התייעצות לפני רכישת מחשב נייד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לפני רכישת מחשב נייד

ל13
 Share

Recommended Posts

הי חברים,

מקווה שאוכל לקבל כאן את עזרתכם, המומחים...

מתכנן לרכוש לנער בן 15 בעיקר למטרת למידה (מדעי המחשב) ואולי גם למשחקים בקטנה. חשוב לי לקנות מחשב איכותי באופן כללי, לא מהבסיסיים ולא מהיקרים (בטח לא מאלה שמיועדים בעיקרם לגיימינג), משהו באמצע. תקציב של סביב ה-3,500 ש"ח.

להבנתי, מעבד i5 יתאם למטרה זו, אבל יש לי מספר תהיות לגבי המפרט האופטימלי לצורך הנ"ל:

1) לא יודע אם כדאי "להתפשר" על דור 10 או שכדאי להשקיע ב- דור 11.

2) לא יודע אם מספיק נפח של 256G או שכדאי להשקיע ב- 512G.

3) לא יודע אם אפשר להסתפק במאיץ גרפי מובנה או שכדאי להשקיע בכרטיס חיצוני (עבור משחקים בקטנה בלבד, לא לצורך עריכה גרפית ולא עבור תוכנות תלת מימד).

4) לא יודע אם מספיק זיכרון 8G או שכדאי להשקיע ב-16G (להבנתי מספיק 8G?).

והעדפות נוספות על סמך ניסיון טוב מהמחשב הפרטי שלי בשנתיים-שלוש האחרונות (DELL VOSTRO סדרה 5000):
* עדיפות למחשב עם אחריות לטווח ארוך - 3 שנים, וראיתי שב- וב- נותנים אחריות כזו עד בית הלקוח, כך שמותגים אלו כבר בעדיפות ראשונה אצלי. 

* עדיפות ל- VOSTRO/INSPIRON סדרה 5000 או לחלופין PAVILION שלהבנתי מעטפת המחשב שלהם עשויה מחומרים חזקים יותר (אלומיניום במקום פלסטיק...?). מחשב עמיד יותר.
* עדיפות למסך 15.6" שעשוי לספק בגודל ולא להצריך חיבור למסך חיצוני כמו בגדלים הקטנים יותר (והיתרון הגדול הוא במקשי הספרות מימין שאין בקטנים יותר).

* עדיפות למקלדת מוארת.

מצאתי כמה מחשבים שעונים על העדפות אלו (או על רובן) ואשמח שתעזרו לי לבחור ביניהם או להציע הצעות אחרות רלוונטיות:

מחנות ScopeDigital (נראה שמדובר ב"מציאה" אם כל הפרטים שכתובים במפרט נכונים. אבל המחיר הנמוך יחסית לדגם חדש כזה קצת מוזר בעיניי, אפילו מחשיד... מה גם כי לא מכיר את החנות הזו):

DELL INSPIRON 5502

מרשת KSP:

מחשב נייד Pavilion 15-EG0000NJ / 30C40EA  (מעבד דור 11) ---> אין אפשרות לצרף כאן קישור למחשב ברשת זו...

מרשת BUG:

HP PAVILION 15 - מעבד דור 10

אשמח להתייחסותכם ולדעתכם המלומדת.

תודה מראש 🙏 🙏

נערך על-ידי ל13
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...