שדרוג לוח אם ומעבד - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג לוח אם ומעבד

Roenix
 Share

Recommended Posts

המפרט הנוכחי שלי:

מעבד i7-7700K עם ל4.8MHz
לוח אם GA-Z170X Gaming 5
כרטיס מסך Vision 3070
2X8 3200MHz CL16
רזולוציית משחק נוכחית: 2560X1440 80Hz
המחשב המקורי נבנה ב2017.

אז קצת הסבר מקדים:
אי שם בדצמבר 2020 עם השחרור של החדשים, החלטתי שאני רוצה לשדרג את כרטיס המסך הקודם שלי 980ti, שכבר התחיל לקרטע ב1440p במשחקים חדשים.
התלבטתי בין 3080 ל3070 בהקשר של צוואר בקבוק עם המעבד או שדרוג של המעבד בנוסף, וכל זה בתקופה שעוד היה ניתן להשיג את שניהם במחיר סביר. 
אחרי התלבטות של חודש, התחיל טירוף המחירים וכל השדרוג נדחה. מפה לשם עברה כמעט שנה, ולאחרונה הצלחתי לשים את היד שלי על 3070 מחו"ל במחיר שהוא עלה אז בארץ.
מיותר לציין שמדובר בהתפשרות, אבל במחירו הנוכחי, זה פשוט מטורף לקנות 3080.
אז אחרי ההתקנה של הכרטיס, הבנתי לצערי שצוואר הבקבוק אמיתי מאוד ושהמעבד שלי כבר לא מתאים לFPS שאני מצפה לקבל עם הכרטיס החדש, והגיע הזמן לשדרג.
אני לא משתמש במחשב לעבודה על תוכנות כבדות, אבל כן הייתי רוצה מעבד Future proof שפתוח לOC מצד אחד, אבל עד 1,500 ש"ח מצד שני. בהתאם לזה אני אצטרך להחליף גם את לוח האם כמובן. הדרישה העיקרית שלי היא שהוא יתמוך בכניסת -C בפאנל הקדמי של המארז, שיהיו פה יחסית הרבה כניסות 3.2 ושיהיה עד 1,000 ש"ח. 

תודה לעוזרים

נערך על-ידי Roenix
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

כאמור , היום אחה"צ יוסר הלוט מהדור החדש של .

לפי לוחות הזמנים של  מעבדי הקודמים , גם הדור החדש שלהם אמור להגיע בקרוב מאוד.

אז שווה לחכות  קצת . בראש ובראשונה זה אומר שאם אתה רוכש מערכת דור 11 של אתה לא future proof כי השוק עובר תמורות ולא ברור מה הולך להיות בקרוב.

כדאי לציין שאם אתה רוצה להוציא את המירב מהחלפת לוח ומעבד ואתה חושב על אחת מהאופציות החדשות , כנראה תצטרך להחליף גם .

מנגד, אם תסתפק במערכת מבוססת דור 11 של , אז  הזכרון של מספיק טוב.

אם לעומת זאת אתה לא מעוניין בהשקעה על מערכת שלמה 

ואם אין לך בעיה להתעסק עם אופציות חריגות  ,קיימת אופציה לשים מעבדי פרנקנשטיין  על הלוח שלך.

זה דורש עדכון לביוס פרוץ שאתה מקבל מהסינים.

אתה יכול לבקש אותו מהחנות לפני הרכישה על מנת לראות אם אתה מצליח להתקין אותו ללא בעיה  - מומלץ עם התוכנה שמוטמעת בביוס . 

מאחר וזה לוח גיגה בייט עם דואל ביוס  , האופציה לחזור אחורה לביוס הקודם תמיד קיימת  אם קיבלת ביוס לא טוב.

הניסיון אומר שהביוסים שהם שולחים הינם ביוסים שכבר קיבלו פידבק חיובי מלקוחות והם עובדים כהלכה. 

לאחר מכן מרכיבים בלוח מעבד mobile שעבר התאמה ללוח .

אם לא עושים OC אז אפשר להסתדר עם קירור רגיל , אם כן עושים אז חייבים liquid metal כי הליבה חשופה.

זה פחות חזק ממעבדים חדשים אבל השוק עובר כרגע תמורות לא ברורות וזה יכול לרכוש לך שנתיים של שקט  לדעתי. 

ראה סרטון כאן :

https://www.youtube.com/watch?v=s0JVKdkkMmk

אני ממליץ לא לרכוש מעבדי QS אלא מעבדים עם שם פורמאלי , לכל הפחות ZOOM לא אוהבת מעבדי QS/ES . 

i9-9980hk אם אתה רוצה 8 ליבות ,  כ 620 ש"ח מעלי אקספרס.  

https://www.aliexpress.com/item/1005003065821446.html

i5-9300h ל6 ליבות ב  375 ש"ח .

https://www.aliexpress.com/item/1005003227324853.html

המעבדים הנ"ל מורידים את מהירות הזכרון ל2666 . לכל היותר יש מי שמצליח לסחוט מהם 2933. 

בכל מקרה , פתיחת צוואר הקבוק באה בעיקר מתוספת הליבות .

רצוי לבדוק שהזכרונות שלך הם כמו שהסינים ממליצים . 

השירות בחנות הזאת מאוד לא סיני  ובין השאר יש אפשרות להחזיר בלי שום סיבה  תוך 90 יום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...