רעש לבן - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעש לבן

Kenny

Recommended Posts

שמעתי מאנשים על הדבר הזה.

אני יודע שלסיירת מטכל וקומנדו ימי , שמים אותם בתוך חדר סגור , ומשמיעים להם את הרעש הזה

וזה גורם לתחושה מוזרה כזאת , שהזמן לא זז... משגע ת'ראש... משהו פסיכולוגי..

כמו שאתם מבינים מההסבר המטומטם הזה שהבאתי לכם , אני לא מבין בשיט :)

אז מישהו יכול להסביר לי מה בדיוק הרעש הזה?

מה עושה אותו מיוחד?

איך הוא משפיע ועל מה?

ויש אפשרות להוריד ולשמוע אותו עם או מערכת? או שזה יותר מורכב?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם לא היה לך כוח לקרא או שלא הבנת, קרא את זה :

רעש לבן - רעש המורכב מהמון צלילים ונקרא כך משום שהוא כמו אור לבן - אור לבן מורכב מהמון צבעים ביחד בדיוק כמו הרעש הלבן המורכב מהמון צלילים ביחד.

לא רשום שם למה הוא משמש בצבא אבל מתואר מה זה עושה בעצם...

כשאתה שומע שלושה אנשים מדברים אתה תצליח להבין רק מה שאדם אחד אומר אבל כשאלף אנשים מדברים [באותה עוצמת הקול] לא תצליח להבין אף אדם.

אם משמיעים את הרעש הלבן אפשר בעצם לגרום לאותו האדם המקשיב לא לשמוע שום דבר חוץ מסתם רעש ....

דוגמה - אתה בבית מלון ואתה שומע אנשים מעצבנים מדברים בחדר לייד אבל אתה לא רוצה לשמוע אותם... אז מה אתה עושה? אתה מדליק מאוורר שיעלה על הקולות של האנשים וככה אתה לא תשמע אותם... [זו הדוגמה שניתנה במאמר הנ"ל] משום שהצליל שמאוורר מפיק הוא בעצם סוג של רעש לבן.

עדיין לא הבנתי איך זה יכול לשגע מישהו... לא נראה לי שצליל יכול לשגע מישהו אלה אם כן זה צליל חזק כ"כ שיכול לגרום לבן אדם לכאב עצום ובלתי נסבל באוזניים שיעלה את הלחץ הדם שלו ויגרום לכלי גם להתפוצץ ואז הבן אדם ימות [ראיתי באיזה סרט :-) נשמע דפוק אז אל תקח אותי במילה..]

עריכה :

הוספתי את הקטע שלא הבנתי איך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה נתקלתי לפני כמה ימים בעוד שימוש למונח "רעש לבן" (לא בדיוק שימוש מדעי...).

נסו לצפות בטריילר לסרט "White Noise" שיצא בעוד מספר חודשים:

http://www.apple.com/trailers/universal/white_noise/

אפשר למצוא עוד מידע על הנושא בלינק הבא:

http://www.aaevp.com/

לא ממש מדעי, אבל די מפחיד...

יכול להיות שזה מה שמשגע את אנשי סיירת מטכ"ל? (אני אומר את זה בצחוק, כמובן)

דרך אגב, חדר אקוסטי לא משתמש ברעש לבן. פשוט משתמשים בחומרים בולעי קול שמבודדים היטב מרעשים מהסביבה ומונעים הד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעש לבן הוא מונח מטומטם לצליל חד בתדר גבוה שבטוח שמעת פעם בחייך זה מה שבוקע ממסך שעובד המון זמן על רזולוצייה מאוד גבוהה או כשטלוויזיה דלוקה,

אכן לאחר זמן מסויים הרעש די מעצבן(אני יודע יש לי מסך שעובד על 1280X1024 כל הזמן...),אבל שימוש צבאי...אני עוד לא שמעתי.

אבל שמעתי שלצבא יש שד שהזמינו הנאצים במלחמת העולם השנייה :lol:,אתה צריך לקצץ בכמות הסרטים...

