בעיה בפלאש? או שככה המצלמה? :( - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בפלאש? או שככה המצלמה? :(

Falcon4g3

Recommended Posts

שלום לכם,

לפני מספר שבועות רכשתי Ricoh G3.

בצילום באור יום הכל בסדר ואין שום בעיה, התמונות מצוינות והאיכות מדהימה.

כאשר אני נמצא במקום חשוך קמעה ואני מצלם עם פלאש, כל התמונה נהרסת, התמונות עם פלאש פשוט יוצאות דפוקות, הכל חשוך מסביב, איפה שהפלאש - רואים, גם קצת סביב.... וזהו, הכל הרוס.

חשבתי שזה ככה, בגלל הפלאש, אבל שמתי לב שבמצלמות אחרות, שעושות פלאש כפול, אין את הבעיה, התמונות הרבה יותר טובות והרבה יותר מתאורת החדר המקורית נשארת בתמונה, זאת לעומת תמונות שלי עם המצלמה הנ"ל, בהן הפלאש הורס הכל.

רציתי לדעת האם זה בגלל המצלמה או שמא זה בגלל שהפלאש של זו הוא בודד?

אם זה בגלל הפלאש הבודד... מה ניתן לעשות כדי לשפר את המצב? יש לה חיבור חיצוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לראות צילום השוואתי כדי להבין על מה אתה מדבר.

תצלם נושא שנמצא בטווח הפלאש של הריקו במצב של פלאש רגיל וב-Slow. אח"כ תצלם את אותו הנושא שוב (באותם תנאים בדיוק) עם אחרת, ותעלה את כל התוצאות לאתר כדי שנוכל לראות את ההבדלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה צילום השוואתי:

צולם במצלמה שלי:

30511724.jpg

צולם במצלמה אחרת:

40032185.jpg

ניתן בבירור לראות את הצבעים החמים, האמיתיים והיפים של המצלמה האחרת, לעומת המצלמה שלי, בה נדמה כי המקום היה חשוך כולו.

לעשות צילומי ניסיון איני יכול, משום שברשותי רק המצלמה שלי והמצלמה האחרת אינה בהישג יד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לחבר חיצוני כדי לראות אם זאת הבעיה?

אם לא אתה יכול ללכת לחנות שממנה קנית את המצלמה ולהגיד להם את הבעיה. הם יבדקו את המצלמה ויגידו לך בדיוק מה הבעיה ואיך לפטור אותה אם אפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ה-WB לא נכון. כדאי שתבדוק בצורה מבוקרת צילום פורטרט בחדר, במצבים שונים של WB ושל קיזוז חשיפה. ניסיתי לתקן את התמונה, אבל כשהמקור לא טוב יש גבול כמה אפשר לתקן.

תיקון WB ב-PSP7, לצבע של 4200K:

62651229.jpg

הוספת Color Saturation לתמונה המתוקנת מלמעלה:

41812794.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי את התיקון :)

מוזר שאתם אומרים שהבעיה היא ב-WB, מאחר ולא נגענו בזה באף . אני אנסה מצבים שונים בכל זאת.

...ושל קיזוז חשיפה.

איך? הרי אין שליטה על חשיפה במצלמה הזו והיא עושה זו אוטומטית (חוץ מהגברת החשיפה שאפשר להגדיר עד 8 שניות).

אתה יכול לחבר חיצוני כדי לראות אם זאת הבעיה?

אין לי מושג אם ניתן לחבר פה פלאש חיצוני, אני לא רואה שום חיבור נוסף חוץ מהחיבור ל-AV ול-... כנראה שאין לי את האפשרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר שאתם אומרים שהבעיה היא ב-WB, מאחר ולא נגענו בזה באף מצלמה. אני אנסה מצבים שונים בכל זאת.

אחרי שתבדוק מצבי WB שונים בפלאש רגיל, תנסה גם פלאש Slow על WB אוטומטי, ועל WB של אור יום.

איך? הרי אין שליטה על חשיפה במצלמה הזו והיא עושה זו אוטומטית (חוץ מהגברת החשיפה שאפשר להגדיר עד 8 שניות).

יש! +/- 2.0 בקפיצות של שליש סטופ.

אין לי מושג אם ניתן לחבר פה פלאש חיצוני, אני לא רואה שום חיבור נוסף חוץ מהחיבור ל-AV ול-USB... כנראה שאין לי את האפשרות.

אפשר לחבר פלאש עם סלייב (חיישן שמפעיל את הפלאש החיצוני כשהפלאש הפנימי יוצא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה בקשר לבדיקת ה-WB... אך Slow Flash לא בא בחשבון... עדיף כבר לצלם בלי בכלל...

יש! +/- 2.0 בקפיצות של שליש סטופ.

שכחתי מזה... :-X

אפשר לחבר עם סלייב

לא בא בחשבון... אני מעדיף לתקן את התמונות בפוטושופ ולא להיסחב עם נוסף... תודה בכל אופן :)

אגב, כרגע גיליתי עד כמה עוצמתית ;D

עשיתי Action שם שמתקן את התמונות פחות או יותר...

רק רציתי לשאול אותך אם אתה יודע אולי איף אפשר לעשות את זה:

תיקון WB ב-PSP7, לצבע של 4200K

בפוטושופ 8 CS ?

תודה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה בקשר לבדיקת ה-WB... אך Slow Flash לא בא בחשבון... עדיף כבר לצלם בלי בכלל...

רוב הצלמים המקצועיים יחלקו עליך. נכון שבמצלמות מקצועיות יש שליטה טובה על מהירות התריס ועוצמת הפלאש, דבר שמאפשר לאזן את השניים טוב יותר, אבל גם במצלמה שלך יש הרבה הגיון בפלאש איטי - במיוחד אם הרקע רחוק, ולא לגמרי חשוך.

לא יודע לגבי PS8, מצטער.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אך במקרה שלי הרקע לא רחוק אלא רק 4-5 מטרים מלפני והוא לאהיה חשוך בכלל, התאורה שם היתה אקזוטית כך שבלי פלאש היה עדיף... משום שב-2 המקרים (פלאש איטי ובלי פלאש) מהירות התריס נמוכה ויש להניח אתהמצלמה על משטח כלשהו...

תודה בכל אופן, לאחר מס' שיפורים בפוטושופ התמונות השתפרו עשרות מונים ויצאו הרבה, אבל הרבה יותר טובות מהמצלמה האחרת. זאת אני אומר על סמך כך שכרגע קיבלתי את התמונות של המצלמה האחרת ברזולוציה המקורית שלהן, רוב התמונות בלי פוקוס, מרוחות, כיווץ ה-JPG לא טוב כ"כ מה שמוריד מהאיכות והתמונות אינן חדות ברובן.

אני כעת יוצר את הגלריה של המצלמה השניה ואפרסם פה קישורים לגלריה שלי מול הגלריה של המצלמה האחרת כדי שתראו את ההבדלים, אני ממש מבסוט מהמצלמה שלי אחרי שראיתי את התמונות האחרות.

אגב, המצלמה האחרת היא Canon PowerShot A30 , מעניין שאין אותה ב-ZAP... כמה היא עולה?

http://dcinside.com/canon/img/a30-04.jpg

http://www.techtronics.com/uk/images/canon/canon-ps-a30-X.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...