RDNA2 מעבר לסבוב, המידע הכי עדכני - עמוד 13 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

RDNA2 מעבר לסבוב, המידע הכי עדכני

nec_000
 Share

Recommended Posts

ציטוט של nec_000

זה מה שמדברים עליו עכשיו. שיצרני AIB הולכים להוציא גרסאות קצה מומהרות מהמפעל עם קירור טוב יותר, מתח עבודה מוגדל,

תקרת ביצועים משוחררת יותר, ואפשרות לעוד 100-200MHZ, משמע עוד 5-10% ביצועים מעל הגרסאות ונילה של AMD.

הסבב הזה בגלל שהכניסו cache 128GB, לא מפריע לליבה שהזכרון VRAM לא יומהר ביחד עימה, שכן הביצועים נוסקים לינארית לפי העליה

בתדר הליבה עצמה, משהו חדש שלא היה בעבר. המהרת הליבה ממהירה ביחד עימה את ה- cache שיושב עליה ממש הרי. 

מעניין.

אותי מעניין לדעת כמה ימשך 6900XT, עם הקירור הביתי של .

אם גם הוא מסוגל לקפוץ לתדרים כאלה (ומטבע הדברים, הליבה לא שונה בהרבה מזו של 6800XT, אני לא רואה סיבה שלא), אז ההשוואות ל-3090 הן לגיטימיות (בייחוד לאור העובדה שיכולות ה-OC שלו הן דיי מוגבלות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 340
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תמונות מצורפות

red gaming tech מקושר בצורה כלשהי, אבל יש לו נטייה סופר מרגיזה להוציא סרטונים שממחזרים את אותו מידע כמה פעמים.

פעם ראשונה זה יהיה תחת התיוג rumor, פעם שניה תחת leak ופעם שלישית exclusive. הוא הוציא איזה 3 או 4 סרטונים שמוזכרת בהם מהירות big בכותרת.

לגבי mlid, הוא ממחזר שמועות והדלפות ואני לא חושב שיש לו מקורות מידע משלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

איזו הוכחה? הוא מעולם לא אמר כלום שיכול להתפרש באופן חד משמעי. הדברים היחידים שהוא אמר היו מידע שהיה זמין לכולם.

אשמח ללינק לאיזשהו סרטון שלו בנושא big Navi בו הוא אומר משהו קונקרטי.

בסדר, זה לא סותר. הוא לא היחיד בעולם עם מקור מתוקשר ואף אחד לא טען אחרת. הנקודה היא שרבים פה קראו לו "קשקשן" בנושאי RDNA2, אך בינתיים כל מה שראיתי אותו אומר התברר כנכון (כולל סרטונים מלפני 7 ו-8 חודשים, אתה מוזמן לגלול אחורה לסרטונים שלו וללכת לראשי הכותרות שלהם, כדי לראות מה נאמר שם), עוד נקודה לזכותו, כל מידע שהוא אמר (לפחות מהמידע הגדול), הוא לא שינה או וויסת כפי שעשו פטריק שור או קולגור (מדליפים אחרים), ששינו גרסאות כמו שמחליפים תחתונים.

אני לא אומר שהוא לא קליקבייטר, או שהידע שלו בתחום שנוי במחלוקת (יש דוגמאות לכאן או לכאן), אני אומר שבכל הנוגע ל- ול-RDNA2, הוא אמר דברים שהתבררו כנכונים לגמרי, אבל 8 חודשים מראש. אז הוא קנה את עולמו מבחינתי, גם אם המקור שלו היה נחשף וגם אם לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hiiram

אותי מעניין לדעת כמה ימשך 6900XT, עם הקירור הביתי של AMD.

אם גם הוא מסוגל לקפוץ לתדרים כאלה (ומטבע הדברים, הליבה לא שונה בהרבה מזו של 6800XT, אני לא רואה סיבה שלא), אז ההשוואות ל-3090 הן לגיטימיות (בייחוד לאור העובדה שיכולות ה-OC שלו הן דיי מוגבלות).

^יש בקנה 6900XTX, שהוא גרסא מקוררת מים של הכרטיס, עם binned,  שרצה סביבות 2500mhz.

צריכה מטורפת של 400 וואט (ואולי טיפה מעל) להבנתי עם 3 מחברי חשמל 8 pin.

מכינים בצד למקרה ש... נוידיאה תוציא משהו יותר מהיר מ- 3090. והיא הולכת די בבירור להוציא,  ומהר.

כנראה 3090ti. יתכן שזה יהיה המוצר הראשון שהם מעבירים לפס יצור של , שיאפר בידם לחלץ יותר ביצועים מהליבה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hiiram

אותי מעניין לדעת כמה ימשך 6900XT, עם הקירור הביתי של AMD.

ההשוואה תהיה מעניינת, זה בטוח.

