עודכן - חורים "לבנים" - אנרגיה במקום מסה - האם קיים - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עודכן - חורים "לבנים" - אנרגיה במקום מסה - האם קיים

iakovl

Recommended Posts

אני משנה את השאלה כי אף אחד לא הבין אותה

בעצם מה שאני שואל הוא

האם קיים חור שחור שבמקום מסה הוא שואב אנרגיה?

הרי E=MC2 (M=E/C2 )

ואם יש נוסחא לחורים שחורים רק צריך להחליף את המסה באנרגיה

האם דבר כזה יכול להתקיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ לא ממש הבנתי את השאלה האמת אבל יש כזה מושג של חור לבן כאשר הוא אחת מההשערות

שבצידו השני של החור השחור ביציאה או מה שזה לא יהיה (חור תולעת וכד'...) יש חור לבן.

אומנם לא הבנתי את השאלה אבל אני לא חושב שחור לבן אמור לבלוע כי הוא לבן, וזה לא כמו חור שחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ לא ממש הבנתי את השאלה האמת אבל יש כזה מושג של חור לבן כאשר הוא אחת מההשערות

שבצידו השני של החור השחור ביציאה או מה שזה לא יהיה (חור תולעת וכד'...) יש חור לבן.

אומנם לא הבנתי את השאלה אבל אני לא חושב שחור לבן אמור לבלוע כי הוא לבן, וזה לא כמו חור שחור.

חור שחור זה לא איזה פתח או חור תולעת קסום לעולמות אחרים, כמו שמראים בסרטים וכל מיני שטויות.

כל גוף ביקום מושך גוף אחר, כמו שכדוה"א מושך את הירח גם העכבר שלידך מושך את השמש וכו' (יותר נכון מנסה למשוך, כלומר מפעיל עליה כוח). בגלל שגופים נמשכים לפעמים הם נעשים גוף אחד בעל מסה גבוהה יותר=כוח משיכה גדול יותר, שמושך אליו עוד דברים וככה נהיה גדול יותר עם כוח משיכה חזק יותר וכן הלאה.

איך אור עובד? אור זה חלקיק שפוגע בגוף מסוים ואז עף ממנו לכיוון (למשל) העין שלנו, ומציג את הצבע של אותה נקודה שבה הוא פגע.

בגלל שגם האור הוא סה"כ חלקיקים שעפים, וניתן למשוך אותם, אותו גוף בעל מסה עצומה לא נותן לאור לברוח ממנו ולהגיע (למשל) לעין שלנו. כידוע שחור זה בעצם מצב שאין שום צבע- ולכן זה נקרא חור שחור.

ובדיוק מאותה סיבה אין דבר כזה "חור לבן".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חור שחור זה לא איזה פתח או חור תולעת קסום לעולמות אחרים, כמו שמראים בסרטים וכל מיני שטויות.

כל גוף ביקום מושך גוף אחר, כמו שכדוה"א מושך את הירח גם העכבר שלידך מושך את השמש וכו' (יותר נכון מנסה למשוך, כלומר מפעיל עליה כוח). בגלל שגופים נמשכים לפעמים הם נעשים גוף אחד בעל מסה גבוהה יותר=כוח משיכה גדול יותר, שמושך אליו עוד דברים וככה נהיה גדול יותר עם כוח משיכה חזק יותר וכן הלאה.

איך אור עובד? אור זה חלקיק שפוגע בגוף מסוים ואז עף ממנו לכיוון (למשל) העין שלנו, ומציג את הצבע של אותה נקודה שבה הוא פגע.

בגלל שגם האור הוא סה"כ חלקיקים שעפים, וניתן למשוך אותם, אותו גוף בעל מסה עצומה לא נותן לאור לברוח ממנו ולהגיע (למשל) לעין שלנו. כידוע שחור זה בעצם מצב שאין שום צבע- ולכן זה נקרא חור שחור.

ובדיוק מאותה סיבה אין דבר כזה "חור לבן".

אני יודע אבל בכל מקרה זה לא קשור, קודם כל יש תאוריות בקשר לחורי תולעת או מה שנקרא גשר אינשטיין רוזן.

ואחת ההשערות היא שבצידו השני של החור השחור נמצא חור לבן, אבל כמובן שזו היא רק השערה ואין לכך כל הוכחה.

חוץ מזה מזתאמרת גופים מתחברים ונהיים בעלי כוח משיכה יותר גדול, אני לא מכיר ממש תהליך כזה שפשוט שני גופים מתחברים.

(חורים שחורים כן אבל זה משהו אחר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה מזתאמרת גופים מתחברים ונהיים בעלי כוח משיכה יותר גדול, אני לא מכיר ממש תהליך כזה שפשוט שני גופים מתחברים.

