צריך את חוות דעתכם ועצתכם למפרט מחשב משרדי. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך את חוות דעתכם ועצתכם למפרט מחשב משרדי.

Forge

Recommended Posts

היי,

המחשב הוא לצרכי משרד אך רצוי שיהיה לטווח הארוך ביותר שאפשר.

המחשב צריך לרוץ בסביבה חלונאית XP ויש לקחת בחשבון עבודה באינטרנט ותוכנות משרדיות MS OFFICE.

חשבתי לצייד אותו ברכיבים הבאים:

כונן קשיח WD 80 GB או 40

מעבד XP 1800+ או 2500+, אם 1800+ אז יש צורך בהמלצה למאוורר.

זיכרון סמסונג 256 400 מה"צ -> אפשר גם 333 מה"צ רק שלא בדיוק מצאתי במלאי של חנויות או שהמחיק נמוך ב- 20 שקלים. (אני מהמרכז אז חנויות שלא מהמרכז לא כ"כ מעניינות אותי).

כל זה נכנס לתוך COMPUCASE 6A19 עם ספק HEC 300W.

לגבי כרטיס מסך אני עדיין לא החלטתי, אני מחפש משהו ממש פשוט וזול שיהיה אמין . מתלבט בין MX 440 לאחד הרדאונים, המלצות לגבי הכרטיס יתקבלו בברכה.

לגבי לוח האם , יש לי לבטים האם כדאי להשקיע ב- S ATA או להשתמש בחיבורים הישנים.

ובכלל יש לי מס' תכונות שאני מעוניין לבדוק האם שילובן על לוח האם לא ייקרו את המחיר משמעותית.

ראשית, חיבור S ATA,

שנית, כ.מסך משולב איכותי עד כמה שניתן, אני יודע שלעתים משלבים זבל של כרטיסים, בעבר ראיתי פרסומים על שילוב RADEON בלוחות של GIGA BYTE.

בכל אופן ראיתי במפרטים עד 2000 ש"ח את הלוח של (אני חושב) המצויד בכ.מסך מובנה של חברה לא מוכרת, איך הכרטיס הזה? שווה או שכדאי להשקיע בכרטיס זול ואמין.

שוב, זו לא צריכה להיות מכונת משחקים, ממש אין להם מקום לשיקול במקרה זה רק שיעבוד בצורה הכי אמינה שרק אפשר.

ודבר שלישי, האם משולבים בו חיבורי קדמיים.

כל זה עומד על 2000~ ש"ח.

לסיום,

המחשב ימוקם בחדר חם יחסית ולכן אני מתלבט האם יש מקום ל 1800+, מה עוד שאני לא רוצה כ"כ להסתכן בקרור לא מקורי או בקרור זול ולא אמין שיגרום לנזקים עתידייים (המארז הזה עומד להיות סגור הרבה מאד זמן).

תודה מראש לכל העונים,

תרגישו חפשי להעלות המלצות משלכם ותיקונים או תמיכה לבחירות שלי.

שבוע טוב,

ושוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט מינימלי לעבודה משרדית:

{AMD Athlon XP 2500+(512k 333){540

{EPOX 8RGM3I+(n-force2)sb,GF4,lan{420

{A-DATA 256MB PC3200 DDR 400{250

{Hitachi 80 GB 7200 ATA-100{360

{Teac/SONY 1.44{40

{ASUS x52{110

{HEC Compucase CI-6A19{390

סה"כ:2,110 ש"ח

הקירור המגיע עם המעבד יספיק, בפרט עם המארז המאוורר היטב של Compucase.

המפרט בנוי מהחנות KSP, שיש לה סניף בת"א.

עריכה:באם אתה ממש לא יכול לחרוג מהסכום(ראה שבמפרט שהבאתי לא כלולה הרכבה שעולה עוד 190 ש"ח), אולי ההצעה הזאת תתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה מפרט סביר למרות שהם בד"כ ממליצים שם על זכרון 333 מ"ה עם לוחות משולבים..

