המימד הרביעי - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המימד הרביעי

MR.ROBOTICS

Recommended Posts

מישהו שמע על מימד רביעי? קראתי שזה מימד נוסף הקיים בעולמנו, בנוסף לרוחב, האורך והעומק שאנחנו רואים. כנראה בעתיד אנחנו נשתמש בו להעברת אינפורמציה.

יותר מזה אני לא יודע, למישהו יש מושג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנן אלפי תאוריות על מימדים נוספים

כל החיפוש הזה של מימדים נוספים נועד כדי לפתור בעיה אחת בפיזיקה התאורטית -

העולם מושתת על ארבעה כוחות פיזיקלים בסיסיים - הכח החזק (או כח הצבע) הכח החלש, הכח האלקטרומגנטי וכח הגרוויטציה.

בתאוריות הפיזיקליות הקיימות היום לא ניתן לאחד את כל הכוחות למערכת משוואות אחת, כח הגרוויטציה תמיד נשאר "בחוץ", כלומר עובד עם מערכת משוואות אחרת.

לפני 20-30 שנה הוכיחו שני מדענים (ברחו לי השמות שלהם) שאם מוסיפים מימד חמישי לתיאוריה ניתן בקלות להוסיף את הגרוויטציה למשוואות הקיימות.

החיפוש אחרי מימדים נוספים גדל כשנכנסה "תורת המיתרים" כתחום מחקר לגיטימי.

תורת המיתרים מתייחסת אל החלקיק הבסיסי כגוף חד מימדי (מיתר) ולא כגוף נטול מימדים (נקודה) ומאחדת את התאוריות של כל הכוחות.

הבעיה הקטנה עם התאוריה הזו היא שהיא דורשת מספר גדול יותר של מימדים 26, 11, או 10 בתאוריות החדשות יותר (תאורית העל מיתרים).

לגבי השאלה שלך, היה איזה דיבור של חבורת מדענים שהציעו ניסוי לראות את מימד נוסף... הכל עדיין ברמת התיאוריה אם אני לא טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המימד הרביעי הוא הזמן ואפשר לשחק איתו ולנוע בו (זה בטוח)

ובעזרת תכנולוגיה מתאימה שמתפחת עכשיו אפשר לתקשר איתו קדימה ואחורה

יום יבוא נחכה ונראה

מה אתה אומר ::)

ועל סמך מה אתה מבסס את הטענות האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנן אלפי תאוריות על מימדים נוספים

כל החיפוש הזה של מימדים נוספים נועד כדי לפתור בעיה אחת בפיזיקה התאורטית -

העולם מושתת על ארבעה כוחות פיזיקלים בסיסיים - הכח החזק (או כח הצבע) הכח החלש, הכח האלקטרומגנטי וכח הגרוויטציה.בתאוריות הפיזיקליות הקיימות היום לא ניתן לאחד את כל הכוחות למערכת משוואות אחת, כח הגרוויטציה תמיד נשאר "בחוץ", כלומר עובד עם מערכת משוואות אחרת.

לפני 20-30 שנה הוכיחו שני מדענים (ברחו לי השמות שלהם) שאם מוסיפים מימד חמישי לתיאוריה ניתן בקלות להוסיף את הגרוויטציה למשוואות הקיימות.

החיפוש אחרי מימדים נוספים גדל כשנכנסה "תורת המיתרים" כתחום מחקר לגיטימי.

תורת המיתרים מתייחסת אל החלקיק הבסיסי כגוף חד מימדי (מיתר) ולא כגוף נטול מימדים (נקודה) ומאחדת את התאוריות של כל הכוחות.

הבעיה הקטנה עם התאוריה הזו היא שהיא דורשת מספר גדול יותר של מימדים 26, 11, או 10 בתאוריות החדשות יותר (תאורית העל מיתרים).

לגבי השאלה שלך, היה איזה דיבור של חבורת מדענים שהציעו ניסוי לראות את מימד נוסף... הכל עדיין ברמת התיאוריה אם אני לא טועה.

