הקץ לתשלום אגרת הטלוויזיה ? האם זה נכון ?? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקץ לתשלום אגרת הטלוויזיה ? האם זה נכון ??

HitmanX

Recommended Posts

קראתי באיזה אתר את זה :

"אגרת הטלוויזיה של רשות השידור היא עבור הרשות להחזיק ברשותך מקלט , ולא עבור שידורי רשות השידור כפי שהציבור הוטעה לחשוב. מקלט מוגדר בחוק כמכשיר הכולל מכוון (טיונר לתחנות) ומסך לתצוגה. אם תנטרל את הטיונר, יחשב המכשיר ל"מוניטור ווידיאו" שאינו חייב באגרה. כיצד בכל זאת תצפה בטלוויזיה ללא טיונר? באמצעות הטיונר הקיים במכשיר הווידיאו-טייפ או בממיר של חברת הכבלים או בממיר של חברת הלווין - וזאת אם דגמי המכשירים שברשותך מאפשרים חיבור כבל אודיו-ווידיאו ביניהם.

עושים כך:

1. וודא תחילה שלטלוויזיה שברשותך יש כניסות אודיו-ווידיאו (כמעט לכולן יש, בוודאי שלחדשות).

2. גש לטכנאי שירות מוסמך ובקש שינטרל או יוציא את הטיונר מהטלוויזיה מבלי לפגוע בשאר המערכות.

3. בקש מהטכנאי אישור בכתב האומר - "ביטלתי במכשיר מדגם... שמספרו הסידורי... את הטיונר ולא ניתן להשתמש בכניסת האנטנה של המכשיר. חתימת הטכנאי... תאריך...

4. פנה בכתב לרשות השידור בכתובת "מחלקת הגביה רחוב המאסף 9 ירושלים מיקוד 91161", בצירוף אישור הטכנאי הנ"ל ובנוסח שלהלן:

מכשיר הטלוויזיה שברשותי הוסב למוניטור-ווידיאו. רצ"ב אישור טכנאי מוסמך.

המכוון (הטיונר) שבתוכו נוטרל ואינו ניתן להפעלה ללא תיקון של טכנאי. לפיכך אני מפסיק בזאת את תשלום האגרה מכיוון שאיני עוד בעליו של מכשיר .

אם בעתיד אסב את המכשיר למקלט , או ארכוש מכשיר טלוויזיה, אודיעכם על כך.

5. חבר לטלוויזיה במקום כבל האנטנה את יציאות האודיו-ווידיאו של הווידיאו-טייפ או של ממיר הכבלים או של ממיר הלווין.

6. התעלם מחשבונות רשות השידור שימשיכו להגיע, אלא אם ישונה החוק הקיים."

אז רציתי לשאול אם זה נכון והאם החוק שונה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורתית מבחינה חוקית זה נכון, אבל מעשית זה מעשה ממש מטומטם, הרי לצורך העיניין אתה יכול סתם לשלוח להם מכתב שאומר "אין לי בכלל טלווייזיה בבית"..

רק אל תצפה שזה באמת יגרור איזושהי התייחסות מצידם.. השאיפה שלך היא שפשוט תנצח אותם בבית משפט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רלוונטי כבר.

עכשיו העבירו/איחדו את התשלום של האגרה יחד עם הרשיון של הרכב או משו כזה.

זאת אומרת שרק מי שיש ברשותו ישלם (כמעט כולם...). וזה לא משנה אם יש לך טמבליזיה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מעשה ממש מטומטם, הרי לצורך העיניין אתה יכול סתם לשלוח להם מכתב שאומר "אין לי בכלל טלווייזיה בבית"..

חחחח ראסמי!!!

כל קריאת ההודעה הראשונה זה בדיוק מה שחשבתי לעצמי

למה לטרוח עם כל זיבוליי השכל האלה כשפשוט אפשר לצפצף עלייהם!!

פשוט לא לשלם!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח ראסמי!!!

כל קריאת ההודעה הראשונה זה בדיוק מה שחשבתי לעצמי

למה לטרוח עם כל זיבוליי השכל האלה כשפשוט אפשר לצפצף עלייהם!!

