אני אשמח לדעת אם באלי לשדרג את הזיכרון במחשב הנייד שלי (gigabyte a5 k1) עדיף לי לשדרג חיצונית או פנימית? ומה ההבדלים? הכוונה בחיצונית זה דיסק או קי או הארדרייב שמתחבר בusb - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני אשמח לדעת אם באלי לשדרג את הזיכרון במחשב הנייד שלי (gigabyte a5 k1) עדיף לי לשדרג חיצונית או פנימית? ומה ההבדלים? הכוונה בחיצונית זה דיסק או קי או הארדרייב שמתחבר בusb

ניק ויינר
 Share

Recommended Posts

• ניק ויינר changed the title to אני אשמח לדעת אם באלי לשדרג את הזיכרון במחשב הנייד שלי (gigabyte a5 k1) עדיף לי לשדרג חיצונית או פנימית? ומה ההבדלים? הכוונה בחיצונית זה דיסק או קי או הארדרייב שמתחבר בusb

נראה לי שבמקור שכחת לציין שאתה מדבר על אמצעי .

דרך אגב , זכרון מתייחס ל .

אמצעי קבוע לשימוש יומיומי תמיד עדיף פנימי .

פנימי יותר מהיר .

חיצוני מתנתק , החיבור יכול להישבר , לא נוח . 

חיצוני זה גיבוי , גיבוי זה אומר משהו שיש לנו לפחות 2 עותקים ממנו , מקור במחשב וגיבוי בצד. 

במחשב שלך יש מקום ל2 כונני m.2 וגם לכונן SATA 2.5" . 

כונני פשוטים אך טובים עולים כיום פחות מ 300 ש"ח ל טרה בייט בחול או 400 בארץ .

כונני 2.5 באותו נפח עולים אפילו פחות  אבל עדיף את המהירים ( nvme) 

https://www.amazon.com/TEAMGROUP-Solid-State-Drive-TM8FP4001T0C101/dp/B07PHQ6Q1D?tag=hwzone0f-20

כרגע 75$ אם תחכה כמה ימים המחיר שלו בטח ירד ל 65$ , הוא היה שם לפני חודש והוא היה שם לפני שבוע .

אז תפתח את המחשב ותוודא שיש לך שם תושבת פנויה.

דרך אגב, לא אמרת כמה יש לך אבל אם זה רק 8 , כדאי לשדרג ל 16 . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

נראה לי שבמקור שכחת לציין שאתה מדבר על אמצעי אחסון.

דרך אגב , זכרון מתייחס ל RAM.

אמצעי אחסון קבוע לשימוש יומיומי תמיד עדיף פנימי .

פנימי יותר מהיר .

חיצוני זה גיבוי , גיבוי זה אומר משהו שיש לנו לפחות 2 עותקים ממנו , מקור במחשב וגיבוי בצד. 

כונני NVMe פשוטים אך טובים עולים כיום פחות מ 300 ש"ח ל טרה בייט בחול או 400 בארץ .

https://www.amazon.com/TEAMGROUP-Solid-State-Drive-TM8FP4001T0C101/dp/B07PHQ6Q1D?tag=hwzone0f-20

כרגע 75$ אם תחכה כמה ימים המחיר שלו בטח ירד ל 65$ , הוא היה שם לפני חודש והוא היה שם לפני שבוע .

דרך אגב, לא אמרת כמה RAM יש לך אבל אם זה רק 8 , כדאי לשדרג ל 16 . 

יש לי 16 לא לגמרי הבנתי התכוונת במה ששלחת לssd? ומה ההבדלים זה לא פשוט למחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שבמקור שכחת לציין שאתה מדבר על אמצעי אחסון.

אמצעי אחסון זה כונן קשיח או כונן . כונן קשיח הוא כונן מגנטי  , הוא איטי. כונן הוא אלקטרוני ומהיר .

כאשר אנחנו מתקינים מעררכת הפעלה, משחקים וכו' הם נשמרים על הכונן שבמחשב . , שירים .

דרך אגב , זכרון מתייחס ל RAM.

זכרון - - לא מאחסן מידע  , אי אפשר  להתקין עליו  משחקים , עוזר למעבד לעבד את המידע ולעבוד יותר מהר. 

מה שנמצא  ב נמחק ברגע שכבים את המחשב, אנחנו לא מתעסקים עם מה שבRAM , המעבד מתעסק איתו . 

אמצעי אחסון קבוע לשימוש יומיומי תמיד עדיף פנימי .

כונן חיצוני שמתחבר למחשב ב USB  - אמצעי חיצוני . 

כונן שנכנס לתוך המחשב ומתחבר ללוח האם ישירות בחיבור M.2  או SATA - אמצעי פנימי .

פנימי יותר מהיר .

כונני NVMe פשוטים אך טובים עולים כיום פחות מ 300 ש"ח ל טרה בייט בחול או 400 בארץ .

האם פתחת את המחשב מלמטה ?  האם אתה יודע להחליף חלקים במחשב ? האם אתה יודע להתקין ?

במידה ולא , אולי כדאי לפנות לחנות מחשבים שתעזור לך לבצע את השדרוג .  הם כמובן יגבו על זה תשלום נוסף מעבר לעלות החלקים . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של yoavke

נראה לי שבמקור שכחת לציין שאתה מדבר על אמצעי אחסון.

דרך אגב , זכרון מתייחס ל RAM.

אמצעי אחסון קבוע לשימוש יומיומי תמיד עדיף פנימי .

פנימי יותר מהיר .

כונני NVMe פשוטים אך טובים עולים כיום פחות מ 300 ש"ח ל טרה בייט בחול או 400 בארץ .

דרך אגב, לא אמרת כמה RAM יש לך אבל אם זה רק 8 , כדאי לשדרג ל 16 . 

היי תודה על המענה אני רוצה לשדרג כרגע רק את הssd שלי אבל רציתי לדעת עדיף להזמין מחול או לקנות בארץ? וגם היבואן של המחשב שלי gigabyte a5 k1 newvision מציעים לקנות דרכם 1tb ב400 שקל כולל התקנה חברת מה אתה אומר שעדיף לי לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

האם פתחת את המחשב מלמטה ?  האם אתה יודע להחליף חלקים במחשב ? האם אתה יודע להתקין מערכת הפעלה ?

במידה ולא , אולי כדאי לפנות לחנות מחשבים שתעזור לך לבצע את השדרוג .  הם כמובן יגבו על זה תשלום נוסף מעבר לעלות החלקים .

אם אתה לא יודע להחליף לבד אז כנראה כדאי לקחת את ההצעה שלהם. 

כדאי לבדוק באיזה כונן מדובר ואם יש חלופות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...