אם מעניינים אותך כל-כך פיתוחים צבאיים,אני ממליץ לשאוף דווקא לתקופה של מלחה"ע II,להזכירך שיא המאה ה-20(לדעתי)מבחינת היקף של פיתוחים והשימוש בהם.בטוח שאם תתעמק ממש ממש קצת תגלה על סטירלינג דרדנוט היו בוט למיניהם הראדאר הסונאר הרדיו הטנק המודרני,הנושא האהוב עליי משם הוא הצפנים,the day(הפלישה לנורמנדי),והלחימה הימית.

תהנה :xyxthumbs:(מה יש אינציק' לא תזיק,על בטח שמעת ועיניין אני רואה שיש לך ;))

אייל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת אני זוכר ששמעתי פעם שהשתמשו ברעש לבן לעינויים וחקירות

אני מאמין שזה היה הKGB,אבל אני לא בטוח

תחשבו על זה,

ינעלו אתכם בחדר של מטר על מטר (כמו סים שנועד למות חחח)

וישמיעו לכם רעש לבן במשך מספר ימים

אתם לא תעשו הכל בשביל שיפסיקו את זה/תספרו הכל?

זה יכול לשגע בן אדם קשות ושמעתי על מקרים שזה אכן עשה בדיוק את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעש לבן (נסו על ערוץ לא מכוון, ותבינו למה הכוונה) הוא חלק אפשרי משיטת עינויים - יחד עם חסך שינה ועינויים פיזיים. והוא פשוט מטריף את השכל. אולי זה לא נשמע "קשה" אבל זה זה מטמטם את השכל אחרי כמה זמן, ואם תוסיפו לזה את שני הדברים שהזכרתי קודם, זה יכול להיות מאוד קשה.

שתי התייחסויות שראיתי לזה בטלוויזיה:

1. ב- bbc prime ישנה תוכנית בה מתנדבים עוברים את מסלול הגיוס של ה sas הבריטי (שווה ערך למטכל אצלנו), שמועבר להם ע"י מדריכים אמיתיים. באחד הפרקים חוטפים אותם באמצע תרגיל, וחוקרים אותם במשך כמה שעות טובות. אחד העינויים שעושים להם שם הוא לעמוד בפוזיציות שגורמות ללחץ פיזי על השרירים (למשל להשען על קיר עם ידיים ורגליים מפוסקות, כשאתה על כריות הרגליים - נסו, זה נהיה קשה מהר מאוד) ובו זמנית משמיעים להם רעש לבן.

2. בערוץ techtv בלויין יש סדרה על ריגול (לא זוכר את שמה), ובאחד הפרקים שמוקדש לעינויים נאמר שם שזו שיטה ידועה של המוסד/שב"כ (לא זוכר מי מהם) לענות ככה את הנחקרים שלהם.

have fun

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שם שמעתי את זה (הזה של טק TV)

אגב זה אותו עיקרון של עינוי סיני

שבניגוד למה שחושבים, לא גורם כאב (פיזי)

עינוי סיני זה לקשור מישהו למיטה (או קרש עץ או משהו,העיקר שישכב)

ולטפטף לו על המצח טיפה אחת בקצב קבוע (כמו ברז שלא סגור טוב)

עכשיו זה לא נשמע נוראי,אבל תחשבו על זה שאתם לא נותנים

לבן אדם לשתות ואתם מטפטפים לו על הראש טיפה כל שנייה למשל

הבן אדם ישתגע מהר מאוד, וזה גם לא משאיר סימנים פיזיים

ולכן לא יתפסו אותך על זה כ"כ בקלות(לעומת זאת אם תוריד למישהו אצבע ישימו לב...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעש לבן זה כל רעש מציק ובד"כ מונוטוני.

רעש של הפרעה אלקטרונית (כמו למשל רעש ששומעים כשלרדיו אין קליטה טובה), אבל גם רעש של כביש סואן (אבל לא כשאתה צמוד אליו, תחשבו אותו בווליום נמוך יותר), של רכבת עוברת, טפטוף מים...

ומה זה דציבלים בסאונד?

הבנתי שיש שם דציבלים גבוהים ...

דציבלים זו יחידת מידה לקול, כמו שמטרים זה לאורך או קמ"ש למהירות.

(בעצם לדציבל יש עוד משמעות באלקטרוניקה, אבל זה לא ממש קשור...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...