טמפרטורה של מעבד 5600x - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפרטורה של מעבד 5600x

OmerMel
 Share

Recommended Posts

יש לי מעבד 5600x וקירור H100i Pro.

הטמפרטורה של המעבד עולה ויורד בין 35 - 40 מעלות רק כאשר דפדפן פתוח ( ).

זה הגיוני?

כשאני במשחק הטמפרטורה בממוצע על 50 מעלות.

נערך על-ידי OmerMel
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אני באמת לא מבין אנשים, מה לעזאזל אכפת לך?
לצורך העניין הטמפרטורות סבבה, ההתעסקות בהן לעומת זאת פחות.

כן אה חחחח, אבל סתם לצורך הבדיקה עניין אותי מה אצלי הממוצע ואותו דבר, אפילו נמוך יותר ואני עם בלוק.

האם יכול להיות שהם שווי ערך מבחינת הקירור? הרי הוא עם נוזלי.

ולמחבר, אל תדאג טמפ' תקינות בסה"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי במאה ואחד גורמים(מארז, רכיבים מסביב, טמפרטורת הסביבה, האם המאורר של הקירור כובה בidle ולאיזה רעש הוא מכוון ועוד אלוהים יודע כמה) ובכל מקרה לא רלוונטי לכלום אלא אם אתה מגיע למצב שהמעבד מוריד תדרים עקב הטמפרטורה(לא משהו שיקרה לאף אחד עם סביר).

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

רק להוסיף לדבריו של Moon-Mage (שצודק לחלוטין!):

קירור מים מוריד טמפרטורות ע"י העברת אוויר בטמפרטורת הסביבה על פני רדיאטור מלא נוזל, אך אוויר זה לעולם לא יקרר את הנוזל אל מתחת לטמפרטורה העצמית שלו. לפיכך, אלא אם אתה משתמש באוויר שקר יותר מטמפרטורת הסביבה (כלומר חנקן נוזלי או אוויר ממזגן שקורר ע"י מדחס) לעולם לא תגיע לטמפרטורה נמוכה מטמפרטורת הסביבה. כמובן שהתהליך עצמו לא יעיל ב-100% ולכן גם לא תגיע בד"כ לטמפרטורת הסביבה. בנוסף, כפי ש-Moon-Mage אמר, זה תלוי בהרבה גורמים נוספים כולל רכיבים, מהירות הסיבוב של המאווררים וכד'.

הטמפרטורה עצמה לא חשובה בכלל: אין הבדל מבחינת המחשב בין 40 מעלות ל-60 מעלות. מעבד מודרני מוגדר לעבוד בעד 100 מעלות (בשלב זה הוא יכבה את עצמו) ובמעל 90 מעלות הוא יוריד תדירות ויאט את הקצב כדי לא להגיע למצב זה. עד 70 מעלות בעומס זה מצב תקין לחלוטין, ואם המעבד עובר את ה-80 (ללא אוברקלוקינג) כדאי לבדוק אם הקירור מתפקד ו\או להחליף משחה טרמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...