פשוט לא לשלם!!!

חח....

תאמין לי ניסיתי את זה, כעבור שנה-שנה וחצי ככה, באו אלי שני בחורים מגודלים הבייתה אמרו שזה "משטרה" (אני לא זוכר הכל, זה היה מזמן....)

אז אמא שלי לא רצתה לפתוח. והם עמדו ליד הדלת ופשוט חיכו לאבא שבדיוק חזר מהעבודה, ונראה לי אמרו לו או שתשלם עכשיו או שניקח את הטלוויזיה.

אז הוא שילם והם הלכו.

מאז אותו רגע אנחנו תמיד משלמים להם... בני ז****... :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האגרה זה אחד הדברים הכי מפגרים במדינה הזאת, פשוט מעצבן.

בכל מקרה יש חוק שהיום אתה חייב לשלם אגרה גם אם אין לך , האגרה הולכת גם לתחנות רדיו כמו קול (לפחות על הניר).

וכל הקטע עם הרשיון אוטו זה בכלל דפוק, אני בעד לשים בבתי קפה פקיד מס הכנסה שאוסף את המיסים WTF ?! ()_O

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם עמדו ליד הדלת ופשוט חיכו לאבא שבדיוק חזר מהעבודה, ונראה לי אמרו לו או שתשלם עכשיו או שניקח את הטלוויזיה.

אז הוא שילם והם הלכו.

מאז אותו רגע אנחנו תמיד משלמים להם... בני ז****... :-[

אני הייתי אומר להם

או שתמ*צו לי או שתביאו צו מבית משפט

בחיים שלי שככה הייתי אומר להם!!

ותאמין לי שאף בית משפט לא ייתן צו חיפוש על זה

נדמה לי שיש צו חיפוש רק על עבירות פליליות(תקנו אותי אם אני טועה)

עריכה*

חחח רגע עכשיו קראתי שוב ואתה בטוח שזה לא היו סתם שודדים "או תכסף או תטלויזיה עכשיו!!"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אני מחוייב בתשלום אגרה גם אם :

אני צופה באמצעות מחשב?

אם אני צופה לא בטלויזיה אלא באמצעות שילוב של וצג מחשב או באמצעות ומוניטור ?

כן

מבחן הפונקציונלי הוא המבטיח את הגשמתה של תכלית זו. על פי מבחן זה, השאלה המכרעת אינה מהי חזותו החיצונית של המכשיר בו אנו עוסקים. באופן דומה, אין חשיבות מכרעת גם לשאלה, האם מדובר במכשיר אחד אובצירוף של מכשירים אחדים. קשה למצוא צידוק רציונלי לתחימה של החיוב באגרה רק למקרה בו הפונקציה הנזכרת מבוצעת על ידי מכשיר המצוי בקופסא אחת, וזאת להבדיל ממקרה בו היא מבוצעת על ידי מכשיר המחולק בין כמה קופסאות. מרכז הכובד הוא בהחזקה של מכשיר אשר יש בו כדי לאפשר את ההנאה משידורי הטלוויזיה. מרכז הכובד הוא בקיומו ובמימושו של פוטנציאל לקלוט את האותות ולתרגמם לכלל תמונה. לענין זה, לא החזות החיצונית היא הקובעת, אלא השלמות הפונקציונלית.

ע"א 1934/95 רשות השידור נגד גיורא שור, דינים עליון כרך נב, 55.

"איני סבור כי עלינו להגביל עצמנו לתמונת המציאות שעמדה בפני הכנסת עת חוקקה את חוק רשות השידור. אכן, ספק רב בעיני אם בעת שתוקן חוק רשות השידור והוכנסה בשנת 1969 הוראה הקובעת חבות באגרת טלוויזיה, היו בנמצא מכשירי או צגים של מחשב לשימוש ביתי. אך בכך אין כדי למנוע את פירושו של חוק רשות השידור בהתאם לתכליתו. אין בכך כדי למנוע את יישומה של תכלית זו למציאות מודרנית, על השינויים הטכנולוגיים שהתחוללו בתחום המוסדר.

