התייעצות - קפיצות מתח של המזגן - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות - קפיצות מתח של המזגן

abuhunter
 Share

Recommended Posts

היי חבר'ה,
לאחרונה סיימתי לבנות סטודיו לצילום בבית של ההורים. הבית כבר עומד 30 שנה, ובוא נאמר שלא חשבו על הכנות יותר מדי, אין כלכך אפשרות להעביר חשמל מהלוח אל הסטודיו. החשמל של הסטודיו מגיע ממפסק שאחראי על הסלון (סך הכל טלויזייה וכמה אורות - למזגן שם יש מפסק נפרד). הבעיה שלי היא חיבור של מזגן לסטודיו (מזגן 1 ורבע כ"ס), כי אין אפשרות שיקבל חשמל ממפסק נפרד. אין לי כרגע ברירה אחרת אלא לחבר את כל המכשירים כולל המזגן לאותו מפצל\שקע בסטודיו. מבחינת עומס אין בעיה, אבל הבנתי שבכל פעם שהמדחס של המזגן יתחיל לעבוד ישנן קפיצות במתח שיכולות לגרום נזק למכשירי החשמל כשכולם יושבים על אותו המפצל.
הבנתי שאת הבעיה של קפיצות מתח ניתן לפתור בעזרת אל-פסק שאליו אני אחבר את כל הדברים החשובים כמו התאורות, מחשב וציוד היקפי.

רציתי לדעת קודם כל האם זה באמת פותר את הבעיה לגמרי?
אם כן, אז איזה ספק Line interactive או Online?
וכמובן המלצה לאחד, ההספק המקסימלי (וזה גם בפול load של המחשב כל המכשירים יחד) יהיה 700W.
תקציב עד 1,000 בעיקרון אם יש משהו שחורג ועדיף ממש אז אני גמיש. בנוסף, אשמח לדעת אם יש עוד דברים פרמטרים שאני צריך לשקול בבחירת אל-פסק.
תודה רבה לעוזרים ושבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו לא חייב שקע כח, ברור שאם כבר מושכים אז שיהיה.

אני מחבר מחשב למפצל עם מזגן 1.25 כ"ס, ברור שזה לא מומלץ, מצד שני אין לי בעיות.

אני מחזק מה שag43 אמר, מומלץ למשוך כבל נפרד, אם זה בית פרטי בדר"כ הולכים בחוץ דרך הגג והקירות.

לשאלה המקורית שלך אל- פסק online עדיף כי אתה מקבל את המתח כל הזמן ישירות מהבטריה, מיוצב לחלוטין, יש הפרדה בין מה שנכנס ויוצא, החסרון שהוא יותר יקר וצריך להחליף יותר בטריות, כי היא כל הזמן עובדת, גם פה יש הפתעות, לפעמים הם שורדות כמה שנים, גם בUPS Line interactive הרבה פעמים צריך להחליף בטריה אחרי שנה שנתיים.

אל-פסק Line interactive (הטובים) גם נותן סוג של סינון, הוא מגן מנחשולי מתח (בגבול מסויים) לא מברק.

ואם יש קפיצות מתח קטנות יחסית הוא יכול לעבוד זמנית מהסוללה, אבל רוב הזמן הוא מעביר את הזרם ישירות מהקו עם בדיקות בפרמטרים שלו, (לפי ההגנות שיש לו).

חשוב ספק טוב למחשב עם הגנות מלאות ושיהיה 100-240V, יש ספקים שהם רק 230V, בראשון הוא מתמודד טוב יותר עם ירידות מתח שנפוצות ממזגן, (שהמדחס נכנס לפעולה יש צריכת זרם גדולה לזמן קצר), אם תשתמש באל-פסק שהמזגן לא יהיה מחובר אליו, תתרחק ממנו לפחות מטר בגלל קרינה אלקטרומגנטית.

נערך על-ידי none77
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי קודם כל תודה, הבנתי שבתכלס מחשב יכול לספוג את ההשפעת האלו עם מזגן 1.25, אך עם תאורה זה יכול להיות קריטי. התשתית והמיקום של הלוח לא מאפשרים שקע כח לצערי, זה הדבר הראשון שחשבנו עליו... לא הבנתי אותך לגמרי אם בעניין הקפיצות מתח, ספק line-interactive יעשה את העבודה בסופו של דבר? הוא לא מגן גם מפני קפיצות מתח?
ראיתי את האל-פסק הזה:
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=911614
יכול לעשות את העבודה?
ראיתי בManuel שלו שהוא: Voltage Range 162~268 VAC (כאן) אלו ההגנות המלאות שהזכרת?

תודה רבה ושבוע נפלא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...