שאלה בקשר ל-DVD - עמוד 4 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר ל-DVD

mikamar2

Recommended Posts

השלב הבא:

1) DECRYPTER.

תכניס את הדיסק המקורי שאתה רוצה לגבות לצורב .

תפעיל את הDECRYPTER. הוא יזהה את הסרט. ברירת המחדל שלו זה שאתה תעתיק את הסרט להרד דיסק. יהיה למטה מצד שמאל ציור של עם חץ לכוון ציור של הרדדיסק.

תשים לב לDIRECTORY שהוא מעביר אליה (זה יהיה בדיסק הכי פנוי שלך ובד"כ עם השם של סרט בתור  DIRECTORY, אתה יכול לשנות את זה אם אתה רוצה). השם של ה DIRECTORY  נמצא תחת הכותרת  DESTINATION.

תלחץ על הציור של ה והוא יתחיל לעבוד . תוך 20-30 דקות הסרט יהיה אצלך בההרדיסק.

2) SHRINK

תעלה SHRINK.

תפתח את הסרט (הוא נמצא בDIRECTORY מקודם, תחת SUB DIRECTORY  בשם VIDEO TS).

הוא יבדוק את הסרט ואחרי כדקה יפרט לך את כל מה שנמצא (תפריטים, שפות, תוספות).

בשלב הזה יש לך שתי אפשרויות:

א) כל הסרט כולל תפריטים. זו ברירת המחדל.

פשוט תסתכל בחלון מצד ימין. שם תוכל לראות כמה הוא צריך לכווץ את המקור על מנת שיכנס לדיסק הרגיל. אתה גם יכול לבחור איזה קבצי SOUND יהיו ואיזה לא ואיזה תרגומים יהיו ואיזה לא עבור כל אחד מהחלקים של הסרט (סרט ראשי ותוספות). אתה לא יכול לשנות את התפריטים.

אם הוא צריך לכווץ 70% + אז זה בד"כ יהיה בסדר גמור. תעיף את כל קבצי ה SOUND שאתה לא צריך כי זה יוסיף מקום ויקטין את הצורך בכווץ.

ב) רק את הסרט העיקרי ו\או תוספות בלי תפריטים. זה המצב שבד"כ עדיף להשתמש בו כי לא צריך לכווץ הרבה בד"כ.

תכנס ל RE-AUTHOR בתפריט למעלה. אתה רוצה את ה MAIN MOVIE. אם יש שניים תבחר אחד מהם.

תעביר את הקובץ לצד שמאל (לחיצה פעמיים עם העכבר).

תצביע עם העכבר וכפתור ימני על הסרט בצד שמאל ותקבע DEFAULT STREAMS שזה יגדיר אם הוא מתחיל לנגן אוטומטית או לא ועם איזה שפה ופסקול.

מצד ימין תוריד שוב את קבצי הקול והתרגום שאתה לא צריך. תבדוק מידת כווץ. אם זה הרבה מתחת ל 70, אז צריך לחלק לשני דיסקים או להתפשר על איכות (את זה אם תצטרך בפעם אחרת).

מה שנשאר לך לעשות זה להכניס דיסק לכונן (חדש) ללחוץ על BACKUP ולתת לו לעבוד שוב כ 30 דקות עד 40 דקות.

בסוף התהליך יהיה לך דיסק מוכן בכונן עם הסרט.

תגיד איך יצא ואם היו בעיות.

בהצלחה. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל תודה רבה רבה אתה ענק!!!!

מחר אני יקנה מדיות ריקות ואני ינסה לצרוב ונראה מה יהיה.......

שני דברים לא ברורים לי כל כך:

1.אין צורך בתוכנה שתפרוץ את החסימות של ה- המקורי שאמביאים מספריות ?-או שה-DECRYPTER עושה את הפעולה הזאת?

2 . כל העניין של הכיווץ ,

בסעיף 2 א' - "אם הוא צריך לכווץ 70% + אז זה בד"כ יהיה בסדר גמור. תעיף את כל קבצי ה SOUND שאתה לא צריך כי זה יוסיף מקום ויקטין את הצורך בכווץ." ->כשמוסיפים את התפריטים והתוספות הרי הגודל של הסרט גדול יותר.

בסעיף 2 ב' - "רק את הסרט העיקרי ו\או תוספות בלי תפריטים. זה המצב שבד"כ עדיף להשתמש בו כי לא צריך לכווץ הרבה בד"כ." *=המשך=* "אם זה הרבה מתחת ל 70, אז צריך לחלק לשני דיסקים או להתפשר על איכות (את זה אם תצטרך בפעם אחרת)."

