כרטיס קול ONBOARD? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס קול ONBOARD?

MTKOL

Recommended Posts

שלום לחברי הפורום,

מדובר בלוח האם - NF7-SL, שכולל את SOUNDSTORM, כרטיס קול מובנה של 6, עם DOLBY DIGITAL (טכנולוגיית הדולבי הידועה)...השאלה - האם להתקין על הלוח הזה את כרטיס הקול הקיים שלי ה- SOUND BLASTER LIVE 5.1? או שלהשתמש בכרטיס קול המובנה שעל הלוח-אם? (יש לציין, שהמוכר שמכר לי את הלוח, כמו עם שאר רכיבים נוספים שהתייעצתי עמו - ייעץ לי בחום להשתמש בכרטיס קול המובנה שעל הלוח בטענה שהוא הרבה יותר טוב מהכרטיס קול של קריאייטיב שיש ברשותי).

אז מה אתם אומרים? מה להתקין?

בתודה רבה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס המובנה הוא כרטיס מצוין ואין צורך בעוד כרטיס (אגב, 6 ערוצים = 5.1), מה גם שיש לו יציאה אופטית.

פשוט תשאיר את הPCI ריק לזרימת אויר טובה יותר  ;) ;)

בכל אופן אני מצטט הדף המפרט של הלוח שלך:

6-Channel Audio and Optical S/PDIF Out

Lets you enjoy 6-channel audio without having to buy advanced sound cards.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - סחטיש על התגובה בשעות כאלו... ::), דבר שני - התכוונתי אילו ביצועים מבחינת הסאונד יהיו טובים יותר? אני אמור לחבר למחשב מערכת סטיראו של 4 , שהיא יחסית רצינית...ואני מעוניין בסאונד כמה שיותר איכותי והיקפי...השאלה היא באיזה מצב אני מקבל ביצועים טובים יותר-עם הכרטיס של קרייאיטיב או בלעדיו - כלומר עם הכרטיס שיש על הלוח? מה אתה/תם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - סחטיש על התגובה בשעות כאלו...  ::), דבר שני - התכוונתי אילו ביצועים מבחינת הסאונד יהיו טובים יותר? אני אמור לחבר למחשב מערכת סטיראו של 4 , שהיא יחסית רצינית...ואני מעוניין בסאונד כמה שיותר איכותי והיקפי...השאלה היא באיזה מצב אני מקבל ביצועים טובים יותר-עם הכרטיס של קרייאיטיב או בלעדיו - כלומר עם הכרטיס שיש על הלוח? מה אתה/תם אומרים?

מבחינת איכות שמע, אם שניהם דולבי דיגיטל אז הם אמורים להיות דומים - לא בטוח.

מבחינת המערכת, עדיף להוציא את כרטיס ה PCI, המעבד של מחובר פועל

ישירות מרכיב המערכת ולא מנצל את ערוץ ה PCI, מה שיעיק פחות על המערכת ועל

המעבד הראשי.

תשלים את מספר הרמקולים לפחות ל 5 כדי להנות מהדולבי דיגיטל.

חבר את המחשב למערכת עם ה SPDIF, ייקל על המחשב, ייתן תוצאה הרבה יותר

איכותית, פחות בלאגן של חוטים בין המחשב למערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הכרטיס קול הזה הוא אקטיבי, כלומר יש עליו יחידת עיבוד והוא לא משתמש במעבד, אז כדאי בהחלט להשאיר אותו ולחסוך למעבד את החישובים של הקול של האון-בורד (שלמיטב הבנתי הוא פאסיבי). הייתה על זה כתבה מזמן מזמן בטומז והמסקנה הייתה שזה שיפור ניכר בביצועים במשחקים כשיש הרבה אודיו ודברים אחרים לחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוףף...אני לא יודע מה לעשות! מה אתם אומרים - להוציא את הכרטיס קול או להשאיר אותו?? אולי מישהו יכול לעשות לי טובה ויגיד לי במדויק מי עדיף? לא הבנתי מזה כרטיס קול פאסיבי או אקטיבי....מה שאני יודע שמדובר בכרטיס של קרייאיטב ה-5.1 לייב הרגיל...מה עדיף?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לך להשאיר את האון בורד ולא להתקין את הלייב, אני בספק אם הוא נותן יותר שיפור בביצועים מהאון בורד של רילטק בייחוד שלאון בורד יש SoundStorm

זה מאפשר לך לעשות Upmix של כל סאונד במחשב ל 5.1 ערוצים, אז אתה מוציא את זה עם יצאה אופטית בלי רחשים ועיוותים למגבר שתומך ב AC3

כך תקבל את האיכות הטובה ביותר, כמו כן הכרטיסים של תומכים רק ב SPDIF Passthrough זה אומר שכאשר תשחק סתם במשחק מחשב עם צליל

תלת מימדי תצטרך לשים את הרסיבר על Prologic או מצב הדמייה כי הוא יזהה את האופטי בתור סטריאו ואילו אם יש לך SoundStrom תקבל לפחות בתאוריה תלת מימדי אמיתי

כמו שמקבלים מDVD עם פס קול AC3 כל ערוץ בנפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון שלי ובדיקה שעשיתי במצב דומה לשלך תשאיר את הכרטיס PCI של בלאסטר הבדל באיכות צליל משמעותית .

ולראיה אם תסתכל על הכרטיס שעל הלוח אם מה גודלו וממה הוא מורכב תבין לבד שזה כרטיס מסכן ביותר, לעומת זאת תסתכל בסאונד קריאטיב וזה כבר ליגה אחרת בנוי רציני יותר ומלא ברכיבים שכמובן נותנים איכות צליל עדיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולראיה אם תסתכל על הכרטיס שעל הלוח אם מה גודלו וממה הוא מורכב תבין לבד שזה כרטיס מסכן ביותר, לעומת זאת תסתכל בסאונד קריאטיב וזה כבר ליגה אחרת בנוי רציני יותר ומלא ברכיבים שכמובן נותנים איכות צליל עדיפה.

ראיה קצת מפוקפקת הייתי אומר...

אים תיקח מעבד P-II ותשווה בגודל למעבד P-IV ניתן להבין שהם בערך אותו דבר...  :lol: :lol:

ועכשיו ברצינות:

המגמה במחשבים היא למזער רכיבים ולתת יותר כוח עיבוד, כך שממש לא ניתן ללמוד מגודל הכרטיס הרבה.

מה גם שלכרטיס OB שלו יש יציאה אופטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

why wont you just put one - connect it - hear it with you favorite music - dvd - pc-games

and then with the on board and then decide what you like most.....

I have the sound storm and I think its a great one.

it has it own (audio processing unit) so it wont take processing power from your cpu...

------------------------------------------------------------------------------------

sorry for the english - I'm in taiwan

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הSB LIVE הוא כרטיס מלפני שני דורות שחוץ מלתת 5.1 לא שווה כלום (וגם זה באיכות מעפנה).

אני ממליץ להשתמש בOB, ורק אם אתה רואה שזה גורם לך לירידה בביצועים תחליף לLIVE.

ואם אתה מתכנן שימוש כבד במשחקים ו/או צפייה בסרטי הייתי מאוד ממליץ על AUDIGY 2 ZS

אחלה כרטיס, במחיר לא נוראי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...