מחשב חדש I9 קורס על מסכים כחולים . - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש I9 קורס על מסכים כחולים .

114508534
 Share

Recommended Posts

אז הרכבתי מערכת מחשב חדשה לפני כמה חודשים.

מעבד I9 10900K 64 גיגה זכרון ולוח .

הבעיה היא שהמחשב מפעם לפעם זורק מסכים כחולים ופשוט נתקע . 

מדובר על 10 64 ביט . 

עשיתי עדכון לכל הדרייברים ונראה שתקופה מסויימת הכל עבד כמו שצריך , המסכים הכחולים לא מופעים בתדירות קבועה . 

החלפתי את שני הסטיקים של הזכרון מקום וגם כאן עדיין יש מסכים כחולים .

הרצתי בדיקה לזכרונות לראות האם הכל בסדר והבדיקה עברה בהצלחה, כמו כן גם הרצתי סטרס טסט למעבד והכל עבר בהצלחה .

הודעות השגיאה שמוצגות לי במסך הכחול כל פעם שונת .

אשמח לעזרה מה עוד אפשר לבדוק. 

תודה 

CPU.JPG

Board.JPG

Memory.JPG

SPD.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הנתונים שסיפקת - הלוח עם ביוס לא עדכני (0407) - עדכן לגירסה האחרונה Version 1017 ->

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/BIOS/PRIME-Z590-P-ASUS-1017.ZIP

הזכרונות שיש לך דגם kingston khx3000c16d4/32gx לא מופיעים ברשימת הזכרונות שנבדקו ע"י יצרן הלוח ->

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/PRIME/PRIME-Z590-P/HelpDesk_QVL_Memory/

את הזכרונות היה עדיף לשים בחריצים המומלצים עפ"י המדריך למשתמש 2 ו-4 ולא כפי שראיתי ב-CPU-Z הזכרון ב-SLOT #3.

במדריך עמוד 1-5 ->

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1200/PRIME_Z590-P/E17714_PRIME_Z590-P_UM_WEB.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה , אבדוק לגבי עדכון הביוס . 

הזכרונות ישבו בחריצים 2 ו4 ואני העברתי אותם לפני שבוע לחריצים 1 ו 3 בשביל לראות האם הבעיה נובעת אולי מחריץ בעייתי .

אלו הזכרונות HyperX FURY Black 2x32GB 3200MHz CL16 לא ברור למה זה כותב שזה של קינגסטון 

תודה .

נערך על-ידי 114508534
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא הולך להגיד לו להפעיל XMP בביוס? טוב...
לאו דווקא קשור לקריסות שלא נתת מספיק מידע עליהן, אבל אתה בהחלט זורק כמות מסחרית של ביצועים לפח.

אפשרויות נוספות הן: VRM גרוע של לוח האם מגיע ל90+ מעלות וגורם לאי יציבות חשמלית שמובילה לקריסה, בעיית , חימום ייתר של המעבד שמוביל לקריסה והרבה מאד דברים שקשורים לזיכרון או לספק הכוח.

תתחיל מלהוריד HWInfo וcinebench תפעיל את הרינדור בcinebench ותסתכל על הטמפרטורות.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה עד כו עדכנתי את הביוס , הרצתי מומוטסט 86 במשך הלילה שיצא ללא בעיות .

עדכנתי גם לכרטיס מסך .

מה זה XMP ואיך מפעילים אותו ? 

וככה זה נראה ב HWINFO בזן שאני מרנדר בסיניבנץ

image.png.149731df05932ce6e115000f3dcc1281.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המארז?

מה הכרטיס מסך?

מה הקירור?

מה הספק כח?

הלוח אם לא משהוא למעבד כזה כמו שרמזו לך.

הטמפ' גבוהה והמעבד מאט את עצמו כדי לא להתחממם מדי, בגדול זה עבודה תקינה ובמצב רגיל לא צריך להיות מסך כחול בגלל זה מהצד של המעבד, מצד שני לא רצוי להיות בטווח טמפ' הזה במצב רגיל כי יש רכיבים שפחות מנוטרים שכן יכולים לגרום לבעיות, תוודא שכל המאוורים מסתובבים, בהנחה שהקירור של המעבד סביר ומחובר טוב הייתי עושה undervolting, underclocking ידני כדי להתרחק מהטמפ', הפסד הביצועים לא צפוי להיות מורגש, או לחילופין מגביל את הזמנים שהלוח מאפשר למעבד לבצע המהרה אוטומטית, השתגעו עם התדרים וההספק של המעבד הזה כדי להיות במבחנים מעבד המשחקים מס' 1, בדור הבא הם שיפרו את הטמפ'.

נערך על-ידי none77
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבו לך, undervolt דחוף וגם החלפה לקירור יותר מתאים למעבד.
ובקשר לXMP אתה צריך ללכת לביוס ולמצוא שם בהגדרות של הזיכרון את הXMP ושם לבחור את הפרופיל של ה3200MT/S, כרגע אתה על 2400.

בכל מקרה אני הולך להמשיך להמר שהטמפרטורה גורמת לחוסר יציבות(לאו דווקא של המעבד יכול להיות גם של הVRM של הלוח).
ותרשום פה גם את התוצאה שקיבלת בcinebench שנראה מה בדיוק קורה שם לביצועים.

וכמו שNone77 ביקש תתן את הפרטים הנוספים על המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד שלך 10 ליבות שיכולות להגיע ל5.3GHz, מה אתה עושה עם המחשב?

בקיצור, הייתי מחליף ספק לאחד מודרני עם הספק גדול יותר, וכנראה גם מאוורר, אולי אם תעשה את אחד ההמלצות שהומלצו לך לגבי המעבד תוכל להשאר עם המאוורר בהפסד של 5-10% ביצועים שגם ככה לא תרגיש.

נערך על-ידי none77
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

!? של 430W!??!?!?! רק המעבד לוקח כמעט 300W אצלך.
@none77 רוב הפעמים עם undervolt אפשר לקבל יותר ביצועים אפילו(אני מריץ את ה10850K עם -0.1V offset וזה נותן לי להיות על 5.1 על כל הליבות בלי שהמעבד ייקח מעל 200W)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

המעבד שלך 10 ליבות שיכולות להגיע ל5.3GHz, מה אתה עושה עם המחשב?

בקיצור, הייתי מחליף ספק לאחד מודרני עם הספק גדול יותר, וכנראה גם מאוורר, אולי אם תעשה את אחד ההמלצות שהומלצו לך לגבי המעבד תוכל להשאר עם המאוורר בהפסד של 5-10% ביצועים שגם ככה לא תרגיש.

המחשב משמש כתחנת עבודה לרנדר תלת ואפטר .

החלפתי עכשיו לספק 650W של אנטק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...