יצירת קיצור דרך לפעולה... הסברת הכוונה ושאלה איך עושים... עכשיו אני רוצה שזה ימח - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יצירת קיצור דרך לפעולה... הסברת הכוונה ושאלה איך עושים... עכשיו אני רוצה שזה ימח

ryu

Recommended Posts

אני רוצה לייצור קיצור דרך (אייקון על הדסקטופ לדוגמא) שכשאני אלחץ עליו הוא ימחוק תיקיה מסוימת

מישהו יודע איך אפשר לעשות את זה? (אני יודע שאפשר לעשות כיבוי מחשב בצורה כזו)

ואולי גם יש לזה שם בשפה מקצועית יותר?

תודה רבה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ אני חושב שאפשר לעשות את זה ב BATCH FILE (קובץ אצווה) אבל אני לא בטוח, תן קצת פירוט של מה

שאתה רוצה לעשות כדי שאגיד לך אם זה אפשרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד יש תיקייה קוראים לה א'   היא נמצאת בתוך תיקיה אחרת כן?

עכשיו נגיד אני מעתיק את א' ידנית למקום מסוים כדי לשמור עליה במצב הקיים (אחרי שאני מפעיל תוכנה מסוימת א' משתנה וזה דופק משהו בתוכנה...)   עכשיו.   לפני שאני מפעיל את התוכנה מחדש אני רוצה להעתיק את העותק של א' המקורי על א' הדפוקה (נדפקה אחרי שהפעלתי את התוכנה)

במילים אחרות אני יוצר לתיקיה מסוימת גיבוי של המצב שלה ואחרי שאני מפעיל איזו תוכנה המצב המקורי (זה שעשיתי לו גיבוי) משתנה למצב לא טוב.... ואני רוצה להדביק את הגיבוי על העותק שנדפק ...

יש אפשרות לעשות את זה בלחיצה אחת? :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך קובץ Batch שכתוב בו כך:

XCopy X:\SourceFolder\*.* X:\TargetFolder /Y

SourceFolder - זו הספרייה שמכילה את הקבצים שאתה רוצה להעתיק

TargetFolder - זו הספרייה שאליה אתה רוצה להעתיק את הקבצים

Y/ - זה אומר לו שלא ישאל אם לדרוס קבצים קיימים

יש עוד פרמטרים לפקודה XCopy, תריץ CMD ותכתוב ?/XCopy בשביל לקבל את כולם.

ודרך אגב, בשביל לכתוב קובץ Batch, פשוט תפתח Notepad, תכניס במסמך ריק את הפקודה שלעיל ותשמור עם סיומת Bat.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את ה-:x אתה יכול להוריד (זה היה דוגמא לאות של כונן). הדוגמא שלך תעתיק את כל הקבצים שמתחילים ב-pb מהספרייה הראשונה ל-\:C. האם זה מה שהתכוונת, או שמא אתה צריך לשנות את זה לכך:

XCopy C:\Documents and Settings\Naveh3\Desktop\Pb\*.* C:\ /Y

שיים לב ל-\ שהוספתי אחרי ה-pb. זה אומר שיעתיק את הקבצים שבספרייה pb ל-\:C.

ודרך אגב, הקבצים (בצורה הנ"ל) יועתקו ל-\:C ללא יצירת ספרייה להכיל שם את הקבצים. כלומר כל הקבצים יועתקו כמו שהם לשורש של C.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחתי לעשות את זה אבל בתיקיה Pb יש עוד תיקיות שגם אותן אני מעויינן להעביר (לעשות overwrite) על תיקיות אחרות שקימות (עם אותו שם) למקום אחר (בתוך התיקיות האלה יש גם כמה קבצים...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא בסדר בפעולה הזאת:

Xcopy D:\Pb\*.* D:\Soldier of Fortune II - Double Helix\Pb

הוא כותב לי בCOMMAND PROMT : INVAILD NUMBER OF PEREMETERS

עריכה: הבנתי מה לא בסדר הוא לא יכול לקבל רווחים הוא צריך _ במקום רווח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא הצלחתי שהוא יעביר גם את התיקיות שבתוך ה Pb... הוא מעביר רק את הקבצים שנמצאים ב Pb (יש גם תיקיות בפנים והוא לא נוגע בהם)

מה עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא בסדר בפעולה הזאת:

Xcopy D:\Pb\*.* D:\Soldier of Fortune II - Double Helix\Pb

הוא כותב לי בCOMMAND PROMT : INVAILD NUMBER OF PEREMETERS

עריכה: הבנתי מה לא בסדר הוא לא יכול לקבל רווחים הוא צריך _ במקום רווח...

בשביל לעבוד עם רווחים בשמות של קבצים ותיקיות צריך להכניס אותם לגרשיים:

Xcopy D:\Pb\*.* "D:\Soldier of Fortune II - Double Helix\Pb"

עדיין לא הצלחתי שהוא יעביר גם את התיקיות שבתוך ה Pb... הוא מעביר רק את הקבצים שנמצאים ב Pb (יש גם תיקיות בפנים והוא לא נוגע בהם)

מה עושים?

הכנסת E/ בסוף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני רוצה על אותו עיקרון שזה ימחוק תיקייה מסוימת אם אפשר אז באותו קובץ פקודה של ההעתקה שימחוק לפני זה משהו.

אפשרי?

או אני יכול שזה יהיה גם בקובץ פקודה שונה... תודה לעוזרים (לא פתחתי על זה נושא חדש *למנהלים )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אם עדיין לא מצאת אז הפקודה Del מוחקת קבצים וספריות. פתח Cmd.exe וכתוב שם ?/ Del. תקבל את כל הפרמטרים של הפקודה ואיך משתמשים בה. בקובץ שיצרת מקודם תכניס את הפקודה Del לפני הפקודה Xcopy.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...