שיטה חדשה לחיסכון בדלק בטיסות לחו"ל - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיטה חדשה לחיסכון בדלק בטיסות לחו"ל

mrraz

Recommended Posts

אתמול חזרתי מחו"ל וראיתי פטנט חדש של חברות התעופה לחיסכון בדלק (שהתייקר מאוד לאחרונה)

אתה נכנס למטוס, אין מיזוג אויר והמנועים שלו מכובים

מתייבשים שעה ואז המטוס מתניע ונוסע למסלול ההמראה, המיזוג עדיין לא פועל.

המטוס ממריא בלי מיזוג ורק לאחר כמה דקות כשמתיישרים מפעילים את המיזוג.

עכשיו חשבתי שרק בצ'רטר עושים את זה ומסתבר שהשיטה הזו מיושמת גם באל על

האם אנחנו עומדים בפני עידן חדש ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ... לא חושב שהמגמה היא להוזיל את עלות השימוש בדלק.

פשוט עלית על מטוס עם סדרי התנעה קצת שונים מהרגיל (די דומים להתנעת מכונית, תתניע ת'מנוע ורק אחרי שהוא חם ורץ בצורה סדירה, אתה מפעיל את המיזוג)... אין צורך להסיק מסקנות מוטעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לא היה מזגן, לא נורא. זה קצת חרא שמשלמים מאות דולרים בשביל טיסה וכשאין מזגן בעונה חמה זאת זה יכול להיות מעצבן, לכן, יש להיות ישראלי מצוי ולחגוג להם על השתיה. כשהעגלה עם הפחיות הקטנות והחמודות האלו עוברת, תעשה לעצמך טובה - זרוק משהו לפני הדיילת כדי שתרים את זה ותגיד "נפל לי" - ככה גם תהיה לך תצפית טובה, וגם תוכל לפלח מלא פחיות שתיה מהעגלה שלה! אולי גם איזה וודקה אם היד מהירה מהעין... :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לא היה מזגן, לא נורא. זה קצת חרא שמשלמים מאות דולרים בשביל טיסה וכשאין מזגן בעונה חמה זאת זה יכול להיות מעצבן, לכן, יש להיות ישראלי מצוי ולחגוג להם על השתיה. כשהעגלה עם הפחיות הקטנות והחמודות האלו עוברת, תעשה לעצמך טובה - זרוק משהו לפני הדיילת כדי שתרים את זה ותגיד "נפל לי" - ככה גם תהיה לך תצפית טובה, וגם תוכל לפלח מלא פחיות שתיה מהעגלה שלה! אולי גם איזה וודקה אם היד מהירה מהעין...  :hat:

בדצמבר טסתי עם תאי לבנגקוק והדילות החתיכות שלהם מפילות אותך מהמושב עם קוקטיילים נון סטופ אבל עכשיו עם הצ'רטר הטורקי לאנטליה הדיילות מכוערות והעגלות שלהם ריקות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לא היה מזגן, לא נורא. זה קצת חרא שמשלמים מאות דולרים בשביל טיסה וכשאין מזגן בעונה חמה זאת זה יכול להיות מעצבן, לכן, יש להיות ישראלי מצוי ולחגוג להם על השתיה. כשהעגלה עם הפחיות הקטנות והחמודות האלו עוברת, תעשה לעצמך טובה - זרוק משהו לפני הדיילת כדי שתרים את זה ותגיד "נפל לי" - ככה גם תהיה לך תצפית טובה, וגם תוכל לפלח מלא פחיות שתיה מהעגלה שלה! אולי גם איזה וודקה אם היד מהירה מהעין...  :hat:

מוזר דריה, ואני חשבתי שזה פורום אקטואליה ותרבות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיניין המנוע אם הם היו מפעילים את המנוע על סרק שעה עד שתעלה והכול תאמין לי המחיר הכרטיס היה עולה 20 אחוז יותר , גם באגד יש תקנה כזאת , כשהאוטובוס אומד תחנה צומת וכו' הנהג צריך לנתק את המנוע לחיסכון בדלק. בעניין המזגן הוא בכדי לחסוך בזמן ובבעיות דואגים שההספק על המנועים יהיה מקסימלי אז מנתקים מערכות לא חשובות עד ההמראה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר דריה, ואני חשבתי שזה פורום אקטואליה ותרבות  ;)

תרבות ישראלית, חמודי... ולמה שאני אשלם מאות דולרים ואצא פראיירית? פחית שתיה או יין מחורבן עולה בדיוטי פרי הרבה יותר משאר בסופר. שילכו, אני אנצל את המקסימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המזגן והאורות ממש לא משפיעים על המנועים של המטוס.

מיזוג למטוס כזה לא צריך יותר מאיזה 25 כ"ס, לבואינג 747 יש באיזור ה 140,000 כ"ס (100MW).

לחסוך דלק באמצעות המיזוג זה בערך כמו שתרוקן את תא הכפפות באוטו בשביל לחסוך בדלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דריה כבר מזמן אין פחיות קטנות לפחות לא בשתי טיסות האחרונות שטסתי בהן, אבל בכול מקרה יש לי פחית קטנה של פאנטה בארון שלא פתחתי היא בת 4.

אז מה יש עכשיו? כרטוני מיץ, לא? תביא גם אותם! נראה לי שבמחלקת עסקים אבל עדיין יש הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...