סיבים של בזק - מישהו כבר התנסה ויכול לחוות דיעה? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סיבים של בזק - מישהו כבר התנסה ויכול לחוות דיעה?

techmeout
 Share

Recommended Posts

לגבי הפינגים - התייחסתי למשחקים בלבד .. אין לי דרך לשלוט על השרתים.. זה מתחבר באופן אוט' במשחק.

המלצה שלי זה דרך הראוטר לייחס למכשירים מסוימים IP משלהם. - אין לי מושג איך עושים את זה ומה זה נותן . זה בעצם IP קבוע ?

אני פשוט בור בכל הקשור לרשתות.

בכל אופן אעדכן לגבי המולטי רום , תודה רבה.

נערך על-ידי KF
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

יש אופציה בנתב לעשות reserve IP למכשירים מסוימים. ככה שהם תמיד יתחברו לאותה כתובת וירטואלית פנימית. למעשה הרשת הפנימית שלך מחולקת לעוד תת כתובות שרלוונטיות רק ברשת הפנימית שלך. אני אחפש איזשהו אימולטור לראוטר שלך ואמצא לך איפה זה נמצא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת נכנסתי לאתר של אסוס לראוטר שלך, ומצוין באחד הגרסאות היותר מוקדמות שהם תיקנו משהו שאולי גם קשור.

- Fix IPTV issues for specific regions.

יכול להיות שלעדכן גרסה יכול לעזור. אבל אני לא לוקח אחריות על זה. אם אתה מתקין אז את האחרונה שהיא לא BETA.

@KF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי multicast אז בתיאוריה מדובר בצורה שבה מעבירים מידע מסוים ברשת הפנימית. זה משהו שלרוב מומלץ במגוון שידורי מסוימים. ההבנה שלי בלהסביר את הפרוטקול היא לא כזאת שאני ארשה לעצמי להרחיב. בכל אופן אני אצרף איזשהו לינק עם שיכול לתת קצת הבנה קלילה.

https://networklessons.com/multicast/introduction-to-multicast

@KF

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

ב Dns תנסה את הראשון להגדיר cloudflare 1.1.1.1. בשני להגדיר cloudflare 1.0.0.1

עכשיו לגבי ההגדרה enable VPN + dhcp connection שהוא יקבל מהספק - זה נשמע לי קצת מוזר והייתי מנסה לעשות אותו כNO. אולי זה מה שעושה בעיות. בדרך כלל הגדרות הdhcp אמורות להיות במקום אחר ולא מנוהלות על ידי הספק.

@KF

עכשיו שיניתי את כל אלו .. אעדכן במידה ויהיה שינוי .

(היום שוב קיבלתי בדיפולט את השגיאה במולטירום).

אעדכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שהבעיה אצלך ?

יכול להיות שהם משתמשים בשרתים אחרים ללייב ולסירטונים שמורים.

לגבי הפינגים לחו"ל. אין מה לעשות, בינלאומי הכי טובים בניתוב לגרמניה.

והוט טובים בניתוב ללונדון אם אני זוכר נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות .. גם לי נראה שהבעיה היא אצלם ..

בכל אופן , דחיתי את הטכנאי ליום שלישי.

היום אנסה לעשות בדיקה חוזרת לאחר ששיניתי את ההגדרות .. 

את ה-DNS שיניתי ידנית ל cloudflare  1.1.1.1    -    1.0.0.1

ואת הenable + dhcp connection שיניתי ל - NO.

בנוסף קניתי כבל CAT6 חדש מהממיר למוקה (במקום ה-5E של יס)

אעדכן.

נערך על-ידי KF
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

התחברתי לאחרונה גם לסיבים האופטים של בזק עם ספק של בזק בינלאומי (לפני זה הייתי בבזק בינלאומי בתוכנית 100MB). רק עם חיבור חוטי אני מקבל מעל 950 מגה ביט בבדיקות ו100 העלאה (אני גם יודע שאני ככל הנראה ליד מרכזיה של בזק לפי מה שהבנתי בזמנו). כרגע יש לי אפס ניתוקים, אבל עם אותו מודם\ראוטר היה לי גם אפס ניתוקים כשהייתי עם vdsl2 (לעומת מודמים קודמים שקניתי שלא היו מוצלחים).

קניתי ממיר מסיב אופטי מאמזון גרמניה ב150 שקל שזה כולל המשלוח הכי מהיר כדי שאני אוכל להתחבר לראוטר שלי דרך הwan שאני סומך עליו בהרבה יותר מהראוטרBE  שהוא בדיחה מבחינת אופציות להגדרה. לפי דעתי כרגע דמי ההתקנה הם לא תחרותיים (כ450 לעומת המתחרים שלא גובים בחלקם בכלל) אמנם באו אלי לבית 2 טכנאים שמתחו כבלים והכל דרך אזור אחר בקומה וזה אולי הגיוני. בכל אופן בחברות אחרות אין מחיר התקנה.

