לחבר מגן ברקים על מפצל אפשרי? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לחבר מגן ברקים על מפצל אפשרי?

daniseeker
 Share

Recommended Posts

קניתי מחשב ומפחד שיום אחד ייקבל נזק מהחשמל..

שמעתי שמומלץ לקנות מגן ברקים ולחבר את המחשב אליו.

עכשיו הבעיה היא... שאין מגן ברקים עם כבל ארוך יותר מ - מטר בישראל והמחשב רחוק מהשקע ( 4 מטר ).

חשבתי לקנות מפצל רגיל איכותי מ ksp של 4 מטר ופשוט לחבר עליו את המגן ברקים יחיד ולחבר על המגן ברקים את המחשב...

רציתי לדעת אם זה הגיוני והאם זה לא מסוכן והכל טוב.

אגב כן אני מודע לוואט מקסימלי שאני יכול לחבר למפצל וגם אי אפשר להזיז את השולחן קרוב יותר לשקע כי אין מקום בחדר אז להזיז את הכל לא רלוונטי.

תודה למי שיוכל לעזור לי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה, מגן ברקים הוא בעצם מכשיר זול יחסית שפועל בעיקר כדי למנוע הלם חשמלי למעגלים אלקטרוניים רגישים. הפעולה שלו עובדת בעיקר עם פיוז שמותך במקרה של קפיצת מתח. לכן, הוא יגרום לכיבוי המחשב ברגע שהחשמל קופץ - כי חיבור המתח פשוט יתנתק. זה לא טוב למחשב (להכבות בצורה לא מסודרת) אבל עדיין מציל אותו מנזק משמעותי יותר.

האפשרות הטובה יותר, ואולי גם יותר מתאימה עבורך, היא אל פסק (שהוא בעצם מצבר חכם שמאפשר כיבוי אוטומטי בזמן קפיצת/הפסקת חשמל). למה? כי קודם כל רוב מכשירי האל פסק (גם הקטנים שנראים כמו לבנים) מאפשרים חיבור חשמל עם כבל קומקום סטנדרטי (כמו זה שמחובר למחשב שלך) וכאלה אפשר למצוא בכל מיני אורכים. מעבר לכך, ברוב מכשירי האל פסק יש יותר משקע אחד, כדי שאפשר יהיה גם לחבר מסך וכך לכבות את המחשב בצורה מסודרת. בנוסף, מכשירי אל פסק מעולים לדירות/בתים ישנים כי שם תשתית החשמל לא יציבה והם בעצם "מיישרים" את זרם החשמל כדי למנוע קפיצות שיהרסו את האלקטרוניקה. כלומר, לא צריך הפסקת חשמל של ממש או סערת ברקים כדי להרוס מחשב. מספיק תשתית חשמל ישנה וקופצנית (מבחינת מתח).

נערך על-ידי ClassMulder
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של daniseeker

קניתי מחשב ומפחד שיום אחד ייקבל נזק מהחשמל..

שמעתי שמומלץ לקנות מגן ברקים ולחבר את המחשב אליוbasketball stars

עכשיו הבעיה היא... שאין מגן ברקים עם כבל ארוך יותר מ - מטר בישראל והמחשב רחוק מהשקע ( 4 מטר ).

חשבתי לקנות מפצל רגיל איכותי מ ksp של 4 מטר ופשוט לחבר עליו את המגן ברקים יחיד ולחבר על המגן ברקים את המחשב...

רציתי לדעת אם זה הגיוני והאם זה לא מסוכן והכל טוב.

אגב כן אני מודע לוואט מקסימלי שאני יכול לחבר למפצל וגם אי אפשר להזיז את השולחן קרוב יותר לשקע כי אין מקום בחדר אז להזיז את הכל לא רלוונטי.

תודה למי שיוכל לעזור לי :)

חפשו כבלי מאריכים עם הגנה מפני נחשולי מתח: אלו משלבים כבל מאריך עם הגנה מפני נחשולי מתח מובנית. הם עשויים להיות זמינים באורכים ארוכים יותר ממגני מתח עם כבלים קצרים.
העבר את השקע (אם אפשר): אם יש דרך להתקין בבטחה שקע חדש קרוב יותר למחשב שלך (בעזרת חשמלאי מוסמך), זה יכול לפתור את הבעיה.
מגן מתח + רצועת חשמל באיכות גבוהה: זהו פתרון דו-חלקי. חבר מגן נחשולי מתח ישירות לשקע בקיר, ולאחר מכן השתמש ברצועת חשמל איכותית (המדורגת להספק של המחשב שלך) כדי לחבר את המחשב שלך והתקנים אחרים למגן הנחשולים. זה יוצר מרחק מסוים בין המחשב לקיר אך מציע הגנה מפני נחשולי מתח.

נערך על-ידי villagetunic
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...