השוואת כרטיס מסך ישן / כרטיס במחשב נייד / כרטיס מובנה במעבד חדש - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השוואת כרטיס מסך ישן / כרטיס במחשב נייד / כרטיס מובנה במעבד חדש

lharpaz
 Share

Recommended Posts

היי,

יש לי שאלה קצת כללית - האם יש איזה שהוא אתר שבו אפשר להשוות ביצועים של כרטיסי מסך של מחשבים נייחים / / מובנים במעבד?

(להבנתי, הביצועים תלויים בשימוש הספציפי, אז אתייחס לאיזה שהוא "ממוצע" או שימוש "כללי" או משהו כזה).

אני חושש שהגיע הזמן להחליף את המחשב הנייח, ולפני רכישה של מחשב אני רוצה לבדוק אפשרות של להשמיש נייד ישן במקום הנייח, לעומת אפשרות של רכישת מחשב חדש.

אני רוצה לדעת לאיזה שיפור אפשר לצפות או לחילופין על אילו יכולות אני מוותר, ומה המשמעות (איך זה יגביל אותי).

ספציפית, הייתי שמח להשוות:

GeForce 9600GT (נייח ישן)

GeForce 940M (נייד בן כמה שנים)

Radeon Pro 560 (נייד, Macbook Pro)

כרטיס מסך מובנה במעבד מדור נוכחי (האם יש הבדל בין אלו שמובנים ב- i3 ל- i5 ל- ?)

(הבהרה: המחשב כמובן לא מיועד לגיימינג, אבל הייתי שמח לדעת אם יוכל להריץ משחקים קלים / ישנים, ולכן ההשוואה לכרטיס בנייח הישן)

שאלה כללית נוספת - מה הכרטיסים המובנים במעבדים מסוגלים לעשות? מתי הם מהווים מגבלה? (האם הם יגבילו במשהו שהוא לא משחקים?)

תודה מראש לעוזרים

נערך על-ידי lharpaz
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.notebookcheck.net/Benchmarks-Tech.123.0.html

תצטרך לחפש משחק שחופף בין הכרטיסים השונים . אם הפער גדול בגיל הכרטיסים , צריך "מתווך"  מדור ביניים .

בכרטיסי מסך של ניידים יש מנעד גדול לפעמים בין אחד לשני מסיבות שונות . 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/

חפש כרטיס ותוכל לאחר מכן לראות אותו ביחס לאחרים בטבלה היחסית . הטבלה לא מלאה ויש פה עיגול פינות משמעותי.

ה560 פרו כנראה יותר טוב מכל כרטיס מסך מובנה שתמצא במעבד כיום , מתאים לגיימיניג בסיס ב fhd.  

ה 940 מספיק לגיימינג בסיס ברזולוציה HD . 

ה  9600 זה בדיחה לא מוצלחת . כרטיס בן  15 ?   

ככל שתהיה כללי יותר כך תתקשה לקבל תשובה מדוייקת .

מידת שביעת הרצון של אדם מושפעת  ביחס ישר  לציפיות שלו . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה וההסברים.

ציטוט של yoavke

ה560 פרו כנראה יותר טוב מכל כרטיס מסך מובנה שתמצא במעבד כיום , מתאים לגיימיניג בסיס ב fhd.  

ה 940 מספיק לגיימינג בסיס ברזולוציה HD . 

ה  9600 זה בדיחה לא מוצלחת . כרטיס בן  15 ?  

הבנתי. נראה לי שזו השורה התחתונה. תודה.

איפה כרטיסים מובנים במעבדים נכנסים פה?

ציטוט של yoavke

ככל שתהיה כללי יותר כך תתקשה לקבל תשובה מדוייקת .

מידת שביעת הרצון של אדם מושפעת  ביחס ישר  לציפיות שלו . 

אז קצת יותר פירוט:

המטרה היא לא משחקים.

תהיתי אם כן תהיה אפשרות להריץ משחקים ישנים מאוד שרצו על הנייח עם 9600GT (אני מבין שהתשובה היא כן), ועוד משחק ספציפי שגם הוא ישן, אבל ככל שאני חושב על זה אני מבין שהוא לא חשוב מספיק בשביל להשפיע על ההחלטה.

