מתאם PS/2 אל USB. יש פה קסם כלשהו ואשמח להסבר. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתאם PS/2 אל USB. יש פה קסם כלשהו ואשמח להסבר.

undav
 Share

Recommended Posts

חשמל שפעם דפק קצת את לוח האם שלי, גרם לכך שחיבורי הUSB שעל הלוח (כלומר אלו שרואים באחורי המארז) לא שמישים יותר.

חיברתי ללוח התקן חדש של מספר חיבורי USB (כלומר קיבלתי שוב חיבורי USB באחורי המארז), אבל מכיוון שההתקן הזה הוא לא המקורי של הלוח, אני לא יכול להשתמש בו כשהמחשב עולה (למשל להכנס ל או לבחור בתפריט עליית המחשב לאיזו אני רוצה לעלות).

לכן האופציה היחידה שלי (מלבד לזרוק את המחשב לפח ולקנות חדש) היא להשתמש בחיבור ה PS2 שיש למחשב שלי.

קניתי מקלדת (silverline פשוטה) שמתחברת בחיבור PS2 אבל יש שם טריק.

יש שם התקן שמצד אחד שלו יש PS2 זכר ומהצד השני נקבה והמקלדת PS2 שקניתי, היא בעצם מקלדת שהגיעה עם ההתקן הזה מחובר אליה.

ולא יאומן, אבל זה ממש עובד, כלומר כשהמקלדת הזו מחוברת בעזרת ההתקן הזה אל חיבור ה- PS2 במחשב והמחשב מתחיל לעלות, המקלדת שמישה לחלוטין בזמן הזה (למשל, אני יכול להכנס ל bios).

אז חשבתי לעצמי שאולי ההתקן הזה יכול לשמש עוד מקלדת שיש ברשותי.

אבל לא.

כאשר חיברתי את מקלדת ה-USB האחרת (דגם כלשהו של לוגיטק) אל ההתקן הזה והפעלתי את המחשב מחדש, המקלדת לא עבדה בזמן שהמחשב עלה (לא היה אפשר להכנס ל למשל).

אפשר הסבר לתופעה המשונה הזו?

נערך על-ידי undav
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

כי המתאם הזה הוא רק החלק הפיזי. האלקטרוניקה שמזהה את סוג החיבור ויודעת להתאים את האותות שהיא מוציאה נמצאת במקלדת.

האם כוונתך היא שהמקלדת הזו (שהגיעה עם המתאם) מראש מתאימה גם לחיבור וגם לחיבור PS2 בניגוד למקלדת הלוגיטק שלי ש"צריכה" שהחיבור יהיה כי רק איתו היא יודעת לעבוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...