יש חמישה כוחות להיום החמישי לכול הידוע לי זה הקוונטים כוח הכובד העובד על תת אטומים . ויצאו הוכחות חומר 'שחור' ואנרגיה 'שחורה' ששני אלה תופסים כ 90 אחוז מהיקום . ויש טוענים שזה הכוח ההופכי לכוח הגרביטציה , כי שמו לב שאים הכוח הזה יש כמה 'תפעות לוואי ' שמשום מה מקוזזות על ידי כוח מסויים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חמישה כוחות להיום החמישי לכול הידוע לי  זה הקוונטים כוח הכובד העובד על תת אטומים . ויצאו הוכחות חומר 'שחור' ואנרגיה 'שחורה' ששני אלה תופסים כ 90 אחוז מהיקום . ויש טוענים שזה הכוח ההופכי לכוח הגרביטציה , כי שמו לב שאים הכוח הזה יש כמה 'תפעות לוואי ' שמשום מה מקוזזות על ידי כוח מסויים

הכח החזק = כח הצבע = הכח בין הקווארקים

יש ארבעה כוחות נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכח החזק = כח הצבע = הכח בין הקווארקים

יש ארבעה כוחות נקודה.

תשאל את הפיזיקיים כולם יודעים שמשתובבת תאוריה על כוח חמישי יגידו לך אפילו שאלברט חשב על זה על פי שני סימוכין 1 שאמר ש ה' לא משחק בקוביות שזה הקוואקים 2 ובשיחה אם סטודנט האלה השערה לכוח מנוגד להגרוויטציה ושלל את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשאל את הפיזיקיים כולם יודעים שמשתובבת תאוריה על כוח חמישי יגידו לך אפילו שאלברט חשב על זה על פי שני סימוכין 1 שאמר ש ה' לא משחק בקוביות שזה הקוואקים 2 ובשיחה אם סטודנט האלה השערה לכוח מנוגד להגרוויטציה ושלל את זה

מה הקשר?

1. אלברט איינשטיין התנגד לתורת הקוואנטים כי הוא היה דטרמניסט = האמין שעם הנתונים המתאימים ניתן לחשב כל דבר קדימה. תורת הקוואנטים היא תורה הסתברותית, כלומר ניתן לחשב את הההסתברות בה ארוע כלשהו יתרחש אבל לא ניתן לחשב שום דבר בצורה מוחלטת ואיינשטיין לא היה מוכן להסכים עם זה.

2. הכח המנוגד הזה שאתה מדבר עליו הוא לא כח אלא ה"קבוע הקוסמי" תיקון מתמטי שאיינשטיין הכניס למשוואות שלו כדי שיתאימו לניבויים של התאוריה.

איינשטיין מאוחר יותר הודה שהקבוע היה טעות. היום דרך אגב יש סברה שאותו קבוע, או מספר דומה הוא אולי כן נחוץ כדי לאזן את המשוואות.

ודרך אגב, אם ישנו כח שהוא מנוגד בדיוק לכח אחר, אז בעצם מדובר באותו כח אבל שלילי... כך שעדיין נשארנו עם ארבעה כוחות יסוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני החבר'ה הם Kaluza ו- Klein. התיאוריה שלהם הוצעה במקור ב- 1919 כדי לאחד בצורה אלגנטית את היחסות הכללית של איינשטיין עם האלקטרומגנטיות של מקסוול (קלאסית, לא קוונטית).

2. הכח המנוגד הזה שאתה מדבר עליו הוא לא כח אלא ה"קבוע הקוסמי" תיקון מתמטי שאיינשטיין הכניס למשוואות שלו כדי שיתאימו לניבויים של התאוריה.

איינשטיין מאוחר יותר הודה שהקבוע היה טעות. היום דרך אגב יש סברה שאותו קבוע, או מספר דומה הוא אולי כן נחוץ כדי לאזן את המשוואות.

ב- 1999 גילו בעקבות תצפיות על סופרנובות מרוחקות ביותר כי התפשטות היקום מואצת ולא מאטה, כפי שהניחו שיקרה בשל הכבידה. לצורך כך מדברים שוב על הקבוע הקוסמולוגי של איינשטיין, אשר מוסיף למשוואה אנרגיית דחייה של הואקום, הגורמת להתפשטות המואצת. לא נהוג להתייחס לאנרגיה זו ככוח חמישי.

דרך אגב, נסיונות לחישוב האנרגיה הזו באמצעות תורת השדות הקוונטיים הובילה לתוצאה הגדולה פי 120^10 (!!!) מזו הנצפית. זוהי האי-התאמה הגדולה ביותר בפיסיקה כיום, והיא גורמת למבוכה רבה בקרב הפיסיקאים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...