שאלה שמטרידה אותי כבר הרבה זמן קשר ל-debug - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה שמטרידה אותי כבר הרבה זמן קשר ל-debug

moses_23

Recommended Posts

debug=הפעולה של לנפות באגים מתוכנה מסויימת

אתה לא יכול להפעיל תוכנה שמנפה באגים,מכיוון שצריך

אינטיליגנציה אנושית בשביל לתקן באגים שהרי למשל

שורה כמו msgbox blabla יכולה להראות הגיונית

למחשב (דוגמא מVB) אז לך היא תראה לא הגיונית,

מכיוון שזה לא מה שאתה רוצה שיהיה כתוב בהודעה,יש מבין?

בכל מקרה,

אין תוכנה שמנפה באגים בעצמה אלא אתה צריך להשתמש

בדיבגר כלשהו בשביל לנפות שגיאות מהתוכנית שלך

כמובן תלוי באיזה שפה אתה כותב את התוכנית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהניסיון שלי (אני לא מתכנת), במצב debugging התוכנה בדר"כ תציג הודעות פנימיות ומשתנים שהיא מעבירה לתוכנות אחרות, כדי שתוכל לברר מה השתבש במקרה של התרסקות או טעות.

לדוגמה, אם ווינאמפ לא מנגנת אף שיר, אפשרות אחת ליישם debugger שיציג למשתמש את הנתיב המלא לשירים שהוא מנסה להציג ואת הפילטרם והפלאגינים שהוא מנסה להשתמש בהם בשביל לנגן קובץ. (הנ"ל לא מבוסס על ניסיון אמיתי אלא על השערה לשם המחשה :P ).

בכל אופן, זה משתנה מתוכנה לתוכנה וממתכנת למתכנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת היסטוריה על מקור השם bug (יתכן וזו סתם אגדה).

מעשה בקבוצת מדענים בארה"ב, שלפני הרבה שנים ניסו לבצע חישוב מסובך על אחד מהמחשבים הראשונים.

לאחר ימי עבודה מרובים בהם הם הזינו את התוכנית למחשב (ע"י חירור כרטיסים והזנתם למקום המיועד לכך במחשב - אז לא היו מקלדות) והריצו אותה.

אולם, אך, ברם התוכנית לא עובדת. טוב, מה עושים - עוברים על הכרטיסים בודקים שהחורים במקום, שהתוכנית נכונה (עוד כמה ימי עבודה של צוות גדול) ומריצים עוד פעם. עדין לא עובדת.

נשארה האפשרות של בעית חומרה; פרקו את המחשב הזיזו כבלים, הוציאו שפורפרות(לא היו טרנסיטורים) וגילו מקק (bug) שקיצר שני מגעים באחד הכרטיסים.

וכאן מקור השם bug.

היום באג זה בעצם שם לכל תקלה בפעולה הסדירה של .

התהליך של לנקות/לתקן את הבאגים  נקרא באופן לא מפתיע Debugging או Debug.

תהליך ה-debugging נעשה בעזרת תוכנה אחרת הנקראת (שוב באופן לא מפתיע) debugger.

מכיוון שכל העסק הזה הוא עולם ומלואו אז תשאל שאלות ספציפיות יותר ונשמח  :) לענות

שכחתי לציין באג בדיזיין - זין בדיבאג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב דבאגינג אתה יכול להריץ את התכנית שלך שורה שורה, לבדוק ערכי משתנים, קריאות לפונקציה, מחסנית, אוגרים וכו' על מנת שתוכל לנפות שגיאות בתכנית שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שלום חברים,

אתם מתבלבלים בין המונחים debug ן-debuging.

debuging - כמו שכבר אמרתם, היא הפעולה שבה המתכנת עובר על הקוד  ובודק אותו משגיאות, לרוב המחשב לא יכול לעשות זאת לבד, משום שזוהי לא טעות תחביר שנכתבה במהדר, אלא טעות באלגוריתם.

במצב DEBUG בתוך מהדר ניתן להריץ את הקוד שורה אחר שורה לאט לאט ולפקח על המשתנים ולראות איך הכל מתגלגל ולתפוס את הטעות.

debug - תוכנה דוסית אשר באמצעותה ניתן לרשום ולקרוא שורות קוד לקבצי EXE ו-COM בשפת אסמבלי. בנוסף היא מאפשרת צפייה באוגרים והדגלים של המעבד צעד אחר צעד....

מבולבלים?? לא נורא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...