עזרה בבנית מערכת קרור מיים (מציאת משאבה מתאימה) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבנית מערכת קרור מיים (מציאת משאבה מתאימה)

idanpc

Recommended Posts

שלום לכולם אני סוף סוף מסכים לקחת על עצמי את הסיכון של מערכת קרור מיים

לפני שאני מתחיל אני צריך לראות שאני מסיג את כל החלקים ואני לא רוצה להשקיע בקניית חלקים

השאלה או הבקשה הראשונה שלי הי איזה משאבה אני יכול לשים, חשבתי בהתחלה לשים את המנוע של השפריצרים באוטו אבל זה רועש מידי

איזה משאבה אתם ממליצים (שלא עושה הרבה רעש) ואני לא רוצה להשקיע כסף

תודה רבה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה בלוקים יהיו לך במערכת ? איזה בלוקים(התנגדות חזקה, נמוכה .. )

בעקרון המערכת לא צריכה זרימה של יותר מ 5-10 ליטר לדקה , ואת זה לא מעט משאבות יכולות לספק , הבעיה היא שככל שאתה מוסיף התנגדות למשאבה , ככה יורד הספק הזרימה שלה .

כאן נכנס עוד פרמטר לבחירת משאבות והוא גובהה הראש של המשאבה , ככל שהראש של המשאבה גבוהה יותר , ככה המשאבה יכולה להזרים אחוז גדול יותר מהזרימה המקסימלית שלה , תחת לחץ מסויים.

(ראש אגב זה גובהה עמוד מים בקוטר של אחד אינצ' שהמשאבה זורקת קלפי מעלה)

לדוגמה , לשמעון יש משאבה שמזרימה במקסימום שלה 40 ליטר לדקה , עם ראש של 1.5 מטר , ולאבולבול יש משאבה שמזרימה במקסימום 20 ליטר לשעה , עם ראש של 5 מטר.

שניהם רוצים להזרים מים ממיכל אחד שנמצא בגובה מטר , המשאבה של שמעון תפעל תחת שני שליש מהלחץ שהיא מסוגלת לסחוב , ולכן היא תזרים רק שליש מהזרימה המקסימלית שלה, והזרימה תיהיה 12 ליטר לדקה ..

המשאבה של אבולבול פועלת ב0.8 מהזרימה שהיא מסוגלת להפיק , ולכן היא תזרים 16 ליטר בשעה ..

לקיצור , ככל שהגובהה ראש גבוהה יותר , כך טוב יותר , איזה גובהה ראש ? תלוי במערכת שלך.

מקווה שעזרתי כי אם לא אני ישחוט מישהוא אחרי כל מה שרשמתי ... 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נקרא Head

ולא , זו אמת מידה בפני עצמה והיא אינה תלוי ב"גובה פני הים" או כל יחס אחר :P

זו מידה לראות תחת לחץ היא מסוגלת לעבוד , לפעמים משתמשים גם ב PSI (מידת לחץ) אבל היא פחות נפוצה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה גברים

אני רוצה להכין רק שתי ראשים לכרטיס מסך ולמעבד אז אני לא צריך משאבה חזקה משהו!

אז איזה משאבה אתם ממליצים לי לקחת מחיי היום יום? או שפשוט אני אקנה (אם זה זול)

אהה וגם אני גר במושב (חור) אז קשה לי להגיע לכל מיני מקומות שאתם מכירים

תודה רבה לכוולם (אם תעזרו לי כמובן) ;D

אהה וכל הקטע של ה HEAD לכל מי שלא הבין , נגיד וקוטר החור של ה בול***ול הוא 2 ס"מ ובשלפוחית יש לך 20 ליטר מיים אז נניח שהוא מוציא 2 ליטר בדקה, אז הוא יוצי את כל המיים ב 10 דקות נכון... אבל אם החור היה יותר גדול והקותר שלו הי 4 ס"מ אז הוא היה מוציא 20 ליטר ב 5 דקות מובן? או שצריך דרך אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...