חוזרים בשאלה - וYNET קופצים על המציאה - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוזרים בשאלה - וYNET קופצים על המציאה

Rule The Pc

Recommended Posts

יאללה מי התערב לה בחיים

לקחו ממנה קצת מיסים והם לא משרתים בצבא בדיוק כמו שהצפון תל אביבים והערבים לא משרתים

זה שנאת חינם!! אין לה שום סיבה........

ואתה לא אוהב אותם...... כי איך אני אגיד.... אתה עדיין צעיר.... רוב הדעות שלך זה מהורים שלך...... הורים שלך 99% חילוניים............ 1+1=אתה לא אוהב דוסים כי הורים שלך לא...... אבל כנראה כמו רוב ציבור העולם אתם ניזונים מהתקשורת שלא אומרת דברים כל כך מודיקים במיוחד בכותרות ענק שלה שמוצאים הכל מפרופורציה.....

וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אנחנו מאמינים שהדור שהיה לפני יותר מפותח מהדור שיבוא

אוי אוי זה פשוט חזק בטירוףףףףףף :lol:

כלומר אתה מכחיש אלפי שנות התקדמות מאז המצאת הגלגל וגילוי האש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיב:

ראיתי את התגובה הראשונה לדריה וכבר היא בלבלה במשפט הראשון שלה על כמה נושאים שלא ממש מתקשרים ומראה שהכרותה לא ממש רצינית, אלא הרסנית, מה שכן מראה על שנאת חינם שאומרת שעוד לפני שהיא מכירה את הציבור היא פוסלת אותו.

אתם נוטים להכליל את הזרם החרדי שבו ישנם מלא קבוצות, קטנות וגדולות, שלכל אחת יש את היחודיות שלה ודעותיה שלה.

בקשר לטענות על הציבור החרדי, לא עברתי על כל התגובות, אבל ספק אם מישהו ציין לטובה את עבודת זק"א שמבוססת על הציבור החרדי, או את ארגון "הצלה" או כל מיני אירגונים חרדיים שגם הם עוזרים למדינה ועובדים על בסיס התנדבותי.

וכמה פעמים שמענו התעללות מינית/אונס/רצח/עבריינות/מעילה במדינה במשפחות חילוניות? ואני בטוח שלא שמענו את הכל, אז מה? זהו? הציבור החילוני דפוק?

זה לא אומר שאני מסכים עם כל מה שהולך בציבור החרדי כמו שאני לא מסכים עם כל מה שהולך בציבור החילוני או בציבור הדתי, ואולי אני לא תמיד גם שלם עם מה שאני עושה, זה לא אומר שאני פוסל את כולם במקום ובטח לא אותי.

מספיק להיות אנטי.

עכשיו קצת בקשר לכתבה, אומנם לא קראתי את כל הכתבה אבל לגבי הפסקאות שצוטטו זה בהחלט נראה מגמתי וחסר כל ערך, אבל לא קראתי את כולה אז אני לא אפסוק לכאן או לכאן.

בקשר לחילונות, הזרם הוא דיי חדש, תמיד היו דתיים יותר ודתיים פחות, אבל חילונות זה דבר חדש יחסית. (עם דגש על יחסית)

אז נכון שרוב אנשי הקהילה החרדית עבדו כדי לפרנס את עצמם והיו יחידים שמומנו על ידי הציבור כגון רב הקהילה והרבנות, ופה גם דעתי האישית, שצריך לדעת לשלב לימודים עם עבודה ולא ללמוד כל היום.

ועוד בנושא של להכפיש דתיים כעובדי משגיחי כשרות, זאת עבודה מכובדת שהרבה אנשים במדינה (תרצו או לא) רוצים שתהיה תעודת כשרות במקומות וזאת זכותם.

בקשר לחפפנות, לא זכור לי שחסר במגזר הציבורי\צהלי אוכלי חינם שמחפפים בעבודתם שגם את המשכורת שלהם אמא שלכם משלמת.

וקשה לכולכם לקבל שהמדינה הזאת הושתתה על ערכי היהדות, שלדעתי צריכה להישאר כזאת אם לא להיפך ליהודית, כל זה התקבל בצורה הכי דמוקרטית שיש, וגם את זה קשה לכם לקבל.

