בניית שעון - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית שעון

PhoenixBoy

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גוגל הוא חברו הטוב של האדם

http://physics.nist.gov/GenInt/Time/early.html

http://jim-diana-hart.home.att.net/clock.html

כמובן שזה בסיס ביותר , אבל אפשר לשכלל תעסק , במיוחד עם הכלים שיש היום :)

תודה אבל זה לא כל כך עוזר לי...

בבקשה תעזרו לי לפתח את הרעיון של המגנטים יש בעמוד הקודם הסבר קצת יותר מפורט בתגובה האחרונה בעמוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח קרע אותי זה עם המקל...

שמע, טורבינה זה ממש קל לבנות אם יש לך גלגל וכמה חתיכות של עץ... נכון בשעון יש מנוע שמסובב את השעון? אז מה שצריך לעשות הוא פשוט למצא לו תחליף ללא חלקים אלקטרונים ואז פשוט "להעתיק" את השעות המקורי בהגדלה ולחבר את החלקים שמתחברים אל המנוע - אל הטורבינה! זה ממש פשוט... מה שצריך למצא זו דרך להזיז את המים בצורה ולכיוון הנגדי לכיוון השעון וכמובן לגרום למים לא לנוע יותר מידי מהר אפילו שאפשר לקמבן משהו בשביל להאט את המהירות של סיבוב הטורבינה ע"י לגרום לכך שלמים יהיה קשה יותר להזיז את הטורבינה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שאף אחד מכם לא שם לב שצריך להגיע לדיוק של 0.1 שניה

שום שעון מבוסס מים לא יגיע לדיוק כזה

הקטע עם המגנטים דווקא יכול לעבוד

השאלה אם יש מגנטים חזקים מספיק בזול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לקטע של הטורבינה?

הקטע הוא שאיך אפשר להתחיל את זרימת המים... אולי דג? או שאולי אפשר ליצור מפלים קטנים ואולי אפשר לשים ריכוז גבוה של ברזל במים ואז בעליות למגנט את המים איכשהו ללמעלה...

או שאולי אפשר ליצור את הכול עם כספית או משהו כזה...

קצת מסובך!

פעם ניסיתי לבנות גלגל מיוחד שמכפיל את מהירות הסיבוב שלו פי כמה וכמה ושומר על האנרגיה בעזרת מגנטים... יש על על הגלגל בחלק החיצוני מגנטים בעלי ערך שלילי ובאמצע יש מגנט בעל ערך שלילי וחיובי..

כשהגלגל מסתובב הוא מסובב ציר שמסובב את הגלגל לכיוון ההפוך וככה המגנט מסתובב ודוחף ומושך את המגנטים... קצת קשה להסביר בלי שירטוט אבל זה עובד... אני לא בטוח אם הסברתי נכון כי אני עייף אבל בכל מקרה לבסוף הגלגל יעצר [יקח זמן אבל יעצר] וגם רמת הדיוק שלו בגלל שהמהירות תקטן, תרד ולבסוף לא תהיה קשורה יותר לשעה עצמה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...