מה דעתכם על DSP למוזיקה (לא לסרטים)? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על DSP למוזיקה (לא לסרטים)?

Shmoe

Recommended Posts

SRS-3D נשמע מצויין עם הקלטות מסויימות, אבל הוא לא מגיע עם אף מגבר כמעט, מלבד כמה דגמים ישנים יחסית של קנווד (או כיחידת DSP חיצונית).

Dolby Pro Logic המקורי היה די מחורבן לטעמי, אבל אומרים שגירסה 2 שלו הרבה יותר טובה. למישהו יצא לשמוע עם DPL2? ואני חוזר שוב, לא מעניין אותי איך זה נשמע עם :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עדיין לדעתי הדרך הכי טובה זה שתי סטריאו.

זה מה שיפה ב-SRS, הוא עובד עם שני בלבד, אבל נותן אשליה של עומק שלא קיימת בסטריאו רגיל (אם כי לעיתים הטיפול שלו בצליל מורגש מדי)

לגבי Pro Logic, אחת הבעיות העקריות הוא ה-S/N Ratio הנוראי שלו. בקטעים שקטים ישנו hiss כל כך חזק ובלתי נסבל שכל העניין לא שווה את הטרחה. ב-Pro Logic 2 אמור להיות שיפור גם בתחום הזה.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים עם פרוג..

יש לי מערכת של קנווד, ואני שונא להשתמש באפקט הממש לא מוצלח הזה.

יש מצב שהאפקט יכול להעלים את כל הזמר, ולפעמים בזה אני משתמש כדי להקליט "פילבקים" משירים.

זה לא יוצא מדהים, אבל זה לאלתורים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מערכת של קנווד, ואני שונא להשתמש באפקט הממש לא מוצלח הזה.

כמו כל DSP אחר, יש מצבים שהוא מועיל ויש מצבים שהוא הורס.

גם ה-Expander של dbx, למשל, מצריך שהמאזין כל הזמן "ישחק" עם האפקט בהתאם להקלטה שאותה הוא שומע. עם ה-SRS המובנה במגברי קנווד כל מה שאתה יכול זה להפעיל או לבטל את האפקט (בניגוד ליחידות SRS חיצוניות שמאפשרות fine tuning)

בסופו של דבר זה מאוד תלוי בסוג המוזיקה שאתה שומע - אני בדקתי את זה בעיקר עם ג'ז ועם ג'ז ווקאלי.

לשאר הפרמטרים גם כן יש השפעה מכרעת- זה כולל את איכות הרמקולים, את המיקום שלהם, את איכות המגבר, את איכות ההקלטה ועוד...

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי אפשר לכון את עוצמת האפקט.

המערכת היא XD751.

מוזר שקנווד בחרו לספק פונקציונאליות מורחבת במערכת מיני משולבת, ודווקא במגברים נפרדים הם מספקים את האפקט הזה כשהוא מוגבל ל-on/off...undecided.gif

מעניין אם זה הם הוסיפו את הכיוונון הזה גם לאחד המגברים או הרסיברים שלהם? ועוד יותר מעניין אם יש להם דגם כזה שכולל גם Pro Logic 2...

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במילא לא מתלהב מהמגברים של קנווד..

בעבר הם השקיעו, היום כבר ממש לא..

לטעמי, יש המון מגברים שעולים הרבה פחות ונותנים הרבה יותר.

אגב, למערכת שלי יש גם יציאה לרמקולים של סראונד, (אין סנטר) אני חושב שזו מין מערכת דולבי פרולוגיק מוגבלת שכזאת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במילא לא מתלהב מהמגברים של קנווד..

אין ספק שהם לא החברה הכי איכותית בעולם, אבל הם היחידים שמשלבים SRS במגברים שלהם.

והפיצ'ר הזה הוא כן משהו שהייתי רוצה (ואני מכבד את דעתך השונה... 8)).

אגב, יש לקנווד גם חלקים איכותיים שקיבלו ביקורות טובות מאוד, כמו למשל הרסיבר הזה. חבל רק שצריך לשלם $3000 בשביל התענוג... >:(

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע, אני בתור אחד ששר קצת ויודע מהי , מרגיש טוב,

ששומעים מה שהקלטתי באולפן, מקסימום קצת אקוליזר, אבל "שואפים" לשמוע בתור המקור..

והSRS זה כמו אפקט "קראוקי" מתי שהוא על המקסימום (או המינימום, הכיונון של האפקט הולך עד 8 לשני הצדדים) הוא מנטרל את הקול של הזמר, ומשאיר רק את הפליבק, ןבקצה השני, הוא עושה בדיוק הפוך ומדגיש את הקול של הזמר..

הסאונד נורא מרחף בצורה השלילית,ומנסה לתת "תלת ממידיות" זולה לטעמי..

8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...