אם אתם ממש רוצים יש דמוקרטיה, ובמקרה שלנו דמוקרטיה יהודית (כי זאת הסיבה פחות או יותר שרוב מי שנמצא בארץ הזאת נמצא בה) אז פשוט תקבלו את זה או שתנסו להילחם בה, אבל אל תאשימו את החרדים בזה, תאשימו את המפלגות שבהן בחרתן שלא עושות כלום כדי לשנות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גילי, תתפלא, אבל יש לי דעה משל עצמי.

וההורים שלי אולי גם לא מסמפטים דוסים אבל הם בהחלט לא יודעים חצי ממה שלמדתי בחופש ואין להם דעה מבוססת כמו שיש לי בנושא(כל מה שלמדתי ב"חופש").

חוץ מזה, זה אפילו לא קצה של טענה נגדי; גם אם ההיתי בן 8 זה לא דרך להוכיח שאני לא מבין כלום ומושפע מההורים שלי.

וכבר הזכרתי את זה שאתה נוטש את דרכי הויכוח המסורתיות לטובת שיטת ויכוח שאתה המצאת? ואת זה שאתה בכלל לא עקבי לגבי מה שאני אומר- גם אחרי שהסברתי לך את ההודעה הקודמת שלי לא ממש היתייחסת אלייה(גם לטענות של דרייה, כמו העובדה של כפיית שבת ומניעה ממנה להיתחתן בחתונה אזרחית ועוד הרבה דברים שהיא אמרה והיתעלמת לחלותין מהם)?

לשם שינוי תתייחס למה שאני כותב ולא לדברים שוליים כמו ממי אני יכול להיות מושפע- במידה הזאת יכול להתחמק מתשובה ע"י זה שאני יכול אגיד שאתה מושפע מהרב שלך שמשכנע אותך בקלות בגלל חוסר הידע המוחלט שלך בנושא.

לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גילי אתה קורבן של התקשורת בדיוק כמו כל אחד אחר פה, גם לך ציירו את ה"היסטוריה היהודית" בצבעים הרואים וסיפרו לך שהדור הולך ופוחת. אם באמת תחקור קצת לעומק תגלה שהתורה מלאה חורים וסתירות, ושהרב שלך שאומר לך מה לעשות אומר לך כדי שלא תפתח את העיניים. האופי של היהדות עד לפני 50 שנה היה כמו שהיה כדי לשמר את עצמה, עד שנגיע לארץ . עכשיו כשיש מדינה, ברוך השם, והגענו לשנות ה2000, גם היהדות צריכה להשתנות, ולקבל את העידן המודרני או למות.

אני גאה להיות יהודי כי זאת המשפחה שלי, כמו שמרגיש כל בן לאום אחר, ואני לא חושב שצריך לוותר על הערכים המוסריים של התורה ועל המורשת היהודית, אבל הגיע הזמן שמישהו יעדכן את הדוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היהדות אומנם מלא "חורים" כפי שאתה אומר, אבל גם לזה יש הסברים, שסביר להניח שלא תהיה מוכן לקבל.

רוב החורים נבעו בגלל ה"היצמדות" והשינוי שהיהדות עברה במשך השנים בכדי להתאים אותה לתקופה ולאיזור שבו היא התקיימה.

מה שיפה היא שהיהדות, להבדיל מהרבה "דתות" או עמים שנכחדו מהעולם נותרה קיימת, והקו המרכזי בה שייך לרוב הזרמים (שקיימים מלא!!!) ביהדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על הקו המרכזי אני מדבר, על הבסיס המוסרי, לא על הפרשנות שיש לכל זרם למילה X בפרק Y.

התורה עצמה משכתבת את החוקים של עצמה בצורה יותר ליברלית עם ההתפתחות של הסיפור, אין שום סיבה שלא יקום היום איזה רבי משכמו ומעלה ויעשה את אותו הדבר. הדבקות הקיימת היום באה רק מתוך אינטרסים פוליטיים וחברתיים של המנהיגים לשמר את הכח שלהם. לא סתם אומרים שהדת היא אופיום להמונים. קשה לראות כבר את האמירה החברתית של התורה בעיקר לאנשים מבחוץ וחבל. כל מה שאנחנו רואים זה את ההשתלטות הכוחנית על החיים החילוניים, וזה מה שגורם לכל השנאה הזאת. והחילוניים לא טובים יותר. לכולנו הרבה יותר נח לשנוא אחד את השני ולא לנסות ליצור מדינה יהודית/ישראלית שחיים בה אנשים מכל הזרמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני מרגישה שמתערבים לי בחיים. כן, אני מרגישה שיש ציבור שמבדיל את עצמו ועושה את עצמו אדם סוג א'. לא אכפת לי מיהדות או כל דת אחרת. שיקיימו. אני אפילו מעודדת, כי זה תרבות, זה מגוון, זה יפה וזה מחזיר אותנו לשורשים אבל יש אנשים שהופכים את זה למכוער ולתירוץ לא לעבוד, לקבל כסף ולנהל למדינה שלמה את החיים.

