האם כדאי לקנות מחשב ממותג (IBM, קומפאק וכד') ? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לקנות מחשב ממותג (IBM, קומפאק וכד') ?

rimonu

Recommended Posts

אני מחפש מחשב בסיסי ליישומים משרדיים ואינטרנט לזוג מבוגר (הורי חברתי). התקציב פחות חשוב, למרות שרצוי שלא יעבור את ה- 6000 ש"ח, כולל מסך ומדפסת טובה.

יש לי שלוש שאלות:

1. הכי חשוב: האם כדאי להשקיע את הכסף הנוסף הדרוש לקניית מותג? האם באמת מותגים מציעים אמינות מוכחת גבוהה יותר מאשר מחשב מרשת גדולה (KSP, אייבורי וכד') עם חלקים טובים? האם חברות המותגים אכן מבצעות אופטימיזציה לחבילה לקבלת ביצועים טובים יותר?

2. האם כדאי להשקיע במדפסת צבעונית? הציעו לחברתי כזו של XEROX ב-700 ש"ח, כשהטענה היא לעלויות הדפסה נמוכות בהרבה מבהזרקת דיו, 10 אגורות לעומת 20-30 אגורות לדף בדיו.

3. האם ישנם יתרונות למסך TFT/LCD על פני מסך CRT רגיל, מלבד כמובן האסתטיקה והחיסכון במקום? חשובה לי מאד גם איכות התמונה, קצב הריענון וכו'.

תודה מראש לכל העונים, אורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מיפרט חשבת ליקנות?

אני רוצה מארז טוב ואמין, כמובן עם יציאות USB קדמיות, וספק ומאוורר אמינים.

המעבד צריך להיות P4 3.0 או מקביל לו של (אין לי מושג מה מקביל)

לוח אם תואם SATA ו-DDR

זיכרון 512M

כרטיס קול לא חשוב, יכול להיות מובנה בלוח

כרטיס מסך כנ"ל, המחשב לא ישמש למשחקים, אבל צריך לתת תמונה איכותית, ולתמוך ביציאת TV ולהתאים למסך דק

מסך 17" איכותי, עדיף מסך דק מבחינה אסתטית אבל רק אם זה לא פוגע באיכויות התצוגה ועדיין במחיר סביר.

צורב CD, כונן DVD

עכבר אופטי פשוט

רמקולים פשוטים

נראה לי שעברתי על הכל...

אני די חדש בעסק - רק התחלתי לבדוק את התחום הערב כשחברה שלי הפילה עלי את התיק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם הבאה תערוך את ההודעה הקודמת במקום לכתוב חדשה.

אם זה לא למשחקים אפשר מעבד יותר חלש

והינה מפרט ב6K:

Athlon XP 3000+(512k 333)    1

850

NF7-S2 (nForce2)sata, usb2    1

420

512MB A-DATA   1

450

ABIT GF FX5200 128MB AGPx8,DVI ,TV(Kit)    1

330

80GB (8MB) SATA    1

470

Toshiba X16   1

170

Lite-on 52 x 32 x 52 (box)    1

190

HEC Compucase CI-6A19    1

390

MS Internet + MS Mouse Optical   1

120

סה"כ

3390

הכל מKSP מסך מחנות אחרת:

הינה המסך

Hyundai 17 ImageQuest Q17 DVI USB LCD Monitor + Speakers      2,800 ש"ח   

הכל ביחד:

6190 ש"ח

אז מה יש לנו:

מעבד מהיר לעבודות (אמרת שלא צריך  למשחקים)

לוח אם טוב מאוד!

זיכרונות 512 מהירים!

כרטיס מסך נחמד

הארד דיסק SATA

מארז+ספק טוב!

מקדלת ןעכבר MS

צורב מהיר וכונן מהיר (במקום שנייהם אפשר לקנות צורב טוב)

ומסך מעולה!!! LCD 17"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט הנ"ל מאד בזבזני לדעתי.

אני כמובן יוצא מנוקדת הנחה ש"ישומים משרדיים" זה לא יותר מאופיס ואאוטלוק - שבהחלט לא דורשים מערכת מבוססת A64 3000+.

אם כן, אפשר בהחלט ל"הסתפק" בבארטון 2500+ (או אפילו פחות), עם לוח עם כרטיס מסך משולב, ואפילו 256MB. ובטח שלא הרדיסק סיריאלי בנפח 80 ג'יגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה לשניכם על כל המידע, כבר עזרתם לי.

