איכות בתמונות מוקטנות - רזולוציה משפיעה? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איכות בתמונות מוקטנות - רזולוציה משפיעה?

Yotam_

Recommended Posts

אז ככה.. בגלל שאין לי כל כך מושג בכל הקטע של איכות במצלמות דיגיטליות,

רציתי לדעת, אם אני מתכוון להקטין את התמונה ל800x600 או 640x400 כדי לפרסם באינטרנט ושיהיה אפשר לצפות בכולה בדף,

מה החשיבות לרזולוציה? יש לי של 3.2 מגה פיקסל, עם רזולוציות: 640x400, 1024x768, 1600x1200, 2048x1536

אז אם למשל אני אצלם ב2048x1536 ואקטין, התוצאה תהיה יותר טובה מ1024x768 מוקטן? (מוקטן בפוטושופ, שעושה עבודה די טובה בזה)

אולי זאת בכלל שאלה לתוכנה.. אבל אני מניח שכאן מתעסקים בדברים האלה הרבה יותר, ולאנשים כאן יש ניסיון יותר טוב עם זה ועם התוצאות של זה.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך של 3.2 מגה-פיקסל, ואתה צריך להקטין ל 800*600 גם רזולוציה של 1024*768 תספיק.

שכן המצלמה עצמה מצלמת ברזולוציה המקסימלית ומקטינה את התמונה בעצמה לפני השמירה.

וזאת בניגוד לנניח השוואה של מצלמת 1mp ל 3mp כאשר את שניהן מקטינים ל 800*600...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המטרה של התמונות שלך היא להציגם באינטרנט בלבד אז צלם ברזולוציה המתאימה לך לפרסום, אם אתה מכוון לבצע הדפסה דיגיטלית או הגדלות אז צלם באיכות מקסימלית.

אני בכל אופן מעדיף שלא לצלם ברזולוציות נמוכות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ההמלצה שלי - כל עוד יש מקום - עדיף לצלם ברזולוצייה הגבוה ביותר.

בכלל אני ממש ממליץ לא לעבור לרזולוציות נמוכות - כי בהרבה מקרים שוכחים להחזיר לרזולוצייה גבוהה אחריי הצילום ואז מצלמים חשובות ברזולוצייה נמוכה.

ובכלל להקטין במחשב זה פחות זמן מאשר להכנס לתפריטים , לשנות , ואז לשנות בחזרה.

לגבי איכות נטו - צילום ברזולוצייה גבוה יותר והקטנה בפוטושופ , יוביל לאיכות גבוה יותר , בעיקר עקב דחיסה שהמצלמה עושה כשאתה מצלם ואלגוריתמי הקטנה יותר איכותיים בפוטושופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...