קעירות אל מול ניגודיות נמוכה - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קעירות אל מול ניגודיות נמוכה

amit14
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני לקראת מעבר ל 1440p ושני מסכים הגיעו לקו הסיום.

Samsung Odyssey g7 27 - במידה ונופלים על אחד בלי בעיות QC או ריצודים אמור להיות מסך מדהים.

אבל הוא מאוד קעור..אף פעם לא ראיתי בפועל מסך קעור ואני פוחד שלא אאהוב/אתרגל לזה (במהלך רוב היום נמצא בעצם בעבודה..עם מסכים שטוחים..מה שבטח יקשה על ההסתגלות).

דיברתי עם המון חנויות,באף אחת מהן אין אותו,או בכלל שום מסך קעור אחר בתצוגה.

קצת מפחיד אותי לקנות מסך ב3000 שקל ולגלות שהקעירות לא לטעמי.

בצד השני יש את s2721dgf, שנשמע יחסית כמו ללכת על בטוח. אבל עם contrast שבמקרה הטוב מגיע ל 1:800-900, כיום יש לי מסך עם ניגודיות של בערך 1:1400 וזה סבבה לי ,גם נחשב גבוה יחסית לips וגם כי משתמש כמעט ורק כשהחדר מואר.

השאלה אם זה לא ממש פוגע באיכות אם מקבלים מסך בסקלה הנמוכה של הניגודיות.

מישהו עם נסיון בפאנל nano של (הדל משתמש בו) יודע לתת חוות דעת לגבי זה?

או אולי יודע איפה אפשר לראות את האודיסי או לפחות מסך קעור אחר?

תודה מראש לעוזרים.

נערך על-ידי amit14
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amit14

בצד השני יש את Dell s2721dgf, שנשמע יחסית כמו ללכת על בטוח. אבל עם contrast שבמקרה הטוב מגיע ל 1:800-900, כיום יש לי מסך IPS עם ניגודיות של בערך 1:1400 וזה סבבה לי ,גם נחשב גבוה יחסית לips וגם כי משתמש כמעט ורק כשהחדר מואר.

אז אתה כבר רגיל ל- ואין לך ממה לחשוש. פאנל משתמש בתאורה אחורית, למרות הניגודיות הגבוהה סביר להניח שיהיה לך יותר נוח להישאר עם . מהניסיון שלי ממעבר מ- אל VA ועוד פאנל קעור, קשה להתרגל ואף מציק בהתחלה. כל הסתכלות במסך רואים שהוא קעור, לקח לי מעל חודש להתרגל וכבר אני לא מבחין שהוא קעור. רק אם אני מודע לזה בהתסכלות. דבר שני גוונים חמים, צבע אדום יותר דומיננטי. זה היה כה מציק בהתחלה שהייתי צריך לכייל את המסך ולהוריד את ה-Red ולשחק ב-. אח"כ גם לזה מתרגלים. דבר שלישי זה בסצנות חשוכות יש מריחות פיקסלים, למשל אם אני גולש באתר עם משהו שחור וגולל, רואים את המריחה. לא יודע אם זה גם במסכים אחרים (המסך שלי 144HZ), אך יש אימרה באינטרנט שלפאנל יש פיקסלים איטיים. דבר הטוב שאני יכול להגיד הוא שהפאנל מעט יותר נעים לעיניים. אומנם עייפות העיניים נובעת מכמות האור המופק. אם יושבים בחושך עם המסך והוא פולט מלא אור, לא משנה איזה פאנל הוא, העיניים ינזקו. אה ושכחתי לציין בעניין הניגודיות, אכן זה נראה מעולה במשחקים קרטוניים, כמו פורטנייט שמגיעים עם הרבה צבעים. אבל גם לזה לוקח זמן להתרגל בגלישה רגילה באינטרנט, הצבעים נראים רוויים ומוצא את עצמך שוב מנסה לכייל את המסך לחזור למקור (אגב בסוף נשארתי על פרופיל עם ניגודיות גבוהה אבל אחרי הרבה זמן שהתרגלתי למסך). בכל אופן מה שאני מנסה להגיד זה שאם אתה רגיל ל-IPS עדיף להישאר עם IPS.

נערך על-ידי Jabberwock
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

אמנם רגיל לips..אבל עם ניגודיות כמעט כפולה ומכאן החשש.

ובקשר למריחות בva..לפי כל הביקורות הg7 נפתר מזה לחלוטין..זה מה שהופך אותו ליחודי בקרב פאנלי הva..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amit14

ובקשר למריחות בva..לפי כל הביקורות הg7 נפתר מזה לחלוטין..זה מה שהופך אותו ליחודי בקרב פאנלי הva..

ציטוט מתוך ביקורת של rtings:

ציטוט

it has a slow response time in dark scenes, as seen in the 0-20% total response time, which causes some artifacts

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...