אם מישהו זז יותר מהר ממהירות האור....בתאוריה...המשך למטה.. - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם מישהו זז יותר מהר ממהירות האור....בתאוריה...המשך למטה..

kingscorpion

Recommended Posts

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נניח אני ממריא מחללית שיכולה לנוע במהירות האור ומסתכל על הביג בן בלונדון, בהנחה שאני תמיד אראה את השעה שלו לא משנה באיזה מרחק אני, אם אני מתחת למהירות האור השעון ינוע קדימה, אם אני ינוע במהירות האור השעון לא יזוז כלל, אם אני יזוז מהר ממנו אני יראה את הזמן חוזר אחורה.

ואם אתה נע במהירות האור אתה לא תקלוט הנע מאחורייך, אבל אם יש שמש מלפנייך אין סיבה שלא תראה אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו אחת התאוריות, היה לפני מספר ימים בערוץ 8 תוכנית שבה בין השאר דיברו על מהירות האור וגם ניסו להסביר את זה שבסרט סופרמן (המקורי) הוא סובב את כדה"א חזרה והזמן חזר אחורנית - שזה שטויות :D

כמו כן אמרו שיהיה מאד קשה להגיע למהירות הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי איזה תכנית על מהירות האור שאמרו שם שאיזה פרופ' אחד צרב על קרן מידע כלשהו והצליח להעביר אותו במהירות שכפולה ממהירות האור 600,000 ק"מ לשנייה או משהו כזה אז זה אומר שכן אפשר לעבור את מהירות האור לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיה אפשר לראות אותו אפשר שום דבר לא יצליח לתפוס תמונה שלו.... בטח שלא עין רגילה

לא משנה כמה מהר הוא יהיה אור יפגע בו......

הדגמה -

|> =======

|

|

מקרא:

|> אור

== אור

| זה הדבר שזז מעל מהירות האור והכיוון שלו זה לכיוון האור

|

האור יפגע בו.............................................................. אור זה לא בפולסים זה קרן ממושכת אחת לכן הוא חייב לעבור דרך הקרן ולחלקיק של האלפית שניה יראו אותו

אבל אם המקרן יהיה מאחוריו...... הוא ישיג את האור והוא לא יפגע בו

אבל מכיוון שבחלל ובכדור הארץ אור בא מכל הכיווינים תמיד יהיה אור שיפגע בו

הוא יוכל לראות רק את הדברים לפניו באמת כי אז האור בא אליו ואין בעיה אבל אור שרודף אחריו לא יגיע אליו לכן הוא לא יראה אותו.................

חתום ע"י המוצעה הפיזיקלית בית נקופה (החור שבו אני גר.....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את תורת היחסות תמיד מסבירים עם כדורסל:

נגיד שמהירות האור, בשביל הדוגמא, היא מאוד איטית. מישהו מכדרר כדורסל במקום, הכדורסל זז במהירות האור - מהירות קבועה. הכדורסל זז למעלה ולמטה באינטרבל של נגיד 4 שניות לכל כיוון. עכשיו, הבן אדם מתחיל ללכת במהירות של 3 שניות למטר אז עכשיו במקום שהכדורסל יעשה אינטרוול של 4 שניות, הוא עושה 5 שניות  - נוצרות שלוש צלעות: התנועה המקורית של הכדור, התנועה של האדם והתנועה של הכדור עכשיו, הצלעות בגדלים של 4, 3 ו5 בהתאמה, לפי משפט פיתגורס. אם אנחנו עומדים במקום ומסתכלים על האדם שמכדרר עובר מולנו, זאת התנועה של הכדור שנראה:

\/    \/

\  /  \  /

\    /\   /

נכון?

אבל, אם נלך ליד המכדרר באותה מהירות אנחנו נראה את הכדור עושה ככה:

|

|

|

עולה למטה ולמעלה.

עכשיו הקטע הקשה: כשהאדם הולך עם הכדור הזמן זז בשבילו פי 4/5 מהזמן המקורי. זה בגלל שהאינטלרוולים של הכידרור מסמנים את המעבר של הזמן - בכדרור במקום הם לוקחים 4 שניות ובהליכה הם לוקחים 5 שניות. מה שמבלבל להבין בזה זה שאנחנו חושבים שאם אנחנו הולכים עם כדור ומכדררים באותו קצב אז המהירות של הכדור גדלה, אבל בגלל שמהירות האור קבועה, ככל שאנחנו הולכים יותר מהר קצב הכדרור שלנו חייב להיות יותר איטי.

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נגיד שאני טס על טיל הנע במהירות האור.

אני מחזיק בידי כדור ואני מעיף אותו קדימה במהירות של 3 m/s

מהירות הכדור ביחס לאדם מחוץ למערכת ( טיל ואני ) היא מהירות האור + 3 m/s

המהירות של הכדור יחסית אלי היא 3 m/s

הגיוני ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...