איחסון סרטים על כונן במקום על תקליטורים, כיצד לבצע? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איחסון סרטים על כונן במקום על תקליטורים, כיצד לבצע?

haim_egm
 Share

Recommended Posts

אם אתם זוכרים כתבתי כבר על הבעיות שהיו לי עם כונני ה BR שלי ומישהו העלה רעיון לשמור את המדייה על דיסק קשיח. חשבתי על זה קצת וזה עושה שכל, עם המחירים הנמוכים יחסית של דיסקים היום זה יכול להיות מעשי. חשבתי על שני דיסקים של 10TB (המדייה אצלי היא בסביבות ה 7TB) והייתי רוצה לדעת מה כדאי לעשות. נראה לי שדיסק אחד יהיה ב והשני ישמש לגיבוי. בגדול, הדרישה היא שיחזיקו מעמד 5-7 שנים (שאז כבר אעביר אותם למדייה אחרת) ושלא יתפגרו במכה אחת עקב תקלה באלקטרוניקה.

-מה אורך החיים הצפוי של דיסק קשיח שמחובר במחשב? כמובן שאציב אותו על כיבוי אוטומטי אך עדיין...

-מה אורך החיים הצפוי של דיסק קשיח שלא מחובר וסתם יושב על המדף? אני זוכר שדיסקים "של פעם" (המילניום הקודם...) התקלקלו מחדירת לחות.

-האם חשוב להחליף בינהם מפעם לפעם?

-חשבתי לקנות שני דיסקים של DC HC510 מדגם WD. כדאי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gimel

נשמע לי סיוט לגבות הכל לכונן.

יש בזה משהו.

מנגד, לאבד זה אסון ....

אבל לא ממש יש ברירה.

היום כל פיפס מתועד, מצלמים ומצלמים

בלי לחשוב פעמיים.

לעצם העניין - 

ציטוט של haim_egm

מה אורך החיים הצפוי של דיסק קשיח שמחובר במחשב?

שאלת טריליון הדולר !

אין אחד שיודע ויכול להתחייב על זה.

הפתרון המקובל הוא כמובן כמה שיותר עותקים בכמה שיותר מקומות .

ה"כמה" זה פונקציה של חשיבות החומר והתקציב כמובן.

"החיים יפים, שמור עליהם" - גם אם הם על מדיה ...  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gimel

נכון, בהנחה של חצי שעה לתקליטור זה הולך לקחת לי הרבה זמן😬, אולם זו פעולה שניתן לבצע ברקע ולא תפריע לשימוש השוטף במחשב.

ציטוט של A-10

שאלת טריליון הדולר !

אין אחד שיודע ויכול להתחייב על זה.

יש לי דיסקים עובדים במחשב (24/7) כבר 3-4 שנים, ה CrystalDisk לא מוצא בהם בלאי מיוחד. פעם אחרונה שבדקתי היו להם יותר מ 30 אלף שעות שימוש ואני לא בטוח שהם נמצאים במצב של חסכון באנרגיה, אני מציב אותם מפעם לפעם אך משום מה זה חוזר למצב רגיל.

ציטוט של A-10

הפתרון המקובל הוא כמובן כמה שיותר עותקים בכמה שיותר מקומות .

ה"כמה" זה פונקציה של חשיבות החומר והתקציב כמובן.

לא הסברתי את עצמי. כרגע זה סיוט לנסות לראות סרט מ BR, לחפש את הדיסק הנכון ולחכות שיטען ולנגן אותו לא נוח ולוקח לא מעט זמן (ובהנחה, שהכוננן המחורבן לא נתקע על מקום בתקליטור שקשה לו לקרוא ומבלה שניות עד שהוא קורא את המקטע).

מסיבות של נוחות אני רוצה להחזיק את כל המדייה שלי זמינה על קשיח, לגיבוי ישמש הדיסק השני וגם עדיין אצרוב מפעם לפעם מדייה חדשה לתקליטורים כגיבוי שלישי (שמאוחסן במקום אחר).

התקציב הוא קצת יותר מאלפייה. אני מאמין שאשיג את שני הדיסקים בכ 1000+ ש"ח ומדיות ריקות יש לי מספיק כך שהסכום הזה אמור  לכסות את הכל.

החשיבות היא לא ממש ידועה... אחרי הכל אלו סרטים/מוסיקה. מצד אחד ניתן לאמר כי תמיד יהיה ניתן למצוא אותם שוב אך מצד שני זה יהיה חתיכת סיוט למצוא אותם שוב. ולא נדבר שסרטים/מוסיקה ישנים ו/או לא פופולריים קשים להשגה (חופשית) כי הטורנטים שלהם כבר נטולי מקורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא לא. RAID1 נועד לגיבוי האינפורמצייה על דיסק נוסף אך למה שאני צריך הוא פשוט גרוע.