גילי, אמרת בעצמך שהיהודים בגולה היו עובדים ולומדים תורה בו זמנית - אז למה יש יהודים שלא עושים את זה היום? או שהם חושבים שבגלל שיש יהודים שעובדים ולא לומדים תורה אז הם כאילו משלימים פער בזה שהם לומדים תורה כלללל היום? אז זהו, שלא. קחו מעדר וזוזו.

כן, אני מורעלת , והצבא ויתר עליי משלל סיבות שלפיהן נקבע ערכו של חייל בין הסיבות זה העובדה שאני בת יחידה (ולא יחידה מתוך 8), שהמשפחה שלי קשת יום, יש לי סבתא מאד זקנה חצי נכה שזקוקה לטיפול והשגחה, יש לי סיווג בטחוני נמוך לכן לא היה בכלל איפה לשים אותי חוץ מאשר בבסיס שבו הייתי והוא רחוק מהבית ואין בו תנאי מחיה וסתם סבלתי שם. יש לי בעיות בריאותיות וסעיפים, אני בתת משקל. אני רגישה לאוכל ויש לי אישור מדיאטנית שאני צריכה תזונה מיוחדת - כזאת שהצבא לא יכול לספק לי. חוצמזה שהצבא היום בקיצוצים והם הרגישו שהם לא מסוגלים לשלם לי תשמ"ש או קיצבת חיילת בודדה (אחרי שעזבתי את הבית), וגם המפקד שלי העליל עליי. בוועדת השיחרור פשוט אמרו לי - עיזבי, אין לך מה לעשות עם מפקד כזה, סבלת מספיק (ותאמין לי סבלתי), לכי ללמוד אז הסכמתי. מה עוד יכולתי לעשות? ב-13 חודשים האלו, עשיתי יותר ממה שהרבה חרדים (אני לא מדבר על הנח"ל החרדי) עשו בשביל הצבא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאנשים מתערבים לכם בחיים, או איך שלא תקראו לזה.

אבל לא כולם עושים את זה נטו מתוך ההנאה להציק.

ישנם אנשים שפשוט מאמינים שזה יציל אותכם נטו ואתם פשוט לא מבינים את זה, באותה מידה שישנם אנשים שלא מסכימים עם גדר ההפרדה (מכל צד שהוא במפה הפוליטית) וכמו שישנם אנשים שמאמינים בשלום/בערבים/בהתנחלות ויש כאלה שפשוט לא.

זה לא משנה את העובדה שהכל מוגדר בחוק בצורה כזאת או אחרת וזוהי דמוקרטיה לא?

מן הסתם תחשבו שזה פוגע בדמוקרטיה, כמו שמי שמפנים אותו מהבית שלו בהתנחלות יחשוב שזה פוגע בדמוקרטיה, או כל דבר דומה אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גילי בוא נצמד לשאלה פשוטה אחת....

נראה לך הגיוני שאב של משפחה ב6 נפשות ויותר ילך ללמוד תורה כל היום במקום לפרנס את המשפחה שלו ...

בוא נשכח רגע מזה שהציבור החילוני מממן אותו...(כי גם ככה הוא חיי בעוני ובדחק) זה נראה לך הגיוני?

ו370 שח בשבילי ובשבילך זה כסף לדלק לשבוע וחצי הקרובים

אבל בשביל אמא חד הורית מבאר שבע שיש לה שני ילדים שאחד מהם התפוצץ לפני יומיים והשני צריך להתחיל ללמוד אתמול זה כסף לאוכל לשבועיים הקרובים

בכלל אתה יודע מה קורה בבתי הקברות בארץ בגלל הדת המפגרת שלנו (סליחה הדת לא מפגרת אבל אנשים מסוימיים בארץ הפכו אותה לדרך לעשות כסף)

לך תבדוק כמה עולה לקבור בן אדם במדינה שלנו ואחרי זה נדבר...

נראה לך הגיוני שחיל שמת בשירות המדינה יקבר מחוץ לגדר של בית הקברות כי הוא לא יהודי?