אני מאוד שמח לראות שיש תחרות, אבל מעדיף לחכות לביקורות צד שלישי לפני שאני ממקם כרטיסים באיזו היררכיית ביצועים. יש יותר מידי כוכביות בכל מה שמציגות היצרניות מכדי שאפשר יהיה להשוות בין התוצאות שלהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

red gaming tech מקושר בצורה כלשהי, אבל יש לו נטייה סופר מרגיזה להוציא סרטונים שממחזרים את אותו מידע כמה פעמים.

פעם ראשונה זה יהיה תחת התיוג rumor, פעם שניה תחת leak ופעם שלישית exclusive. הוא הוציא איזה 3 או 4 סרטונים שמוזכרת בהם מהירות big Navi בכותרת.

לגבי mlid, הוא ממחזר שמועות והדלפות ואני לא חושב שיש לו מקורות מידע משלו.

אני נוטה להאמין שכל המקושרים האלו זה לא אנשים תמימים. אלו עובדי החברה שמקבלים מהם שכר והם שיטת PR חדשה של היצרניות.

במקום להוציא הצהרות רשימיות, היצרניות עבור לשיטה מודרנית של בניית מתח הדרגתי לאורך החודשים, כהכנה של הקהילה לבאות.

תכלס זה לא מדליפים ולא כלום, אלא PR מודרני. שיטות מתקדמות שלמדו מיועצי שווק ופרסום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

^יש בקנה 6900XTX, שהוא גרסא מקוררת מים של הכרטיס, עם ליבה binned,  שרצה סביבות 2500mhz.

צריכה מטורפת של 400 וואט (ואולי טיפה מעל) להבנתי עם 3 מחברי חשמל 8 pin.

מכינים בצד למקרה ש... נוידיאה תוציא משהו יותר מהיר מ- 3090. והיא הולכת די בבירור להוציא,  ומהר.

כנראה 3090ti. יתכן שזה יהיה המוצר הראשון שהם מעבירים לפס יצור של TSMC, שיאפר בידם לחלץ יותר ביצועים מהליבה. 

השאלה היא כמה גבוה אפשר לקפוץ מ-3090. להבנתי ה"ליבה המלאה מלאה" שלו היא תוספת מזערית בביצועים.

אז אולי במהירות גבוהה יותר עם תדרים מוגבהים מהמפעל? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hiiram

בסדר, זה לא סותר. הוא לא היחיד בעולם עם מקור מתוקשר ואף אחד לא טען אחרת. הנקודה היא שרבים פה קראו לו "קשקשן" בנושאי RDNA2, אך בינתיים כל מה שראיתי אותו אומר התברר כנכון (כולל סרטונים מלפני 7 ו-8 חודשים, אתה מוזמן לגלול אחורה לסרטונים שלו וללכת לראשי הכותרות שלהם, כדי לראות מה נאמר שם), עוד נקודה לזכותו, כל מידע שהוא אמר (לפחות מהמידע הגדול), הוא לא שינה או וויסת כפי שעשו פטריק שור או קולגור (מדליפים אחרים), ששינו גרסאות כמו שמחליפים תחתונים.

אני לא אומר שהוא לא קליקבייטר, או שהידע שלו בתחום שנוי במחלוקת (יש דוגמאות לכאן או לכאן), אני אומר שבכל הנוגע ל-AMD ול-RDNA2, הוא אמר דברים שהתבררו כנכונים לגמרי, אבל 8 חודשים מראש. אז הוא קנה את עולמו מבחינתי, גם אם המקור שלו היה נחשף וגם אם לא.

אתה מבין שכל מה שהוא אמר התבסס על ה-x2 שהופיע במצגת פומבית? הוא לקח הימור וזה השתלם לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

איזו הוכחה? הוא מעולם לא אמר כלום שיכול להתפרש באופן חד משמעי. הדברים היחידים שהוא אמר היו מידע שהיה זמין לכולם.

אשמח ללינק לאיזשהו סרטון שלו בנושא big Navi בו הוא אומר משהו קונקרטי.

יש לו לא "רק" משהו קונקרטי, אלא מסמך PDF סדור שכולל את הכל. באחד הסרטונים שלו מלפני חודשיים בערך. תעשה חיפוש אצלו באתר.

לחלופין יש גם את השקופיות שלו למצוא בגוגל תחת . תחפש תמצא. הכל שם והוא דייק בהכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

אתה מבין שכל מה שהוא אמר התבסס על ה-x2 שהופיע במצגת פומבית? הוא לקח הימור וזה השתלם לו.