ע"א 1934/95 רשות השידור נגד גיורא שור, דינים עליון כרך נב, 55.

"אין די בקיומה של אפשרות תיאורטית לשילוב של מכשירים, אשר עשוי לשמש לפונקציה של קליטת שידורי טלוויזיה. לענין זה אין די בהשערות. לכן, אין די, למשל, כי אדם מחזיק בביתו, בנפרד, מכשיר וצג מחשב, כדי להביא לחיובו באגרה. לצורך חיובו של אדם באגרה, על רשות השידור להניח תשתית ראייתית ממשית וקונקרטית, המעידה על כך שאמנם מדובר בשילוב בפועל של הרכיבים הנדונים לכלל שלמות פונקציונלית המהווה מקלט . "

ע"א 1934/95 רשות השידור נגד גיורא שור, דינים עליון כרך נב, 55

קיום פוטנציאל להנאה מן השידורים בידי מי שמחזיק במקלט , מהווה עילה לחיוב באגרה.

דברי השופט קציר בע"א (חי') 318/87 רשות השידור נ' כהן (לא פורסם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במדינה הזאת מסוכן לא לשלם אגרות

אם לא תשלמו את אגרת הטלויזיה ובמקרה יעצור אותכם שוטר תנועה לבדיקה שיגרתית אחרי בדיקה של הרישיונות שלכם במחשב הוא יעמיד אותכם מול 2 אפשרויות

1. [glow=red,2,300]החרמת הרכב במקום[/glow]

2. כתיבת צק במקום על הסכום בו אתם חייבים

עכשיו אל תגידו שלא אוכפים את חוקי התנועה במדינה שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחח

כן, שמעתי על הסיפור הזה... גובים של אגרת הטלוויזיה מאיימים שהם יחרימו לך את הרכב אם לא תשלם במקום.. לא חוקי though... והם לא יכולים בכלל להחרים לך אותו, זה סתם איום ללא ביסוס..

דווקא כתבו על זה פעם.. אני אנסה למצוא את זה בשבילך..

הנה - רשות השידור גובה מיליוני שקלים מאזרחים באיומים ובניגוד לחוק

סתם קטע קטן שימשוך אתכם להיכנס למאמר המלא...

כיצד פועלת השיטה? לפי חוק רשות השידור, מחויבים סוחרי המקלטים לדווח לרשות השידור על כל רוכש, וגם האזרח עצמו צריך לדווח לרשות על הרכישה. בפועל, לרשות השידור אין דיווח על מאות אלפי אזרחים, ולכן אין אפשרות לחייבם בתשלום אגרה; הדרך החוקית להוכיח שיש להם מקלט היא באמצעות ביקור של נציג אגף הגבייה בביתם. אזרחים שאינם רשומים כבעלי מקלט מסומנים ברשות תחת ההגדרה "פוטנציאלים". כשאזרח כזה נעצר עתה במחסום, הוא הופך אוטומטית ובניגוד לחוק לחייב אגרה.

עובד ותיק באגף הגבייה מתאר את התהליך. "אני עוצר 'פוטנציאל'", הוא מספר, "ואומר לו: 'יש לך חוב לרשות השידור'. 'אבל לא שלחו לי', הוא בדרך כלל עונה. ברגע שהוא את זה, זה אומר שיש לו . ישר אנחנו יוצרים לו חוב".

a.0.3005.20.1.9.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה הבעייתית כאן הם הקנסות

אתה לא משלם ולחשבונך נצברים קנסות בגובה מדהים והכל ביחד צובר ריבית והצמדה

כשתופסים אותך אתה בלחץ ומשלם סכומים אדירים.

אותה השיטה עובדת גם בכביש 6

אתה נוסע, לא משלם את האגרה ובסוף מקבל תביעה על עשרות אלפי שקלים

כמו שאמר HOLY במדינה שלנו מסוכן לא לשלם אגרות, אבל לא רק אצלינו

פעם קראתי שישראלי נעצר בשדה התעופה בשוויץ

כשבדקו לו את הפספורט התברר שכמה שנים קודם הוא קיבל דוח משטרה ולא שילם אותו..

מעניין כמה עלה לו להשתחרר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...