לדעתי שווה להשקיע את האקסטרה בכונן קשיח עם 8mb buffer לקבל את שלושת שנות האחריות.

ובאשר לקירור של המעבד, בינתיים נראה לי שיש להם שניים בסיסיים ל- אחד של Foxcon מרעיש בטירוף, ואחד Spire WhisperRock III, רצוי לקחת את השני אם אכן תקנה אצלהם (בד"כ לא שואלים, אבל אפשר לבקש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הכרטיס מסך והמעבד,

כ.מסך - הכרטיס שמשולב בלוח האם עומד בקנה מידה של MX 440 או ATI מהדגמים החלשים (9000) או שהוא ממש מצועצע ושווה להשקיע בכרטיס נפרד. אני זוכר שהיו פרסומים על כרטים משולב של ATI 8500 עם לוחות של , או שאלו היו רק כוונות. אם יבארצנו ש כזה לוח זמין אשמח לראות קצת מידע עליו וכמו כן לשמוע מכם המלצות עליו.

בכל אופן הכרטיס צריך להיות איכותי לצפיה במסך ולא בעל יכולות גרפיות למשחקים.

מעבד - נכון שאין כאן אחד שעבר קורס נביאים אבל בכל זאת, האם בתקופה של 3-4 שנים ההבדל בין ה- 2500+ ל- 1800+ יהיה כ"כ מכריע שעדיף 2500+.

** אני אזכיר שבאמת המחשב הוא ממש בסיסי וצריך להוות עמדת מחשב לאינטרנט ואופיס.

תודה מראש,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס מסך הזה מספיק בהחלט למה שאתה צריך.

אין בכלל מה לחשוב בקשר למעבד...לא קונים היום מעבד מלפני 3 שנים וההבדל משמעותי.

אני ממליץ לך על הלוח עם הכרטיס מסך המובנה של שיקר ב- 200 ממה שהוצע,אבל לדעתי הוא פשוט מעולה וכדי להשקיע בלוח אם במיוחד כאשר מדובר בכרטיס מסך מובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב 200 שקל ועוד קצת הוא כבר קונה NF7 עם כרטיס מסך הרבה יותר טוב ממה שיש לו על שני הלוחות. על שני הלוחות זה גיפה מוחלש ביותר..

הלוח של איפוקס הזה הוא לוח מצוין, הבעיה היחידה היא שיש רק 2 PCI ובמשרד זה בעיה, כי כרטיס נוסף, וכרטיס פקס סותמים את המחשב.

למרות שזה למשרד הייתי הולך על לוח נורמלי, וכרטיס מסך נפרד זול. הלוחות עם כרטיסי המסך המשולבים זה פשוט באסה...

NF7+גיפה 4 64 מגה, עולים 380+220 שזה 600 שקל. והביצועים יהיו הרבה יותר טובים משני הלוחות גם יחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח של אם הכרטיס המשולב הוא ברמה אחת מעל הדגם הפשוט...הוא בדיוק כמו הגירסא השניה והוא כולל פיצ'רים שאין בדגם הפשוט...לי אישית היה ניסיון איתו והוא הפגין ביצועים טובים מאוד.

יש לו את הכרטיס קול האיכותי וגם sata .

היום זה לא נכון לשלול משולב כמו פעם כי הכרטיסים ברמה טובה.

אל תשכח שיש את היתרון במה שקשור לתאימות חומרה בין הלוח לכרטיס מסך שאת זה היצרנית של הלוח אם עושה (דבר שאף אחד מאיתנו לא יכול לעשות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לNF7-M אין SATA.