/\ /\ /\

אם ב-א' כשיש את כל התפריטים לא צריך לחלק את הסרט אז למה ב-ב' כשאין תפריטים צריך לחלק ולהתפשר על איכות?

לא מובן לי העניין של כל האחוזי כיווץ ככל שזה יותר נמוך הסרט יצטרך להיות באיכות פחות טובה וככל שיותר גבוה באיכות יותר טובה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה DECRYPTER  פותח את הכל.

סרט הוא בד"כ יותר מ 4.4 גיגה. כדי להכניס אותו לדיסק שלך של 4.4 אתה צריך לכווץ אותו. כמה שיש בפנים יותר דברים אתה צריך לכווץ יותר. אם הצלחת את כל התפריטים ומה שאתה רוצה בלי לכווץ יותר מדי (נגיד 80%) אז הכל טוב.

אם לא, וזה בד"כ המקרה אז צריך מראש לוותר על התוספות ועל התפריטים ואז עוברים רק ל MAIN MOVIE וגם אותו מנקים כמה שיותר. למשל אם יש לך פסקול ב 5.1 וב DTS בשפות אנגלית עברית ורומנית אז יש לך ששה קבצי קול, שכל אחד תופס לא מעט מקום בזמן שאחד מהם מספיק לך. אם תנקה את החמישה שאתה לא צריך אז בעצם הפכת את הסרט ליותר קטן מראש. לכן אין צורך לכווץ אותו יותר מדי.

לפעמים, ובמיוחד שהסרט מאוד ארוך, גם אם תשאיר רק את הסרט ופס קול אחד ותרגום אחד עדיין תצטרך לכווץ הרבה כדי שיכנס לך על הדיסק (למשל ל 40%) ואז האיכות תהיה נמוכה מדי. במקרה הזה אין ממש ברירה ואז רצוי חלק את הסרט לשני דיסקים.

קח בחשבון שאני כל הזמן מדבר על גיבוי של סרטים שקנית ב כדי שישמרו. אני חושב שזכותך לעשות את זה. צריבת סרט שלא קנית בברור אינה חוקית.

עריכה: מיקאמאר, יש משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחרתי באופציה השנייה לצריבה כי בברירת מחדל היה 63% כיווץ ואת האמת לא מעניינות אותי התוספות כל כך.

במצב הזה אני יכול להתחיל לצרוב?-שמתי את התפריט ,ואני לא יודע אם גם הסרט כבר יושב שם....תוכל להגיד לי אם עכשיו נשאר ללחוץ רק על צריבה?

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/m/i/k/a/m/a/r/2/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200311241824219694/200407262001516738/11.JPG

נ.ב.

הדיסיקם של וורבטים יש עליהם חתיכת מחיר, במידה ואני יצליח לראות את הסרט (סרט שאני קניתי דרך אגב ואני ייתן לדוד שלי מתנה אם זה יצליח לצרוב) , אני יעשה מאמץ לקנות מנתניה את הסילבר ליין כי 5 וורבטים עלו לי 60 שקל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) קנית R-?

2) אתה יכול להעיף את כל התרגומים המיותרים.

3) קבעת ברירת מחדל לתרגום ולסרט?

4) גם אותי כל השאר לא מעניין. (ואת רוב האנשים).

5) תנגן את הסרט ע"י הכפתור של ה PLAY כדי להיות בטוח ששמת את הסרט הנכון (למרות שלפי הגודל נראה שכן). תבדוק גם את הסוף של הסרט.

עריכה: תזמין מנתניה בדואר. לדעתי לא יקחו הרבה כסף על משלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1 . כן.

2. אני יעיף את זה.

3 . כן.

ניגנתי את הסרט אבל לא מופיעה לי התפריט בהתחלה (למרות שאני לא כל כך צריך אותו,אבל אם יש מקום למה לא)

מנתניה זה כנראה מה שאני יעשה ,פשוט יזמין דרך האתר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השרינק פשוט מאוד ולכן נוח. בגלל שהוא פשוט יש אופציות שלא קיימות בו, למשל אי אפשר לבחור רק חלק מהתפריטים. או כל התפריטים או כלום.

יאללה, למה אתה מחכה?

מחזיקים לך אצבעות.  ;D

עריכה: ואל תגע במחשב בזמן הצריבה. תעיף את עכל התוכניות המיותרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהצלחה, ולמה האקספלורר עוד עובד?