(חורים שחורים כן אבל זה משהו אחר)

אני חושב שהוא התכוון לכך שככך שגוף בעל מסה גדוולה יותר כך הוא ימשוך יותר חזק.. לכן אם שני גופים הם "ביחד" (כן קצת מוזר..) אז כל אחד ימשוך בכח שלו וביחד יהיה עוד יותר כח..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הירח מקיף את כדוה"א בגלל כוח המשיכה של כדוה"א שמספיק בדיוק להחזיק את הירח במקום. אם מחר יפגע בנו מטאור ויעיף חצי מהכדור שלנו לחלל, המסה שלנו תרד והירח ישתחרר.

באותה מידה אם המטאור יפגע בנו בעדינות הוא לא יעיף כלום (ברור שזה לא נכון, סתם דוגמא) אבל יגדיל את כוח המשיכה שלנו, כי המסה שלו מתווספת אלינו. ואולי זה יגדיל אותו מספיק כדי למשוך את הירח אלינו, מה שיגדיל את כוח המשיכה עוד יותר וכו' וכו'.

gnome- תקרא את מה שכתבתי, חור שחור זה רק ביטוי, בגלל שהוא מושך אליו את כל חלקיקי האור ולכן הוא שחור, ועל רקע כוכבים וגלקסיות אחרות אתה תראה פתאום כתם שחור, ולכן זה נקרא חור.

לכן לא רק שזה לא פתח/מנהרה או משהו בסגנון, אלא גם משהו הפוך שנקרא חור לבן לא אפשרי, הרי לבן זה שליחה של אור לא המשיכה שלו.

שים לב גם שבמהלך חקר החלל שלנו גילינו עשרות חורים שחורים ולא "חור לבן" כפי שאתה טוען, אחד.

בקשר לשאלה שלך- מסה זה משקל חלקי נפח, תשנה אחד מהם ואת השני תשאיר (או תשנה ביחס לא ישר) והנה השתנתה לך המסה, לא בעיה. דוגמא שקפצה לי לראש- כשאסטרונאטים בחלל הגוף שלהם כל הזמן פולט החוצה חומרים (חלבונים אני חושב), אבל גודל הגוף שלהם נשאר (כמעט) זהה. לכן מתרחשת ירידה במסה שלהם, ליתר דיוק מסת השריר והעצם.

בכוכבים זה קורא (לפחות לפי מה שאני יודע) זה כשבעקבות אירוע מופר היחס. למשל- תדמיין ש 2 שמשות בדיוק כמו שלנו עומדות אחת ליד השנייה במונחי גלקסיה, תזכור שלשמשות יש מסה גבוהה מאוד יחסית לכוכבי לכת. עכשיו נגיד שמטאור פגע באחת מהן והשמיד 15% מהמאסה שלה.

עכשיו השמש השנייה היא בעלת מסה גבוהה יותר מזו שנפגעה, ובגלל זה מתחילה "לשאוב" ממנה את הגזים ומה לא, וע"י כך המסה שלה גודלת עוד ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

gnome- תקרא את מה שכתבתי, חור שחור זה רק ביטוי, בגלל שהוא מושך אליו את כל חלקיקי האור ולכן הוא שחור, ועל רקע כוכבים וגלקסיות אחרות אתה תראה פתאום כתם שחור, ולכן זה נקרא חור.

לכן לא רק שזה לא פתח/מנהרה או משהו בסגנון, אלא גם משהו הפוך שנקרא חור לבן לא אפשרי, הרי לבן זה שליחה של אור לא המשיכה שלו.

שים לב גם שבמהלך חקר החלל שלנו גילינו עשרות חורים שחורים ולא "חור לבן" כפי שאתה טוען, אחד.

אני לא יודע למה הכוונה שלך לחור שחור הוא רק ביטוי אבל חור שחור הוא כוכב שמסתו גדולה מאוד ולאחר שנגמר המימן בליבה שלו, וכך אין ביכולתו

יותר לשמור על איזון גרביטציוני, הוא קורס קריסה גרביטציונית אל תוך עצמו בעצם, כאשר הוא ממשיך לקרוס ללא הפסקה והופך לחור שחור

כאשר במרכז החור שחור יש צפיפות אדירה שלא ניתן לתאר אותה (אם אני לא טועה אז היא אינסןפית או משהו בסגנון אבל אל תתפשו אותי במילה) .

יש כוכבים אשר הופכים במקום זאת לננס לבן או לכוכב ניוטרונים (שהוא קרוב מאוד לחור שחור) אך הכל תלוי במסה ההתחלתית של הכוכב.