ראיתי אותו בעבודה והוא מצוין, הבעיה היא שהוא יקר בהרבה מהEPOX, והוא לא עולה עליו בביצועים נטו. העדיפות בNF7-M על פני הEPOX זה ביותר כניסות לזיכרון, וביותר כניסות PCI כפי שהוזכר..הענין הוא שהתקציב מוגבל כאן, לכן הEPOX הוא הבחירה המועדפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח של אם הכרטיס המשולב הוא ברמה אחת מעל הדגם הפשוט...הוא בדיוק כמו הגירסא השניה והוא כולל פיצ'רים שאין בדגם הפשוט...לי אישית היה ניסיון איתו והוא הפגין ביצועים טובים מאוד.

יש לו את הכרטיס קול האיכותי וגם sata .

היום זה לא נכון לשלול לוח אם משולב כמו פעם כי הכרטיסים ברמה טובה.

אל תשכח שיש את היתרון במה שקשור לתאימות חומרה בין הלוח לכרטיס מסך שאת זה היצרנית של הלוח אם עושה (דבר שאף אחד מאיתנו לא יכול לעשות)

אם תסתכל באתר של אביט תראה שכרטיס המסך על ה M הוא גיפה 4 מוחלש מאוד. שום כרטיס משולב לא גיפה משולב ולא אקסטרים ואף אחד אחר לא ישתוו בביצועים לכרטיס מסך נפרד. אין שום סיבה לקחת את ה M. הוא יקר ללא הצדקה. אם כבר לחסוך אז את האיפוקס שהוא לוח מצוין (חוץ ממגבלת ה PCI, אם זה בכלל מגביל אותו) ואם לא אז NF7 או יותר טוב 8RDA3I וכרטיס מסך זול שיהיה הרבה יותר טוב מהכרטיס המשולב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

היי,

שלבים מכריעים לפני ושוב עצתכם תתקבל בברכה,

ישנה דילמה בסוגיית ה - כרטיס מסך:

ראשית איזה סוג ATI או GF4

לגבי ה: ATI - CLUB3D SE9200 יספיק? או שהיצרן ממש לא שווה את הכסף?

לגבי ה- GF גם איזה יצרן, האם SPARKLE או CLUB3D על הראשון שמעתי על השני ממש לא.

לגבי לוח האם.

יש לי דילמה עקרונית, האם ללכת לכיוון של תמיכה ב S-ATA או לא.

הלוחות שמצאתי בטווח מחירים "סביר" הם:

ABIT NF7 ver 2.0 (nforce2) - ATX

EPOX EP-8RDA+ Rev 2.1 (nforce2 ultra400) - ATX

Gigabyte GA-7VT600-L ( KT600 ) - ATX

Gigabyte GA-7N400E-L (nforce 2 ultra400) - ATX

Gigabyte GA-7N400-L (nforce 2 ultra400) - ATX

כל הלוחות נעים בין 400-460 שקלים

אודה לכם אם תסבו את תשומת ליבי למאפיינים חשובים יותר או פחות בלוחות אלו אשר רצוי שאקח בחשבון בעת הקניה.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד AthlonXP 2000+ 1666MHz , 256Kb 266MHz FSB - Tray - No fan 390

גוף קירור למעבד Spire 5U213C1H3G FridgeRock Socket462 50

לוח אם VIA KM400 - Epox 8KMM3I - M.ATX 350

זיכרון פנימי 256mb PC2700 DDR-RAM - GeIL 333MHz 277

דיסק קשיח ATA - 40GB 7200RPM - Western Digital 8Mb Buffer Special Edition - 3Y Warranty 370

כונן תקליטורים X52 120

כונן דיסקטים TEAC 1.44 52

כרטיס מסך Onboard - מובנה על הלוח אם 0

כרטיס קול Onboard - מובנה על לוח האם 0

כרטיס רשת Onboard - מובנה על הלוח אם 0

רמקולים Genius SP-G06S 37

מארז Compucase CI-6A19 + Heroichi 300AR-T + One 120mm Fan 315

ספק כח כלול במארז 0

עכבר Optical basic mouse - OEM 60

מקלדת Genius KB-06 PS2 30

סה"כ 2051¤

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...