ב RAID1 שני הדיסקים נמצאים פיזית באותה מערכת ותקלה מערכתית (שריפה, קפיצת מתח וכו') הורגת את שניהם. אני משתמש בשני דיסקים ניפרדים פיזית שרק אחד מהם מחובר בשוטף. אני פחות או יותר מיישם RAID1 ידנית, זו אמנם עבודה שחורה אך קצב העידכון אצלי כ"כ נמוך  כך שגיבוי מהיר (כמה דקות פעם בשבוע) מספיק.

RAID1 אינו מגן שהשחתת אינפורמציה, בין אם חיצונית כתוצאה מכופרה ובין אם פנימית ע"י מחיקה בטעות. דיסק גיבוי חיצוני כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של haim_egm

RAID1 אינו מגן שהשחתת אינפורמציה, בין אם חיצונית כתוצאה מכופרה ובין אם פנימית ע"י מחיקה בטעות. דיסק גיבוי חיצוני כן.

אם המידע חשוב לך, אתה צריך גם וגם. RAID1 מגן מפני האפשרות שדיסק יקרוס פתאום (משהו שהוא משמעותית יותר סביר משריפה, רעידת אדמה או מחיקה בשוגג). כונן גיבוי נוסף נפרד (או המשך גיבוי על דיסקים של BD) במקום פיזי שונה זה רעיון טוב. אך משום שזה לא אוטומטי כמו RAID, אתה צריך לזכור לעשות את זה ידנית. גם פה NAS יכול לעזור כי אפשר להגדיר גיבוי אוטומטי תקופתי לתיקיית שנמצאת פיזית במקום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

אם המידע חשוב לך, אתה צריך גם וגם. RAID1 מגן מפני האפשרות שדיסק יקרוס פתאום (משהו שהוא משמעותית יותר סביר משריפה, רעידת אדמה או מחיקה בשוגג).

שוב, RAID1 לא ממש חשוב לי כי המדייה בדיסק לא נמצאת בשימוש שוטף רוב הזמן. אם הדיסק שבשימוש קורס אני פשוט יכול להביא מהמחסן את הדיסק גיבוי (בעל מעט מאוד שעות שימוש) ולהשתמש בו במקום, זה אינו ישום קריטי כמו מערכת ההפעלה בו אני חייב את הגיבוי במיידי.

ציטוט של QttP

אך משום שזה לא אוטומטי כמו RAID, אתה צריך לזכור לעשות את זה ידנית.

אני גם ככה מגבה את כל הדיסקים במחשב פעם בשבוע, אוסיף עוד דיסק לאוסף😁

ציטוט של QttP

גיבוי אוטומטי תקופתי לתיקיית רשת שנמצאת פיזית במקום אחר.

ל 7 טרה בייט? עזוב את זמן ההעלאה, כמה יעלה לי לשכור כונן כזה?

בכל מקרה, אני חושב לקנות שני דיסקים של DC HC510 מדגם WD כדי לבצע את הגיבויים. למישבו יש ניסיון כלשהו איתם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד שאלה, יש לי במחשב כרטיס RAID שלא מחובר לשום דיסק.

-אם אגדיר אותו כ RAID1 ואחבר את שני הדיסקים בזמן שאני מעתיק את המדייה לדיסק, אוכל לבטל את המערך RAID, לנתק לאחר מכן את אחד מהדיסקים ולהשתמש בהם בנפרד? 

-האם אחרי שאעתיק את כל המדייה לדיסק בודד (ולא ב RAID), האם חיבור שני הדיסקים כ RAID1 יבצע העתקה מדיסק לדיסק ברקע? (אחרי שמערכת ההפעלה עלתה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gimel

נראה שהתחלתי את זה בזמן כי הדיסקים כנראה מתחילים להדפק, אני כבר יותר משעתיים מעתיק את  תקליטור הראשון(!) בקצב קריאה של 10-20 מגה לשנייה.

כרגע אני מגבה לכונן בודד, בלי RAID. ולכשאסיים אבצע Cloning לדיסק השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

עידכון קצר.

-לקח בערך שבוע לטעון את התקליטורים למחשב, עשיתי את זה ברקע עם שני כוננים וזה לא היה סיוט יותר מדי גדול אבל אני שמח שמאחורי.

-אני פעם בשבוע מגבה לכונן הנשלף, אע"פ שאני מוסיף לא מעט אינפורמציה (מחליף את הסרטי ה 720 הישנים ב ...) זה עגיין ענין של דקות.

-משהו מוזר, פעם אחת הדיסק נעלם לי. ניתוק/חיבור SATA לא עזר אלא רק ניתוק/חיבור מתח. ב Crystal Disk Monitor לא ראיתי שום בעייה והטמפרטורה שלו בדרך כלל מתחת ל 40 מעלות. למישהו זה קרה גם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...