איזה שילוב של מעבד וזכרון מוצלח יותר? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה שילוב של מעבד וזכרון מוצלח יותר?

ed1

Recommended Posts

256MB 266MHZ DDR

יחד עם

Athlon XP 1700+ Thoroughbred

או

יחד עם

Pentium 4 1700 Willamette

1. איזה מעבד נחשב טוב יותר?

2. הפנטיום רץ ב-400FSB לעומת רק 266 של ה-, במצב הזה הזכרון יוצר צוואר בקבוק בשילוב עם הפנטיום?!

3. אבל, אם אני יוסיף עוד כרטיס זכרון דומה אז המעבד יהפוך לצוואר הבקבוק בצורה יותר חזקה מהפנטיום?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

. הפנטיום רץ ב-400FSB לעומת רק 266 של ה-,

מסתכלים על ה FSB

האינטל מתחלק ב4, שזה אומר 100

האיי אמ די מתחלק ב2 שזה אומר 133

הזיכרון 266 גם הוא מתחלק ב2 שזה אומר 133

התאימות של האיי אמ די טובה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח של הפנטיום זה ECS ושל ה- ג'יגהבייט

בשני הלוחות יש אופציה להרכיב זכרונות DDR

שאלתי רק מבחינת נפח תעבורה(בהנחה שאני מחשב נכון):

1. -> 266 *8=2100MB/S

2. PENTIUM -> 400*8=3200MB/S

בשביל לנצל את הפנטיום אני חייב שני סלוטים של DDR אז הפוטנציאל של הפנטיום הזה יותר גבוה משל ה- ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה משווה שני שונים לגמרי, סתם להסתכל על הבאס זה לא מדד לביצועים.

אם אתה לוקח שני שההבדל היחידי ביניהם זה הבאס אז יש מקום להשוואה, אבל זה לא המקרה.

ה XP1700+ מקביל בביצועים ל P4 עם ליבת נורט'ווד במהירות של 1700MHZ (לו היה דבר כזה) והמעבד שיש לך הוא הויליאמט הישן יותר.

הביצועים של ה XP1700+ יהיו קצת גבוהים יותר.

בכל מקרה זה לא הפרש משמעותי שממש אפשר יהיה להבחין בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם אני שם שני סלוטים של DDR פעם בפנטיום ופעם ב-, אני עדיין יקבל ביצועים יותר טובים ב-AMD?

אגב, למה זה לא נכון להעריך מדד של ביצועים נפח  תעבורה? זה דוקא מה שהבנתי שנכון לעשות מקריאה של הודעות פה בפורום

ושאלה שניה, אם יש במפרט Celeron 2800 Mhz (400 Mhz 0.13) יחד עם זכרון 333 256MB Xtron

זה אומר שהFSB של הזכרון יהיה 300 והוא לא ינצל מספיק טוב את המעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהירות התעבורה היא מדד לביצועים רק כשיש לך גם מושג כמה תעבורה המעבד צריך בשביל להוציא את הביצועים האלו מעצמו.

שתי ליבות שונות כל כך כמו K7 ו P7 לא פועלות בצורה דומה בכלל. ה K7 יכול להוציא ביצועים שקולים עם הרבה פחות רוחב פס ולכן ההשוואה לא במקום.

תשווה עם באס של 266 לAthlon עם באס של 400 ואז תוכל להגיד שלשני יש יתרון, אבל כל המבחנים מראים שAthlon עם באס של 266 מתמודד יפה מאוד עם P4 עם באס של 400.

שני סטיקים זה יתרון רק אםפ הלוח תומך ב Dual channel ולא ציינת אם זה המצב.

הסלרון שם באמת קצת סובל, למרות שזה לא עד כדי כך נוראי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...