לא רק זה. הוא דיבר גם על תדרים (ההבטחה ל-x2 מעולם לא נגעה ביכולות התדר של AMD) ועמד ביעדים האלה לחלוטין, הוא היה בין הראשונים (אני אומר 'בין', כי אני לא ישבתי עם פנקס ורשמתי מי הדליף ובאיזה תאריך) שנשארו דבקים בטענה ש- נשארת על 7 ננומטר ולא קופצת לליתוגרפייה אחרת, הוא דיווח מוקדם מאוד על סוגיית ה"all out" של ועל העובדה ש-6900XT הוא (כנראה) כרטיס שלא תוכנן בתחילה, ונוצר לאחר ש- ראתה את הביצועים של אמפיר והבינה שיש לה צ'אנס (הוא גם מרגיש כך, הוא נשאר אקסקלוסיבי ל-, לדעתי זה נובע מכך שהיא לא הכינה מספיק זמן מראש AIB Partners עם ליבות מלאות, וגרסה מקוסטמת שלו תבוא רק כמה חודשים אחר כך), הוא היה בין הראשונים לטעון ו"לדבוק" בדעתו ש-AMD נשארת על ולא מתכננת כרטיס עם , הוא היה מהראשונים לדווח על Infinity Cache ועל "פיתרון" בעיית החנק של AMD ברזולוציות גבוהות - והרשימה יכולה להתמלא ולהתמלא. 

אפשר לשחק סביב זה, להגיד ש"כל המידע היה פומבי", ש"הוא הימר וזה הלך לו" - בשורה התחתונה, כשצפיתי בתכנים שלו, קיבלתי מידע כמעט שנה מראש על שהייתה top secret בתעשייה ולא שמעו עליה כלום (בייחוד לאור ניסיונות עזים של AMD למנוע הדלפות).

אתה רשאי לקרוא לו קשקשן, לא טוען אחרת, אני טוען שמבחינתי הוא קנה את עולמי, אני באמת מבסוט עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

יש לו לא "רק" משהו קונקרטי, אלא מסמך PDF סדור שכולל את הכל. באחד הסרטונים שלו מלפני חודשיים בערך. תעשה חיפוש אצלו באתר.

לחלופין יש גם את השקופיות שלו למצוא בגוגל תחת תמונות. תחפש תמצא. הכל שם והוא דייק בהכל.

אני יודע בדיוק על מה אתה מדבר, על המסמך color coded שהוא הציג בו את הדברים. רעיון טוב ללכת ולהסתכל על זה שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לחלופין יש גם את השקופיות שלו למצוא בגוגל תחת תמונות. תחפש תמצא. הכל שם והוא דייק בהכל.

על זה בדיוק דיברתי. יש לו בכל סרטון טיים סטאמפים עם מידע מרוכז בשקופית (רקע שחור עם טקסט אדום).

הכול מסודר שם, וחודשים על גבי חודשים מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hiiram

השאלה היא כמה גבוה אפשר לקפוץ מ-3090. להבנתי ה"ליבה המלאה מלאה" שלו היא תוספת מזערית בביצועים.

אז אולי זיכרון במהירות גבוהה יותר עם תדרים מוגבהים מהמפעל? 

הסברה היא שיצור GA102 אצל יביא בשקט עוד 10%-20 תדר עבודה.

תראה, הוא עובד ביצור של סמסונג על 2GHZ. והנה ליבת שיוצאות אצל כנראה מגיעות עד כדי 2.5GHZ בקיצון .

יש פה לא מעט תוספת שאפשר לבצע וליחצן אותה כגרסא 3090ti שתיקח את הכתר מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

הסברה היא שיצור GA102 אצל TSMC יביא בשקט עוד 10%-20 תדר עבודה.

תראה, הוא עובד ביצור של סמסונג על 2GHZ. והנה ליבת שיוצאות אצל TSMC כנראה מגיעות עד כדי 2.5GHZ בקיצון .

יש פה לא מעט תוספת שאפשר לבצע וליחצן אותה כגרסא 3090ti שתיקח את הכתר מחדש.

ל- היה נורא "קל" לשחרר גרסאות שונות של הכרטיסים שלה כי תמיד היה משחק של "סירוס"; לוקחים גדולה, משביתים לה כמה ליבות, משנמכים את מהירות הזיכרונות ונפחיהם וגובים על זה תגי מחיר שונים. במקרה הזה, אתה מדבר על הסבה לליתוגרפייה חדשה. מעבר לליתוגרפייה אחרת הוא לא "גרסת Super", הוא מצריך עיצוב מחדש על הצ'יפלט וזה לא עניין שלוקח רגע או שניים להבנתי. גם אם היא תבוא עם משהו כזה, אני לא צופה שזה יקרה לפני ינואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר מזה, אני די בטוח שב- Q1 (גג Q2) אנחנו נראה 3090Ti שמיוצר אצל עם עוד 15-20% תדר עבודה,

ומצד שני את 6900xtx כמענה נגדי, מקורר מים, מטורף של 400 וואט, שרץ על 2500mhz.

אלו יהיו שני הטיטאנים החדשים בשוק. יהיו יקרים זה בטוח אבל יהיו הכי מהירים שיש.

ו... כנראה די שקרובים זה לזה ביצועית. את מי זה מעניין פלוס מינוס 3%.... שהם יותר למען הפרוטוקל מאשר משהו

שניתן לחוש בו או לאבחן אותו בחושיו של אדם ממילא.

מחירים ?

2K דולר זה מקום לא רע להמר עליו.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.
 Share

• צור חדש...