לב שכל ה- cdrw שקניתי (10 במארז אחד)

סובלים מבעיה של התקלפות הציפוי (לא אציין שם יצרן הסידי שלא תחשבו שאני מנסה לקדם/לבטל מכירות).

האם לדעתכם אוכל להחזיר סידירומים אלו לחנות ולקבל זיכוי (הם נקנו לפני כחצי שנה מבאג ויוצרו ע"י חברה ידועה בתחום)?

אגב כשקניתי אותם חשבתי שעשיתי עסקה טובה: 10 סידי במארז ב- 50 ש"ח :-X

דרך אגב: לשמחתי לא איבדתי חומר כי החומר עליהם הוא רק גיבוי נוסף לזה שיש לי בכונן הקשיח החיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

silver line.

אגב מה שהתקלף בינתיים זו חתיכה של מילימטר אחד בקוטר החיצוני.

בעצם הייתי רוצה לתקן טעות: לא מדובר בהתקלפות המדבקה המודבקת על המדיה הפלסטית (פעם ראיתי

CDR של דיפו שפשוט המדבקה שלהם מתקלפת "בחתיכה אחת"),

כי אם בהתפוררות של בערך 1 מ"מ בהיקף החיצוני של הסידירום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע רגע, לא הבנתי, המדבקה בלמעלה מתפוררת או שהחלק שעליו נשמר המידע למטה מתפורר?

כפי שציינתי: חלקים מהמדבקה בהיקף החיצוני של ה CDRW מתפורר/מתקלף כך שבחלק שהתפורר/התקלף יש רק את

הפלסטיק השקוף של הסידי

חברה: עשיתי חיפוש אחר "מתקלף" בפורום וגיליתי בעיות עם יצרנים רבים.

במקום להשקיע בסידי נראה לי שאני אקנה חיצוני נוסף. זה נראה לי הכי אמין (החומר יגובה בשני כוננים

חיצוניים נפרדים. כך אני מאמינה החומר ישמר לטווח מאוד ארוך (מפני שהכונן בדר"כ לא פועל. אני מדליקה אותו כשאני עושה גיבוי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

silver line.

אגב מה שהתקלף בינתיים זו חתיכה של מילימטר אחד בקוטר החיצוני.

בעצם הייתי רוצה לתקן טעות: לא מדובר בהתקלפות המדבקה המודבקת על המדיה הפלסטית (פעם ראיתי

CDR של דיפו שפשוט המדבקה שלהם מתקלפת "בחתיכה אחת"),

כי אם בהתפוררות של בערך 1 מ"מ בהיקף החיצוני של הסידירום.

זה קורה גם במארז 10 של הרב פעמיים שלי!!! שהם silverline !!! רק הקצה החצוני מתקלף....עדיין זה לא השטח איכסון של הנתונין אבל בכל זאת..בעעע :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קורה גם במארז 10 של הרב פעמיים שלי!!! שהם silverline !!! רק הקצה החצוני מתקלף....עדיין זה לא השטח איכסון של הנתונין אבל בכל זאת..בעעע :(

ברוך הבא למועדון. אני החלטתי לזרוק אותם. אינני יודעת אם בחלק שהתפורר יש מידע או אין מידע, פשוט החתיכות שמתפוררות נכנסים לכונן

ושם הם יכולים לעשות נזק (לחסות את העינית לדוגמא) ואז דיסקים נוספים ידפקו לי.

חוץ מזה כל המטרה היא גיבוי. אני לא אקח סיכון ואשתמש בסידי שמתנהג כך אחרי תקופה קצרה כ"כ.

כפי שציינתי אני מעוניינת לקנות חיצוני נוסף:

המארז עולה כ- 270 ש"ח, וכונן קשיח 160 גיגה של עולה 570 ש"ח.

סה"כ 5 ש"ח לגיגה (בדיוק כמו שעלו לי סילבר ליין), אבל עם נוחות ואמינות (???) גדולים יותר.

רק שאלה אחת אחרונה לפני "שאפול" גם בקניה זאת:

האם יש בעיה של לקרוא חומר מכונן קשיח אחרי שהרבה זמן לא היה בשימוש (לא היה מחובר לחשמל)... כלומר

האם החומר יכול "להשתבש" לאחר תקופת ארוכה? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות למחשבה:

1) איך אכסנת את הדיסקים? במקום קריר ומוצל או על אדן החלון (בהגזמה)?