בזמן הקידוד אין בעיה, אבל לפני שהוא מתחיל בצריבה עצמה תדאג ששום דבר אחר לא יעבוד ולא תהיינה הפתעות כמו איזה חבר באיסיקיו. פשוט עדיף ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האקספולורר לא פעם וכלום לא פעל אפילו את האנטי וירוס ניתקתי.

אז הנה הבשורה:

זה פועל!!!!!

תודה ענקית אתה אחלה בנאדם!!

רק שאלה אחרונה, אם יש לי סרט צרוב שצרוב בשיטת +R אם אני יצרוב אותו במדיות של -R זה יפעל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בסדר, לא אני המצאתי את זה.. ;)

להעתיק סרט מ צרוב ל , אתה יכול פשוט להשתמש בנירו.

תפתח את הנירו, תעבור ל MODE של DVD  ותעשה COPY כמו שאתה עושה עם דיסק רגיל.

אם זה יעשה לך בעיות אז תמיד אתה יכול להשתמש ישר ב DVDSHRINK רק שהפעם אתה לא צריך לכווץ ולא צריך לפרוץ כלום. ישר מדיסק המקור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה ;D

עריכה:

בהמשך למייל ששלחת לי: איך מחלקים דיסק ל 2 חלקים עם DVDSHRINK.

אתה עושה הכל כרגיל ...... נכנסת למצב של RE-AUTHOR ובחרת את ה MAIN MOVIE. הורדת כל מה שלא צריך.

אתה מסתכל על רמת הכווץ ורואה 60% אז:

על התפריט של החלון השמאלי יש ICON עם שני חיצים מנוגדים (הימני ביותר).

תלחץ עליו ותקבל חלון לבחירת פרקים עם שני חלקים (על אחד כתוב START FRAME=העליון, ועל השני כתוב END FRAME= התחתון).

תסתכל על אורך הסרט (כתוב למטה). נניח שזה שלוש וחצי שעות = 210 דקות, אתה תרצה לחלק לשני חלקים שווים כלומר 105 דקות לכל חלק.

מצד ימין בכל חלק יש את מספרי הפרקים.

בחלק העליון תשאיר את CHAPTER על 1.

בחלק התחתון תחפש את מספר ה CHAPTER שיהיה הכי קרוב ל 105 דקות (לא חייבים ממש לדייק). נניח שיש 40 פרקים ומפרק 1 עד וכולל פרק 26 יש 106 דקות.

אז תקבע את ה CHAPTER בחלק התחתון ל 26 (תזכור את זה) תלחץ OK ומפה כרגיל (BACKUP). הוא יעבד ויצרוב לך את החלק הראשון.

אחרי שתסיים את החלק הראשון, תעלה שוב הכל רק שהפעם תבחר בחלק הראשון את הפרק שסיימת איתו קודם+1. למשל אם קןדם סיימת עם 26 אז הפרק הראשון עכשיו צריך להיות 27.

בחלק התחתון תשים את הפרק האחרון ותלחץ BACKUP. עכשיו הוא יצרוב את החלק השני.

תקבל שני דיסקים עם הסרט מחולק על שניהם לפי בחירה שלך.

עוד אופציה זה למלא את הדיסק הראשון כמה שיותר בפרקים (בלי לכווץ) אם אפשר. אז ישאר לך מקום על הדיסק השני לשאר הסרט+חלק מהתוספות.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה רבה רבה לך.

יש לי עוד שאלה קטנה אליך , מה זאת אומרת ההודעה הזאת? :

http://www.pic.co.il/Files/211D73931D41406EAE7B4519EBD381D6/norm_CDEA2CA5825B40E59EF0A90E5F3DCFAA.JPG

עריכה:

בקשר להופעה שאמרתי לך לא נראה לי שאני ישים אותה על 2 דיסקים אני פשו יעשה אותה על דולבי דיגיטל וזהו .

בכל זאת תודה רבה על ההסבר כדי שאני יידע אם פעם אני נתקל בזה ואני ירצה לשים על 2 דיסקים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה SHRINK עובד עם DIRECTORY בדיסק לשם הוא כותב קבצים במשך הקידוד. כאשר אתה מקודד את הסרט הבא הוא צריך לפנות את הדירקטורי כדי שיוכל לכתוב אליה. אין עם זה שום בעיה. תאר לך שכל פעם היה בוחר דירקטורי אחר ולא היית מוחק? תוך מספר ה HD היה מתמלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...