נראה לך הגיוני חוק זכות השיבה? שכל מי שמוכיח בצורה קלושה קשר כלשהו לאמא יהודיה הוא יהודי? וישר זה הופך אותו לאדם טוב שזכאי לחיות כאן?

כל מה שהחרדים בשלטון המדינה הזו עושים בצל של יהדות\דת מבזה את המדינה

נראה לך הגיוני שיש חוק שאומר שאסור לגדל חזיר ? באמת יפה שזה לא כשר מי שלא רוצה שלא יאכל אבל למה לשלב את זה בחוק?

אותו דבר כלפי מצות...מי שלא רוצה שלא יאכל לחם בפסח אבל צריך חוק בשביל זה?

אני חושב שבתור ילד לפני כדאי לך להפסיק ללכת להרצאות \ כל מני כנסים של חזרה בתשובה...

ולחכות כמה שנים עד שתוכל לחשוב בעצמך ואז לנסות לחזור למקומות האלו

ואל תתחמק היהדות בפרוש רואה את עצמה כ"עם" הנבחר והשווה מכל העמים וכן זו הערה גזענית שאין לברוח ממנה

ועוד פעם זה שדבר חוקי לא אומר שזה טוב וכמו שאמרתי אני לא מאשים את הציבור הדתי אלא את החילוני שנתן למצב הזה לקרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאללה מי התערב לה בחיים

לקחו ממנה קצת מיסים והם לא משרתים בצבא בדיוק כמו שהצפון תל אביבים והערבים לא משרתים קצת???? קצת מיסים???? אתה לא מתבייש לדבר ככה? תגיד לי אתה עבדת פעם שאתה יודע מה זה להרוויח 370 שקל? אני בשביל להרוויח 370 שקל צריך לעבוד 24 שעות! 24 שעות של עבודה מתישה כלומר 1\30 מהחודש שלי שזה המון רק אבל רק בשביל אוכלי חינם שלומדים בתורה שמצידי אבל באמת שמצידי תדרוס אותם רכבת?

זה שנאת חינם!! אין לה שום סיבה........תגיד לי אתה קורא מה שאנחנו כותבים או פשוט מגיב ישר? חינם??? אתה לא קורא מה שהיא כותבת???

ואתה לא אוהב אותם...... כי איך אני אגיד.... אתה עדיין צעיר.... רוב הדעות שלך זה מהורים שלך...... הורים שלך 99% חילוניים............ 1+1=אתה לא אוהב דוסים כי הורים שלך לא...... אבל כנראה כמו רוב ציבור העולם אתם ניזונים מהתקשורת שלא אומרת דברים כל כך מודיקים במיוחד בכותרות ענק שלה שמוצאים הכל מפרופורציה.....

מותק אני בן 17 ואבא שלי תאמין או לא היה דתי מאוד מאוד והוא היה משכיל בשביל לטוס משם ברגע שהוא יכל ובגלל הלימודים הדתיים הוא גם לא סיים תיכון מה שמשפיע עליו כל החיים, ההורים שלי חילוניים וגם שונאי חרדים אפשר להגיד אבל הם לא חצי ממני אני הרבה הרבה יותר קיצוני מהם.

וזהו

אוקיי גילי אני מתאפק לא לאבד את העשתונות ולכתוב כמו ילד בן 10 בפורום הזה... אתה פשוט דוחף אותי לזה.

לגבי הכפייה הדתית - אין שום סיבה שכמה ש"סניקיות יבואו ללמד אותי מה זה יום כיפור במקום ללמוד משהו מועיל. מי שזה מעניין אותו יש מספיק מקומות לברר, בניגוד ללמוד משהו חיוני שאתה נבחן עליו ובהתאם הולך לאוניברסיטה. ואני אמרתי שאני לא מגדיר את עצמי כיהודי.

מי התערב לה בחיים? אתה לא מתבייש? אנחנו מביאים לך פה עשרות דוגמאות עד כמה החרדים פשוט עושקים אותנו מכל דרך אפשרית. הנה דוגמא שאני מבקש ממך להגיב עליה ספציפית- היה לפני כמה שנים שמשטרה הייתה צריכה לנסוע ביום שבת באיזה איזור חרדי, אז במקום לעשות את הדבר ההגיוני ולחשוב לעצמם "הם רק עושים את העבודה שלהם, זכותם" החרדים פשוט יצאו החוצה וזרקו אבנים וחיתולים ומלוכלכים על הניידות! (כן אבנים! ואם תגיד שאני משקר אני לא יודע מה אני אעשה..) תגיד לי זה נראה לך דבר הגיוני? זה נראה לך מוח רציונלי? לזרוק אבנים וחיתולים על אנשי חוק בשירות המדינה שעובדים למען הציבור? ובגלל שהם את התפקיד שלהם?