2) כרגע את מזהה שהדיסקים מתחילים להתקלף, לכן את יכולה לעשות משהו בנידון. לקחת את הדיסקים  שמתחילים להידפק, או את כולם ולהעביר את הגיבויים למדיה אחרת. כלומר, זיהית בעיה אבל עדיין יש באפשרותך לתקן אותה. בהרדדיסק שהולך, הכל הולך ובבת אחת.לפעמים הם נחמדים ומודיעים קצת לפני כן.אז כבר קשה מאוד לשחזר את המידע או לחילופין יקר מאוד או פשוט בלתי אפשרי.

3) לגיבויים חשובים לא קונים מדיה זולה. קונים את ה BEST. וורבטים, TY וכו'...

4) אם כבר הרדדיסק אז עדיף צורב . אומנם הקניה הראשונה עולה כמו הרדדיסק, אבל אח"כ כל גיגה עולה לך כ 1.5 שקל (ממדיה איכותית). שלא לדבר על האפשרויות הנוספות שתקבלי.

5)למידע חשוב כדאי לעשות יותר מגיבוי אחד. למשל הרדדיסק ברשת+מדיה.

6) סילברליין אינם חברה ידועה בתחום. זה יבואן. מה יש מתחת לשם דורש בדיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

your choice, אבל אחוז ההתקלפויות קטן מאוד, כך שאפשר לסמוך על הדיסקים...

ואני לא מבין איך זה יכול לפגוע במידע שעל הדיסק...

אי אפשר לסמוך עליו.

דבר ראשון ברגע שהתקלפה הטבעת כסף החיצונית כל הדיסק מתחיל להתקלף. על חלק שהלתקלף אי אפשר לצרוב.

ככה שלאט לאט כמות ה-MB שאפשר לצרוב על הדיסק הולכים וקטנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות למחשבה:

1) איך אכסנת את הדיסקים? במקום קריר ומוצל או על אדן החלון (בהגזמה)?

2) כרגע את מזהה שהדיסקים מתחילים להתקלף, לכן את יכולה לעשות משהו בנידון. לקחת את הדיסקים  שמתחילים להידפק, או את כולם ולהעביר את הגיבויים למדיה אחרת. כלומר, זיהית בעיה אבל עדיין יש באפשרותך לתקן אותה. בהרדדיסק שהולך, הכל הולך ובבת אחת.לפעמים הם נחמדים ומודיעים קצת לפני כן.אז כבר קשה מאוד לשחזר את המידע או לחילופין יקר מאוד או פשוט בלתי אפשרי.

3) לגיבויים חשובים לא קונים מדיה זולה. קונים את ה BEST. וורבטים, TY וכו'...

4) אם כבר הרדדיסק אז עדיף צורב . אומנם הקניה הראשונה עולה כמו הרדדיסק, אבל אח"כ כל גיגה עולה לך כ 1.5 שקל (ממדיה איכותית). שלא לדבר על האפשרויות הנוספות שתקבלי.

5)למידע חשוב כדאי לעשות יותר מגיבוי אחד. למשל הרדדיסק ברשת+מדיה.

6) סילברליין אינם חברה ידועה בתחום. זה יבואן. מה יש מתחת לשם דורש בדיקה.

לגבי סעיף 1: איכסנתי אותם בארון במקום יחסית קריר. יש לי שם כמה מאות סידי המאוחסנים באותה הצורה ולאף אחד לא קרה דבר.

לגבי סעיף 5: אכן עשיתי יותר מגיבוי אחד כך שאינני מודאגת

לגבי סעיף 4: השאלה בנוגע ל- זה האמינות: אני עוד פעם חוזרת לסידי שאינני יודעת מראש מה אמינותם. מה עוד שקראתי שאין תקן אחיד ואני חוששת מכך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראי, הרדדיסק זה מאוד בעייתי מבחינת אמינות. ההסתברות לכשל נמוכה אבל כשיש כשל הכל הולך. ההסתברות שהכל ילך ביום אחד ב CD איכותי או שואפת לאפס. בד"כ הם מראים סימנים (כמו ההתקלפות) ואז אפשר לעשות משהו בנידון.

מדית איכותית יותר עמידה ממדית CD. לגבי תקנים, הכל שטויות, תבחרי +R או -R ולא ממש ישנה אם זה יהיה מחברה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...