עכשיו בתיאוריה לפי דעתי בארץ כרגע אין מתחרים רצינים לבזק בינלאומי לפחות כספק לצרכים שלי ואני מדגיש שזה ספציפית לי ולצרכים שלי (אני לא מוריד מp2p ולא משחק, בעיקר גולש ולפעמים מגבה עד עשרות גיגה בייטים בכל נאגלה). לגבי גלישה באתרים אז רוב הcdn שיש להם נקודה בארץ מתחברים ברובם בעיקר לבזק בינלאומי וחלקם באופן בלעדי (ואולי מאוחסנים בחוות של בזק?). אז זמני גישה למלא אתרים ברשת מרגישים תמיד יותר מהר. זה הבדל בין אם אני מתחבר לשרת שבארץ של אחד חברות הcdn שזה בין 7 ל14 ms זמן גישה, לבין עם ספקי תקשורת אחרים שאני בודק אצל מישהו אחר ואני מתחבר דרך שרתים בבריטניה או פרנקפורט או הולנד וכדומה של אותו  cdn וזה יכול לקפוץ לעד 100 ms. בגדול גם כשאני עם מחשב נייד ומתחבר בבית של חברים (כולל כאלה עם סיבים אופטים של חברות אחרות, אז מורגשת האיטיות ולפעמים גם הרבה ואולי אני סתם פדאנט. לרוב מה שאני עושה כשאני מחובר למישהו עם ספק תקשורת אחר, אז אני מתחבר דרך vpn לשרתים שבדקתי דרך tracert שהם של בזק, ואז זה מרגיש הרבה יותר מהר.

בגדול חלק יגידו שכן בינלאומי משקיעה בכל האופציות ניתוב הללו ויש לה הסכמים שהיא משלמת עליהם. אבל לפי דעתי ודעתם של רבים אחרים, יש פה אולי סוג של התערבות בגדר של מונופול שלא מאפשר לחברות אחרות גם להנות מכך. אני יודע שבקבוצות מסוימות של מפתחי אתרים וכדומה, אז תמיד מתלוננים למשרד התקשורת על כך שיש פה התנהגות מונופולית שלא נותנת הזדמנות שווה לרוב הלקוחות של הספקים השונים וזה מאט את הסטטיסטיקה של האתרים לכולם (כולל לאתר שלי) , אבל אף פעם אין תשובה רצינית ממשרד התקשורת ובזק לעומת זאת מתגאה בכך שהיא משקיעה בכך יותר משאר החברות.

אסכם – לפי דעתי גם הסיבים אופטים של בזק מעולים (לפחות אצלי) וממליץ לפחות לפי הניסיון שלי להתחבר רק לספק של בזק בינלאומי (אני לא אשקר, לא יודע איך הם בתשתית של הוט לדוגמא, אבל אולי גם בסדר). עכשיו בתיאוריה עשיתי דרך את כל הסיפור ולא פיצלתי ל2 חשבוניות שונות של ספק ותשתית. אז אפשר לסכם הכל מול עצמם.

אני חייב שתשלח לי לינק, והאם בבזק החיבור הוא גם GPON כמו בסלקום? כלומר כבל אחד ולא כבל כפול 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי , אני מעדכן שגם לאחר שינוי ההגדרות בראוטר + החלפת כבל אני עדיין מקבל שגיאה 751 כשאני צופה בממ"ד דרך ה-multiroom של יס.

לאחר 10 דק' ניגון בערך אני מקבל את השגיאה :

"הניגון נכשל עקב תקלת מערכת ,אנא בדוק תקשורת לאינטרנט, במידה ולא מסתדר אנא צור קשר עם שירות הלקוחות"

יש לי הרגשה שזה קורה בזמן שאני משחק ברשת .. אבל לא סגור על זה..

ה-VOD בסלון אגב עובד כרגיל וכך גם גם בממ"ד .. נטפליקס גם כן עובד פיקס.

פשוט הזייה ה- multiroom הזה.. מחרפן אותי מה התקלה..

נ.ב - כשהייתי מחובר ל - DSL הכל עבד כרגיל , מאז המעבר לסיבים התחילו כל הבעיות..

* גם החלפת ספק לא פתרה את הבעיה.

נערך על-ידי KF
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאת האופציה הזו לא ניסיתי .. לנסות גם אותה ?

אגב רשום באתר של לקראת סוף העמוד שהראוטר לא תומך בזה ?

הערה: הנתב לא תומך בהפעלת "multicast routing (IGMP Proxy)‎" (ניתוב שידור לקבוצה (IGMP Proxy)).

https://www.asus.com/il/support/FAQ/1011708/

בינתיים תמונה של השגיאה

751.jpg

נערך על-ידי KF
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...