אשמח אם בכל זאת תוכלו לנסות לענות על שתי שאלות חשובות:

1. האם יש יתרון למחשב ממותג, כגון , קומפאק ודומיהם, בעיקר מבחינת אמינות? האמינות היא הדבר החשוב ביותר במחשב הזה, שמיועד לזוג מבוגר, שלא רוצה להתעסק עם נסיעות לתיקון מחשב וסיפורים כאלה.

2. האם מסך 15" LCD יתן את אותה איכות תמונה כמו מסך 17" CRT טוב? נגיד שאני יכול לשלם עד 2000 על המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה כבר דיון על מסכי LCD, והחברות לא כל כך השקיעו במסכי 15 כמו שהם השקיעו ב17 כי ה17 ניקנה יותר!,

ובקשר לחברות: אני לא מאמין יותר בחברות,

קניתי לפני 4 שנים מחשב מפאקרדבל והם עבדו עלי מבחינת חלקים ומחיר, והשרות שלהם בכלל לא היה אדיב

אני מאמין שיש שירות יותר טוב בחברות שונות, תביא לנו מיפרט שראית של חברה ממותגת ונגיד לך אם זה שווה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניית מחשב מחברה פותרת אותך מכאבי ראש, אם המחשב בא מותקן אתה יודע שהכל יעבוד בסדר.

אין בעיות תאימות, האחריות תחת קורת גג אחת. הביצועים לרוב בינוניים, החברות האלו מפגרות אחרי שוק הגיימרים שמרכיבים לעצמם מחשבים לבד.

פקרד בל זה לא מותג.

מסך LCD טוב אם אתה מוכן לעבוד ברזולוציה native שלו, אחרת הוא זוועה. וגם אז, הוא טוב בעיקר לטקסט (מסך LCD עם חיבור DVI ברזולוציה הנכונה שלו יציג טקסט

כמו ששום מסך CRT לא מסוגל, חד ואפשר לעבוד מולו שעות בלי עייפות עיניים). לכל דבר אחר - , משחקים - הCRT עדיין שולט.

אם המחשב הוא סתם כלי ולא תחביב כמו שהוא לרובנו, אין רע בקניית מותג. כן, תשלם יותר על פחות ביצועים לכאורה, אבל אתה מקבל דברים אחרים במקום (אחריות, תמיכה).

אם יש לך תוכנית כלשהי לשדרוג המחשב או הוספת חלקים אחרי הקניה, אז תשכח מקניית מותגים לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל עבודה בווינדס ויישומים דמים ה P4 עדיף ה

מעבדי אינטל?  כמות

מחיר סה"כ

P-4 2,8 Ghz (Bus:800MHz, H-T, 1MB S775)    1

1030

1030

לוחות אם למעבדי אינטל? כמות

מחיר סה"כ

P-4P800SE sb,SATA,lan    1

590

590

זכרונות? DDR 400 כמות

מחיר סה"כ

256MB A-DATA   1

240

240

כרטיסי מסך? כמות

מחיר סה"כ

V9520 GF FX5200 128MB,TV    1

420

420

דיסקים קשיחים? WESTERN DIGITAL כמות

מחיר סה"כ

80 GB 7200 ATA-100 (8MB)    1

410

410

כוננים- ??1.44, CD-ROM, DVD?? CD-ROM כמות

מחיר סה"כ

LG x52   1

80

80

מארזים?  כמות

מחיר סה"כ

HEC Compucase CI-6A19    1

390

390

מסכים? TFT IIYAMA כמות

מחיר סה"כ

17'' E-430S   1

2500

2500

סה"כ

5660

בתשלומים (כולל תוספת) 12  * 515  ¤ 

מדפסת תקנה במקום אחר כי אני ממליץ על ואין ב KSP ... זה עניין של עד 500 שקל..  ואין לי מושג עם המארז הזה בא עם ספק... למרות שהוא אמור לבוא כי KSP לא רושמים... אבל כול ספק שיביאו לך.. אפילו גנרי יעשה תעבודה במקרה הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון של המחשבים הממותגים בא בעיקר במחשבים , שם החלקים הם לא חלקים סטנדרטיים , ולכן יש חשיבות באיכות החלקים.

עם זאת במחשבים שולחניים אין כל משמעות למוצר מותג. הם משתמשים באותם חלקים לחלוטין של חברות אחרות (פרט אולי למארז) חלקים שאתה יכול לרכוש לבד, בד"כ במחרים זולים יותר. בנוגע לאחריות הם מציעים לך בדיוק את אותו סוג אחריות על הרכיבים כמו כל חברה אחרת.

ובאותה נימה הרשה לי לציין שההבדל בין אחריות על המחשב כולו לבין אחריות פרטנית על חלקי החומרה היא זהה לחלוטין בכל הנוגע לצרכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...