אל פסק למחשב 1000W מאדוויס - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל פסק למחשב 1000W מאדוויס

פבלו
 Share

Recommended Posts

שלום,

לאחרונה קניתי מחשב עם של 1000W. עד כה היה לי AIN1500 של Advice, הוא אמור להיות 1500VA אבל הוא לא מחזיק מעמד בזמן הפסקות חשמל. מה שכן במחשב הקודם היה ספק של 650W.

רכשתי מאדוויס AON2000 שהוא 2000W, אבל המכשיר רועש כמו משאית. יש לו 2 מאווררים שעובדים ללא הפסקה. והרעש הזה הופך את העבודה שלי לבלתי אפשרית.

הספק של המחשב עצמו יש לו ילתת סליל (coil whine), שזה בעיה בפני עצמה, אבל זה נראה שהרעש של הספק נהיה חזק יותר כשהוא מחובר לאל פסק. למרות שUPS יש יללת סליל משלו בזמן מאמץ של המחשב.

החברה מוכנה לתת לי זיכוי, והם מציעים לי מכשיר דומה בשם TOP 2K LONG שיש לו מאוורר אחד.

רציתי לשאות אם מישהו מכיר את המכשיר ומה רמת האימונות והרעש שלו. והאם אני בכלל זקוק לUPS של 2000W? 

אני לא כל כך מבין למה ה-UPS צריך להיות תמיד דולק, האם הסוללה שלו לא אמורה להיכנס למצב תפעול רק אם נופל המתח?

לאל פסק מחובר מחשב עם ספק של 1000W. בנוסף שני מסכי 1080, ושולחן חשמלי. 

אוסיף שהכרטיס מסך הוא Gigabyte RTX 3080 Ti OC-12GD

והמעבד עם Intel i7 12700K עם אוויר Noctua NH-D15 CPU Cooler. 

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פבלו

שלום,

לאחרונה קניתי מחשב עם ספק כוח של 1000W. עד כה היה לי AIN1500 של Advice, הוא אמור להיות 1500VA אבל הוא לא מחזיק מעמד בזמן הפסקות חשמל. מה שכן במחשב הקודם היה ספק של 650W.

רכשתי מאדוויס AON2000 שהוא 2000W, אבל המכשיר רועש כמו משאית. יש לו 2 מאווררים שעובדים ללא הפסקה. והרעש הזה הופך את העבודה שלי לבלתי אפשרית.

הספק של המחשב עצמו יש לו ילתת סליל (coil whine), שזה בעיה בפני עצמה, אבל זה נראה שהרעש של הספק נהיה חזק יותר כשהוא מחובר לאל פסק. למרות שUPS יש יללת סליל משלו בזמן מאמץ של המחשב.

החברה מוכנה לתת לי זיכוי, והם מציעים לי מכשיר דומה בשם TOP 2K LONG שיש לו מאוורר אחד.

רציתי לשאות אם מישהו מכיר את המכשיר ומה רמת האימונות והרעש שלו. והאם אני בכלל זקוק לUPS של 2000W? 

אני לא כל כך מבין למה ה-UPS צריך להיות תמיד דולק, האם הסוללה שלו לא אמורה להיכנס למצב תפעול רק אם נופל המתח?

לאל פסק מחובר מחשב עם ספק של 1000W. בנוסף שני מסכי 1080, רמקולים ושולחן חשמלי. 

אוסיף שהכרטיס מסך הוא Gigabyte RTX 3080 Ti OC-12GD

והמעבד עם Intel Core i7 12700K עם קירור אוויר Noctua NH-D15 CPU Cooler. 

תודה

אל פסק חייב להיות דולק כל הזמן משתי סיבות: הראשונה היא כדי להשאיר את הסוללה שלו מלאה ובמצב טעינה מתמיד (אתה לא רוצה שאל הפסק שלך ייכשל ברגע האמת..), הסיבה השניה היא שהוא יוכל להכנס לפעולה באופן מיידי ורציף. אם הוא לא דולק, ייקח לו זמן לפעול. הוא בעצם חוליה בשרשרת בין ספק המתח במחשב שלך לחיבור המתח בקיר. אם הוא לא פועל, אז בשביל מה קנית אותו?

לפי המפרט שלך, אתה בהחלט צריך לפחות אל פסק של 2000 וואט. יש מחשבונים ברשת שאיתם אפשר לעשות חישוב כמה המחשב שלך צורך (חפש CALCULATOR או UPS CALCULATOR), אבל ככלל אצבע - תמיד תיקח אחד שנותן לך לפחות עשר-עשרים אחוזים מעל החישוב. המחשבונים האלה פחות מתחשבים בספייקים של מתח שקורים כשאתה מדליק את המחשב.

לגבי הדגם הספציפי שהזכרת - אין לי מושג. אתה יכול לנסות לבקש מהם הזדמנות לבדוק אותו (אצלם אולי) כדי להתרשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ClassMulder

אל פסק חייב להיות דולק כל הזמן משתי סיבות: הראשונה היא כדי להשאיר את הסוללה שלו מלאה ובמצב טעינה מתמיד (אתה לא רוצה שאל הפסק שלך ייכשל ברגע האמת..), הסיבה השניה היא שהוא יוכל להכנס לפעולה באופן מיידי ורציף. אם הוא לא דולק, ייקח לו זמן לפעול. הוא בעצם חוליה בשרשרת בין ספק המתח במחשב שלך לחיבור המתח בקיר. אם הוא לא פועל, אז בשביל מה קנית אותו?

לפי המפרט שלך, אתה בהחלט צריך לפחות אל פסק של 2000 וואט. יש מחשבונים ברשת שאיתם אפשר לעשות חישוב כמה המחשב שלך צורך (חפש PSU CALCULATOR או UPS CALCULATOR), אבל ככלל אצבע - תמיד תיקח אחד שנותן לך לפחות עשר-עשרים אחוזים מעל החישוב. המחשבונים האלה פחות מתחשבים בספייקים של מתח שקורים כשאתה מדליק את המחשב.

לגבי הדגם הספציפי שהזכרת - אין לי מושג. אתה יכול לנסות לבקש מהם הזדמנות לבדוק אותו (אצלם אולי) כדי להתרשם.

תודה.

כן כמובן שאני מתכוון שהוא יעבוד רציף. הדגם הקודם שהיה לי היה שקט כי הוא נכנס למצב פעולה רק כשנפל המתח, ובשנתיים שהיו לי אותו הוא תמיד עבד ונתן לי בערך 10 דקות לכבות את המחשב והכול.

אבל בזמן שלא היה הפסקת חשמל הוא היה שקט, הסוללה שלו תמיד הייתה 100% ורמת העומס היתה מתחת ל10% (לפחות לפי התוכנה).

מה שכן כשחיברתי את האל פסק הישן למחשב החדש, התוכנה הראתה לי שהסוללה היא 88% ומת העומס היא בערך 20%. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...