חור שחור נקרא כך מהסיבה שיש לו כוח משיכה עצום עד כדי כך ששום גוף אינו יכול להימלט ממנו אפילו לא אור! שמהירותו היא כ 300 אלף ק"מ.

למשל מכדור הארץ בכדי להימלט יש צורך במהירות של 11 ק"מ לשניה, לדוגמא קחו את חבר שלכם סובבו אותו חזק וזרקו אותו במהירות של 11 ק"מ

לשניה רוב הסיכויי שלא תראו אותו יותר...

עכשיו בקשר לאור, אז כן יש לו מסה ובמידה מסויימת היא בצורת אנרגיה.

בתוך החור שחור סוברים כי הזמן נעצר.

עכשיו כמובן שלא וידעים מה יש בתוך החור שחור ואף חללית שתיכנס לשם לא תוכל לשלוח לנו מידע כלשהו אודותיו (גם אם נגיד שהיא תישאר שלמה).

ואחת מההשערות היא שהוא יכול להוות מין תעלה ליקום מקביל או לנקודה אחרת במרחב ובזמן או מה שנקרא גשר איינשטיין-רוזן, ואולי בצידו השני של

החור נמצא חור לבן. אך כל אלה עדיין בגדר השערה ולא הוכחו.

עוד דבר וזה שלחור שחור יש תחום מסויים שאם אותו עוברים, המצב אבוד ונשאבים פנימה אל תוכו, ואם נמצאים בדיוק על הקו הזה אז מתחיל מרוץ ששכחתי איך קוראים לו (זה משהו עם המילה אדומה שקשור לארץ עוץ :-\) בכל מקרהף במצב הזה צריך לנוע במהירות האור ונשארים במקום.

אין ספק שחורים שחורים הם תחום מעניין מאוד ומסתורי מאוד והבעיה היא שברגע זה חסרים לנו "קצת" אמצעים בשביל לחקור אותו... :-\

נ.ב יש כמה סוגים של חורים שחורים ולא רק אחד שהם כמובן בעלי דרכי היווצרות שונים ומצב התחלתי שונה...

זה קצת בקצה המזלג בקשר לחורים שחורים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואוו... מאיפה להתחיל? כמה דברים לא נכונים נאמרו פה...

ohadbx , משקל הוא ממש לא מסה חלקי נפח, למעשה לנפח אין שום קשר למשקל. דוגמא פשוטה אבל קצת מפגרת.

תסתכל על הבטן שלך, אתה יכול להכניס אותה או להוציא אותה ובכך לשנות את נפח הגוף שלך, האם המשקל שלך משתנה? משקל הוא מסה כפול כוח המשיכה למיטב זכרוני. ז"א שעל פני כדור הארץ המשקל שלי (בהנחה שהמסה שלי היא 80 קילוגרם) הוא 80X9.8 ניוטון.

ולמה לעזאזל החלטת שאסטרונאוטים פולטים חלבונים כשהם בחלל? :)

Gnome, לפוטונים אין מסה. לעומת זאת יש להם תנע. ז"א שאם היית יכול לקחת פוטונים ולשקול אותם לא היית מצליח למדוד את המסה שלהם (כי אין) לעומת זאת אם היית "יורה" מספיק פוטונים על עצם כלשהו היית יכול "לדחוף" אותו בעזרתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mass of photons

Q: Do photons have mass? If not, why does the gravitational field of a star bend passing light?

A: No, photons do not have mass according the present definition of mass. The modern definition assigns every object just one mass, an invariant quantity that does not depend on velocity, says Dr. Matt Austern a computer scientist at AT&T Labs Research. Under this definition, mass is proportional to the total energy, Eo, of the object at rest.

"A particle like a photon is never at rest and always moves at the speed of light; thus it is massless," says Dr. Michael S. Turner, chair of the Department of Astrophysics at the University of Chicago.

What about experimental evidence? Experiments don't determine exact quantities because of small errors inherent in making measurements. We have, however, put an upper limit on the photon rest mass. In 1994, the Charge Composition Explorer spacecraft measured the Earth's magnetic field and physicists used this data to define an upper limit of 0.0000000000000006 electron volts for the mass of photons, with a high certainty in the results.

This number is close to zero; it is equivalent to 0.00000000000000000000039 times the mass of an electron (the lightest particle), says Turner.

יענו, מבחינה אמפירית, יש לפוטונים מסה, אבל אין לה שום משמעות מכיוון שהפוטון בחיים לא נמצא במצב מנוחה, אם הבנתי את זה נכון.

ובקשר למסה/משקל - הטעות הכי נפוצה היא להגיד שאתה שוקל 100 קילוגרם ;)

(משקל - ניוטונים, מסה - קילוגרמים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...