אז השאלה שלי היא באילו מקרים הכרטיס המובנה במעבד חדש / אחד הכרטיסים בלפטופים יהווה מגבלה? (מלבד משחקים)

הציפיה שלי היא שלא תהיה בעיה ב: שימוש משרדי, גלישה, יוטיוב, סטרימינג (נטפליקס וכו'), צפיה בסרטים בקבצים מקומיים (חלקם FHD, חלקם 4k), כולל המרה למסך מחשב ברזולוציה נמוכה מ- , או צג כאשר מחובר לטלויזיה.

האם כרטיס מובנה או ה- 940M יעמדו בזה?

בקשר לכרטיסים הספציפיים:

השתמשתי בהשוואה היחסית לפי כרטיס (פה: https://www.techpowerup.com/gpu-specs/), כפי שהצעת.

סיכום הממצאים:

השוותי ל- Vega 11. להבנתי זה הכרטיס המובנה במעבדים דוגמת 5 3400G.

האם אפשר להניח שהוא בערך כמו מה שמובנה במעבדים של אינטל, כלומר UHD Graphics 630 (לא היתה לו טבלת השוואה באתר) ?

(ההתייחסות היחידה שמצאתי טוענת שהמובנה ברייזן טוב בערך פי 2 מהמובנה באינטל - זה יכול להיות? נשמע לי הבדל קיצוני...)

בכל מקרה, 940M טוב בערך כמוהו.

ה- 9600GT העתיק הוא בערך חצי מזה.

Radeon Pro 560 טוב בכ- 25%.

באתר הראשון שהמלצת עליו לא מצאתי את מה שהתכוונת אליו (השוואה לפי משחקים).

כן הצלחתי לחלץ את זה:

image.thumb.png.7a8964e18d68d9044363f3a8170f0ed0.png

נראה לי בגדול תואם למה שאמרת - ה- 940M חלש מה- 560 פרו, והמובנה של נראה מקרטע ביחס אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאגר מידע ענק . אתה יכול לעמוד מולו ולחכות שהוא יזרוק עליך מידע ואתה יכול לנבור בו ולהחכים .

לחיצה על שמות הכרטיסים תפתח קישור, תגלול למטה ותמצא מבחני משחקים .

ה 560 pro הוא גרסה של בלבד ואין לגביו מידע. כן נאמר בהסבר הקצר לגביו שהוא שווה בערך ל 460 pro  וכנראה טיפה עדיף .

וכנ"ל לגבי  gtx960m . 

ה 940 עדיף על פני ה 630 בכ 20% . כאשר ה 940 מושפע מהנייד בו הוא נמצא וטווח הביצועים הוא  עם הפרש של עד 30% בין החלש לחזק. 

כאשר גם בתחתית הוא מעט יותר חזק מה 630.

ה 460 pro הינו חזק פי 2.5 מה 940 . ב rotr אנחנו מדברים על 26 לעומת 11 FPS .  בדיווז'ין זה 29 לעומת 11 .  deus ex   , זה כבר יחס של 1:3.

לעומת זאת בדום נראה שהיחס הוא פחות מפי 2 . 

נראה שה 460 חזק מ 11  בכ 20 אחוז . בווגה 11 אפשר לשפר את הביצועים אם מרכיבים את המחשב עם נותנים דגש על מהיר ואיכותי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה.

מה בקשר לכרטיסים המובנים במעבדים?

האם זה במעבדי אינטל i3 / i5 שווה ערך פחות או יותר לזה ב- ?

באילו מקרים הכרטיס המובנה במעבד חדש יהווה מגבלה? (מלבד משחקים)

הציפיה שלי היא שלא תהיה בעיה ב: שימוש משרדי, גלישה, יוטיוב, סטרימינג (נטפליקס וכו'), צפיה בסרטים בקבצים מקומיים (חלקם FHD, חלקם 4k), כולל המרה למסך מחשב ברזולוציה נמוכה מ- 4k, או צג 4k כאשר מחובר לטלויזיה.

האם כרטיס מובנה יעמוד בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס שמגיע במעבדי אינטל השולחניים העדכניים נקרא  uhd 630 , דיברתי עליו , כיניתי אותו '630' .

הכרטיס שמגיע במעבדי רייזן השולחניים העדכניים  נקרא 11 , דיברתי עליו , כיניתי אותו 'ווגה 11' .

עד כמה שאני יודע כל הכרטיסים העדכניים , כולל המובנים עומדים בכל המשימות שאינן דורשת עיבוד תלת מימדי  מאומץ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...