הכנת והגדרת שרת NAS - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכנת והגדרת שרת NAS

Guy950
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מודה שלא ידעתי באיזה פורום לפרסם את הנושא הזה אז אשמח אם יעזרו לי כאן או יגידו לאן זה מתאים ואעביר את זה.

יש לי בבית שרת קטן של Synology שאני משתמש בו לגיבוי המחשבים, אך עם הזמן התחלתי להשתמש בו גם כשרת (בעיקר PLEX) ודי מהר הגעתי למסקנה שהוא לא מספיק חזק בשביל זה.

אני רוצה להחזיר אותו לתפקידו המקורי, גיבויים, ולהקים שרת NAS מהמחשב הישן עם התוכנה TrueNAS שיהיה מיועד רק לסטרימינג מולטימדיה.

הרכיבים שיש ברשותי הם: 

intel 4770 + Z87x-d3h + 16gb 1800mhz ddr3

רכיבים שאני מתכנן לרכוש:
* מארז קטן יותר

* חדש

* נמוך למעבד

וכאן למעשה אני צריך ייעוץ.

1. כרטיס מסך - יש לי כרטיס מסך GTX 770 4GB של חברת ג'יגה בייט, הבעיה היא שהכרטיס מאוד ארוך (3 מאווררים) ובעובי של שני סלוטים. 
מכיוון שאני רוצה לעבור למארז קטן שיישב בסלון, אני לא חושב שהכרטיס ייכנס למארזים קטנים ואני מנסה לחשוב על חלופה. אבל עולה השאלה - אני בכלל צריך כרטיס מסך? האם הליבה הגרפית של ה4770 תספיק? אם לא, איזה כרטיס קטן יספק את הסחורה?

2. אני רוצה לחפש באיביי לוח יותר קטן, בתקווה רבה שאמצא.

האם כל לוח מסוגל לספק תמיכה בRAID? יש דברים ספציפיים שאני צריך להסתכל עליהם בבחירת לוח אם? ייתכן שאשמור את הלוח שלי, האם הוא יהיה טוב לRAID?

3. אם מדברים על RAID, איזה בדיוק מומלץ?

חשבתי להביא שני כוננים אדומים כמו בשרת הנוכחי שלי. למרות שזה יהיה שרת לסטרימינג, אני כן רוצה להשאיר מראש את האופציה להשתמש בו לגיבויים ולכן רוצה כבר מראש להגדיר RAID.

4. בגדול צפויים להשתמש בשרת כ-3 אנשים, ולפעמים 4 אנשים. האם 16GB ראם יספיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמל'ק - אם אתה צריך להחליף לוח ומארז , תמכור את המחשב כמשומש ותקנה חדש מותאם לצרכים .

לא מתמצא , האם השרת פלקס עיבוד ( decoding )  או שהוא רק מזרים תוכן גולמי והצרכן ( TV) את העיבוד ? 

אם אין שם עיבוד, אז יכול להיות שצוואר הבקבוק שלך הוא מהירות דיסקים או תעבורת

אני מניח שאתה משאיר את הגיבויים לשעות שאין בהן שימוש , מתי הפלקס מתחיל לקרטע ? יוזר 2 ,3 או 4 ?

4 - כן

3- אם אתה לא יודע איזה RAID מומלץ , למה אתה חושב שאתה צריך RAID ? 

2- לא, כן , אמור להיות לו RAID . 

1- ראה אמלק  ושאלת עיבוד. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...