התייעצות לגבי חיבור כמה רמקולים במקביל - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי חיבור כמה רמקולים במקביל

dolev7
 Share

Recommended Posts

הי

קודם כל אציין שאני ממש לא מומחה בתחום. חובבי אצלנו במשפחה אבל מסתפקים לרוב ברמקולים סטנדרטייים של מערכות מיני סטראו רגילות.

השאלה היא - יש לי מערכת מיני (SONY) בסלון שמחוברים אליה חוטית 2 סטנדרטיים . לרוב משדרים אליה בבלוטוס.

יש לי הכנה לרמקול גם במטבח וצינור מקשר לאיזור המערכת. 

בנוסף אני רוצה להוסיף רמקול בלוטוס במרפסת ומחפש דרך לשמוע את זה יחד עם המוזיקה בבית. ההבנה שלי היתה שאני צריך איזשהוא מכשיר שיודע להתחבר בלוטוס גם למקור המוזיקה (נניח מחשב), וגם יודע להוציא גם לרמקולים החוטיים הקיימים, גם לרמקול חוטי נוסף במטבח וגם לרמקול בלוטוס במרפסת.

ניסיתי קצת לקרוא על רסיברים ומגברים אבל די הלכתי לאיבוד.... הכל נראה לי הרבה מעבר למה שאני צריך, ורוב המידע עוסק יותר בפרמטרים של איכות המוזיקה ופחות באופציות לחיבורים שונים.

אודה לעזרתכם בנושא - מה המכשיר שאני צריך לעניין הזה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל עם השאלות, מה המקור שממנו אתה שומע את המוזיקה? אתה רוצה לשלוט בכל הרמקולים ממקום מרכזי?

בלוטוס הוא בדרך כלל לא פתרון טוב למה שאתה מבקש, הוא מוגבל מדי גם במרחק וגם באיכות. ברגע שהשידור צריך לעבור יותר ממטר שניים ודרך קירות אז זה פשוט לא עובד.

אם כל מה שאתה צריך זה נפרדים ומי שיושב לידם מתחבר אליהם עם הטלפון שלו ושומע אז רמקולי בלוטוס נפרדים זה פתרון פשוט זול.

אם אתה רוצה שליטה מרכזית בלי יותר מדי חוטים ובלגאן בהתקנה אז יש רמקולים מבוססי wifi שנותנים פתרון טוב. היא החברה המובילה בתחום הזה אבל זה לא פתרון זול.

רסיברים יקרים נותנים אופציה לשלוט באיזורים שונים ולהתחבר לרמקולי wifi (בדרך כלל רק מאותה חברה) אבל זה התקנה מסובכת יותר עם חוטים מהרסיבר לכל ובדרך כלל השליטה לא הכי ידידותית בעולם.

כמובן שיש פתרונות של שמתקינים ישמחו להציע לך בכמה עשרות אלפי שקלים, אני מניח שלא לשם אתה מכוון.

נערך על-ידי etal
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

נתחיל עם השאלות, מה המקור שממנו אתה שומע את המוזיקה? אתה רוצה לשלוט בכל הרמקולים ממקום מרכזי?

בלוטוס הוא בדרך כלל לא פתרון טוב למה שאתה מבקש, הוא מוגבל מדי גם במרחק וגם באיכות. ברגע שהשידור צריך לעבור יותר ממטר שניים ודרך קירות אז זה פשוט לא עובד.

אם כל מה שאתה צריך זה רמקולים נפרדים ומי שיושב לידם מתחבר אליהם עם הטלפון שלו ושומע אז רמקולי בלוטוס נפרדים זה פתרון פשוט זול.

אם אתה רוצה שליטה מרכזית בלי יותר מדי חוטים ובלגאן בהתקנה אז יש רמקולים מבוססי wifi שנותנים פתרון טוב. Sonos היא החברה המובילה בתחום הזה אבל זה לא פתרון זול.

רסיברים יקרים נותנים אופציה לשלוט באיזורים שונים ולהתחבר לרמקולי wifi (בדרך כלל רק מאותה חברה) אבל זה התקנה מסובכת יותר עם חוטים מהרסיבר לכל רמקול ובדרך כלל השליטה לא הכי ידידותית בעולם.

כמובן שיש פתרונות של בית חכם שמתקינים ישמחו להציע לך בכמה עשרות אלפי שקלים, אני מניח שלא לשם אתה מכוון.

הי

תודה על התשובה

לגבי מקור המוזיקה - לרוב שמשדר בלוטוס למערכת מיני בסלון.

המטרה היא שליטה מרכזית בכל הרמקולים ויכולת לשדר למספר במקביל (סלון, מטבח, מרפסת).

דווקא מבחינת מרחק אין לי בעיה כי  המרפסת די קרובה לסלון וגם היום אני יכול לשבת עם המחשב במרפסת ולשדר למערכת שנמצאת בסלון.

בעצם אם ננטרל את בעיית המרחק, אני מחפש מכשיר (רסיבר? מגבר? משהו אחר?)  שאפשר להזרים אליו בלוטוס והוא יודע לשדר ל2 חוטיים + כמה בלוטוס במקביל.

היה נראה לי שזה משהו לא מסובך אבל אני מבין שטעיתי :-).....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר מכשיר שגם קולט BT וגם משדר BT בו זמנית. אתה תמיד יכול לקנות כמה מכשירים ולחבר ביניהם כדי להגיע לתוצאה שאתה מבקש אבל באמת שלא אתפלא אם יהיו בעיות של התנגשויות תדרים ורוחב פס בין המכשירים השונים. BT לא נועד להיות פרוטוקול לרשת מרובת מכשירים בקצבי העברה גבוהים, אתה מבקש להשתמש בו בצורה שהוא לא תוכנן או מתאים לה.

מה שאתה רוצה הוא באמת לא כזה מסובך אבל משום מה אתה מקובע על המחשבה שהפתרון חייב להיות כולו מבוסס בלוטוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

אני לא מכיר מכשיר שגם קולט BT וגם משדר BT בו זמנית. אתה תמיד יכול לקנות כמה מכשירים ולחבר ביניהם כדי להגיע לתוצאה שאתה מבקש אבל באמת שלא אתפלא אם יהיו בעיות של התנגשויות תדרים ורוחב פס בין המכשירים השונים. BT לא נועד להיות פרוטוקול לרשת מרובת מכשירים בקצבי העברה גבוהים, אתה מבקש להשתמש בו בצורה שהוא לא תוכנן או מתאים לה.

מה שאתה רוצה הוא באמת לא כזה מסובך אבל משום מה אתה מקובע על המחשבה שהפתרון חייב להיות כולו מבוסס בלוטוס.

תודה על התשובה.

כמו שאמרתי, אני ממש לא מתיימר להיות מומחה בתחום. אני ממש לא מקובע לBT, פשוט זה הדרך היחידה שאני מכיר להעביר אלחוטית....

מה נראה לך הפיתרון הכי פשוט לעניין?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...