אוקי עכשיו אני אסביר את אחת הסיבות העיקריות שלי למה אני נגד הדתיים \ חלוניים וכו'-

אני מוצא את המנהגים שלהם פשוט מטומטמים ופשוט מפגרים - כן זה בדיוק מה שאני חושב, ויש כל כך הרבה עובדות מדעיות (שזה קצת יותר מדוייק מספר תנ"ך שאפילו ידוע שיש בו תיקוני סופרים) שמוכיחים בפירוש אבל בפירוש שכל מיני דברים בתורה לא התקיימו. לא תועדה שום הוכחה שקיים כוח עליון ואני מוצא את זה טפשי לכפות עליך כל כך הרבה הגבלות פשוט מפגרות אבל פשוט מפגרות - למשל, שמירת השבת נועדה יענו לא לעבוד בשבת, אם אני נוסע לבלות ביום ספא למשל... זה לא לנוח?! ממתי נסיעה באוטו או צפיה בטלויזיה או הפעלת מכשיר כלשהו זה עבודה? רוב מכשירי החשמל נועדו כדי להקל עלינו!

אני פשוט חושב שאדם כזה הוא חלש אינטיליגנטית (כמובן שיש מדענים דתיים וכו' אבל רוב האנשים דתיים בגלל המקור שלהם) ולדעתי אדם שכל תשובה שלו היא "הכל מלמעלה" או משהו בסגנון או אדם שתולה את תקוותיו בכוח עליון שבוא נגיד שאני בטוח שאף אחד לא יכול להגיד בפירוש שהוא עזר לו אי פעם, אדם כזה פשוט אדם חסר הגיון וחסר אינטיליגנציה.

לגבי ה"צדיקים" של הדת, הרבנים, דוגמא ברורה לכמה הם תאבי בצע, ופה אתה פשוט לא יכול להגיד שלא, כל חתונה יש רב נכון? לפי החוק ולפי הדת אסור לרב לקחת כסף על חתונה! הוא עושה את זה בשירות הדת וזוהי חובתו. אבל... איזה רבי לא לוקח כמה אלפים \ מאות על חתונה?

תסביר את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל הזדמנות "מבקשים" (מכריחים) ממך תרומה

בעליה לתורה לא מעלים קרובים וחברים לברך את בר המצווה ולתרום לבית הכנסת חי מאות משקלים ?

תן לי יום לחשוב ואני מעלה לך עשר דוגמאות של גניבת כסף בחסות הדת פשוט קצת מאוחר לי לחשוב על דברים כאלו עכשיו

אתה ראיתה פעם רב מוציא קבלה על חתונה?

הוא עוד חותם אבטלה למחרת החתונה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאללה מי התערב לה בחיים

לקחו ממנה קצת מיסים והם לא משרתים בצבא בדיוק כמו שהצפון תל אביבים והערבים לא משרתים

זה שנאת חינם!! אין לה שום סיבה........

וזהו

תעשה לי טובה, בחברה החרדית הדיעות של ההורים מוטמעות הרבה יותר חזק מאשר בחילונית. הרי ידוע לך מצוין שחילוניות = ליברליות וחרדיות = אדיקות. אז תאמין לי שאתה מושפע מההורים שלך ומכל העולם הדתי הסובב אותך הרבה יותר מחילוני מהסביבה שלו. מר 47 הוא אולי בן 13 אבל אני, דריה ועוד רבים בפורום הזה בני 18/19 ויותר, ותאמין לי שאנחנו מספיק מבוגרים בשביל לגבש דעות משל עצמנו.

הערבים לא משרתים מהסיבה שהצבא לא רוצה וצריך ערבים בשורותיו, מהסיבה הפשוטה כי ידוע לכולם שהם לא יילחמו ורק יהוו נטל לצבא.

לגבי הצפון תל אביביים עשית הכללה די מטומטמת, אולי יש שם אחוז מסויים של יפי נפש/פצפיסטיים/סרבנים, אבל אנחנו מדברים פה על ציבור שלם המהווה אחוז נכבד מהאוכלוסיה שלא מתגייס, מהסיבות הלא מציאותיות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...