שוקל להשדרג ב-3080RTX, האם לשדרג גם מעבד? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שוקל להשדרג ב-3080RTX, האם לשדרג גם מעבד?

serg90
 Share

Recommended Posts

היי,

כרגע אני עם:

2600x על לוח B450 Elite

16GB RAM

1080GTX
Corsair Gold 550W

ושוקל לשדרג ל-3080RTX מיד שניה, אחרי שויתרתי על הרעיון של מחשב חדש עקב המחירים ההזויים של הכרטיסים החדשים.

מבחינת מטרת השידרוג, יש לי שני מסכים שאני רוצה לנצל:

1. מסך 1080p@120Hz - לא כל המשחקים שאני משחק מצליחים להגיע ל-120FPS יציב עם 1080GTX (לדוגמא - NARAKA).

2. טלוויזיה 4K@120Hz + - הסיבה העיקרית לשדרוג. מוכן להתפשר כאן על 2K@120Hz או 4K@60fps (או כמה שיותר קרוב לזה) כי אני יודע שה-3080RTX לא מספיק חזק בשביל 4K@120Hz.

מבחינת 1080p@120Hz רציתי לדעת האם מספיק לי ה-2600x שיש לי, או רצוי גם אותו לשדרג ל-5600x או אפילו 5800x3d.

ובנוגע ל-2K@120Hz / 4K@60fps אני מבין שלא אמורה להיות בעיה, כי יש פחות צוואר בקבוק ברזולוציות האלה, אלא אם ה-5800x3d או ה-5600x יוכלו גם פה לתת בוסט משמעותי לביצועים.

בנוגע ל-5800x3d אמרו לי שאם אעשה לו Undervolt, הלוח-אם יוכל להתמודד איתו ללא השפע משמעותית על הביצועים. האם באמת כך הדבר?

ובשורה תחתונה, האם שווה להשקיע בשידרוג מעבד עבור הדרישות שיש לי (במיוחד עבור מטרה מס' 2) או שסתם מדובר בהרפתקאה מיותרת ומספיק לשדרג רק את הכרטיס מסך?

כמובן שהספק ישודרג ל-750W, ו- עוד ל-32GB בהמשך אם באמת יהיה צורך, ורק אחרי השדירוג/ים שאני שוקל וציינתי כרגע.

נערך על-ידי serg90
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• serg90 changed the title to שוקל להשדרג ב-3080RTX, האם לשדרג גם מעבד?

לדעתי שווה לך מאד לשדרג את המעבד ואתה תראה שיפור מאד משמעותי.
האם לשדרג עד ל5800X3D או לעצור ב5600(ללא X, הX לא נותן כמעט כלום) תלוי בך, לדעתי אם אתה מנסה לחסוך ה5600 יספיק ובכל מקרה ההבדל לא יהיה גדול ולא יצדיק את ההפרש במחיר עם ה3080.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שראיתי את הבאנצ'ים של 5800X3D הופתעתי לטובה שיש לי אפשרות לשדרג למעבד כל כך חזק, שנותן פייט טוב גם למעבדים הכי חדשים כיום.

מחיפוש זריז בגוגל ראיתי שבלי קשר לא מעט מעדיפים לעשות לו Undervolting, אז אם זה משהו שיעזור ללוח שלי להתמודד איתו, לא רואה סיבה למה לא לשדרג אליו.

אז אם אני מבין נכון, התהליך הוא כל פעם להוריד כמה וולטים ולעשות בדיקת יציבות, עד שאני מוצא את הנקודה שבה המחשב מפסיק לקרוס?

וחוץ מזה, איזה מומלץ לקנות למעבד הזה?

עידכון: מצאתי מוכר פוטנציאלי עבור ה-3080RTX. חוץ מ-Heaven ו-FurMark, מומלץ לבצע בדיקות בתוכנה נוספת?

נערך על-ידי serg90
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח שלך יסתדר יפה מאד גם עם ה5800X3D ולדעתי תחסוך לעצמך זמן ועוגמת נפש עם קריסות ופשוט תן לו לרוץ בברירת המחדל שלו(תעדכן ביוס לפני שאתה מחליף מעבד כמובן).
מבחינת בדיקות לכרטיס אז כן furmark למשך מעל 20 דקות ובאנצ'מארקים אחרים בלי artifacts אמור להספיק, אבל בהנחה שאין אחריות שהייתי מגיע הביתה הייתי מפרק את הקירור מחליף פאדים ומחדש משחה טרמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולה, אז אקנה את הכרטיס מחר אם אראה שהוא במצב תקין, ומבצע את ההזמנה הבאה, ורק מוודא לפני שאני לא מפספס משהו:

image.png.9f0f323b79bedc85d70b364c4fb55d50.png

ספק 750W אני מניח שאמור להספיק, והקירור הזה מספיק בשבילו?

וגם האם צריך לקנות משחה טרמית בנפרד, או שזה מגיע עם הקירור?

נערך על-ידי serg90
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של serg90

מעולה, אז אקנה את הכרטיס מחר אם אראה שהוא במצב תקין, ומבצע את ההזמנה הבאה, ורק מוודא לפני שאני לא מפספס משהו:

image.png.9f0f323b79bedc85d70b364c4fb55d50.png

ספק 750W אני מניח שאמור להספיק, והקירור הזה מספיק בשבילו?

וגם האם צריך לקנות משחה טרמית בנפרד, או שזה מגיע עם הקירור?

זה תלוי , יש כאלה שמגיעים עם ויש כאלו שלא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וה-Hyper 212 Black Edition ספציפית?

ושאלה אחרונה...

בסוף הזמנתי ספק RMe, במקום RM/x של וקראתי בדיעבד שהוא פחות איכותי מה-RMx. האם זה משהו שיהיה קריטי ושווה לבטל ולהוסיף את ה-100-150 שקל הפרש, או גם ספק RMe מספיק איכותי בשביל להחזיק מעבד וכרטיס ומסך חזקים?

נערך על-ידי serg90
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...