אמונה שירדה בצורה משמעותית בתקופה המודרנית...וטוב שכך...(שבוע של סקר) - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אמונה שירדה בצורה משמעותית בתקופה המודרנית...וטוב שכך...(שבוע של סקר)

Bloody hell

איך אתם מבחינת אמונה?  

905 הצבעות

1. 1. איך אתם מבחינת אמונה?

• אלוהים קיים אין ספק...אני מתנחל חרדי
    • אני שומר כשרות ועושה חגים
    • אני לא שומר כשרות..אבל עושה חגים
    • אני מסורתי
    • לא שומר כשרות ולא עושה חגים (לא צם וכ"ו)
    • אה? אלוהים? מה זה? O_o
    • אני לא יהודי / מאמין בדת אחרת

Recommended Posts

אני לא אגיב עכשיו, כי לילה ואין לי כוח. אני רק אגיד כמה דברים :

מישהו אמר שאחוזי הפשיעה נמוכים יותר כי יש "חינוך" בחברה החרדית, אני אגיד לך את זה - החברה החרדית סגורה

יותר מחברות אחרות, ובכלל איך אתה יכול לתת דוגמא לחינוך כאשר רוב החברה עצמה אינה נותנת

כלום מעצמה אלא רק לוקחת. OK לגבי פשיעה אני לא אשקר כי אני לא יודע אבל השימוש בסמים הוא הרבה יותר גבוהה,

למה ? כי בחברה החרדית אין מודעות לזה, או שיש ופשוט לא רוצים להודות שמתשמשים בסמים, וככה הבעיה לא נפתרת

מעצמה והשימוש במסמים נמשך.. זה כמובן נובע מבורות והחינוך מהבית (שוב ההורים בורים עצמם,

אני לא מכליל אלא זאת דעתי על הרוב ולגבי עובדות שאני הגעתי אליהן). ושוב במעגל חוזר על עצמו...

ולגבי הסרט הראשון שאותו ראיתי, חבל מאוד מאוד .. ה"סרט" מציג רק נקודת מבט אחת (הדתית כמובן..) והוא מזכיר

לי סרטי תעמולה של מלחמת העולם השנייה. הוא מתיימר להיות אובייקטיבי ולתת לנו הסברים אל מול המדע, אל בעצם מה שהסרט

עושה, הוא מנחה אותנו - אין לנו אפשרות לראות זאת מנקודת מבט שונה, הסרט מנחה אותנו ומנסה להראות לנו כמה הדת טובה ומה יקרה

אם לא תאמין בדת (מזלג כא.. מקום שגרוע יותר מגהנום ?) .

אין לי זמן להתייחס להוכחות המדעיות כביכול שהוצגו שם בצורה מאוד אבל מאוד חד סיטרית ההוכחות המדעיות כביכול הובאו ע"י

אנשים דתיים והסרט מנסה להראות לנו שהנה -> אנשים דתיים הם מאמינים בדת והם פרופסורים והם חכמים, ואתה איש קטן

שמנסה להבין את מקומו בעולם אתה חוטא וכו וכו'.. בוא ותחזור בתשובה והכל... יהיה בסדר הנה יש לך כללים תפעל לפיהם

והכל יסתדר.

רק דבר אחר, העדויות של האנשים ש"מתו וחזרו לחיים" ההרגשה הטובה היא כתוצאה מכימיקל שמופרש במוח בעת שיש סכנת מוות לאדם

במוח ישנו מנגנון שמפריש חומר (אני לא זוכר כרגע את השם) אבל הוא מביא את ההרגשה של טוב וחמימות וכו'.. והאור הלבן שלא התייחסו אליו

כאן הוא גם כן תוצאה של אותם המפעולות במוח.

האנשים שם לא יכולים להסביר את מה שהתרחש וחוזרים בתשובה, למה הם חושבים שזה אלוהים ? למה ?? זה יכול להיות משהו אחר לגמרי

אין להם הסבר אז הם חוזרים להיות בורים. הסרט מנצל את בורותם של האנשים וזה לא כ"כ הוגן לפי דעתי.

אני חושב שבעצם היקום והעולם מסובך יותר מדי בשבילנו מכדי להבין אותו, אנחנו לא מפותחים מספיק כדי להבין דברים

אולי צורת החשיבה שלנו לא נכונה, תזכרו, אנחנו התפתחנו בשביל לשרוד (ובכלל האבולוציה מתקשה להוכיח את עצמה, ויש עדיין

כמה דברים שהיא לא מצליחה להסביר)

(אני מצטער פשוט אני מת לישון וקשה לי להתרכז.. אז אני אגיד שלום ואמשיך מחר)

אני ציע לכולם להכנס לאתר הבא, כדי לקבל הוכחות קצת יותר נורמאליות ולראות דברים בעין שונה וסתם להתעדכן בכל מה שחדש במדע. הנה אתר מומלץ :

www.Hayadan.org.il

והנה כתבה מומלצת משם: http://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?U=no

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא האמונה שאתה צריך אלא זה הרגשה שאתה עושה משהו,לקום כל בוקר בהרגשה של הנה אני לא מבזבז זמן.

ואני אגיד לכם את זה ככה:בטלנות=דיכאון.

תגידו מה שתגידו אבל אצלי אחרי זמן ארוך של בטלה אני נכנס לדיכאון......

החופש הגדול מבחינתי זה זמן מבוזבז.

אם הייתי קם כל בוקר בחופש ויוצא נגיד לריצה עם חבר או משהו ואז חוזר הביתה עושה את מה שאני עושה לומד קצת אוכל צהריים ואחה"צ חדר או בריכה נגיד זה יום שאני מרגיש שעשיתי משהו בימים רגילים כמו היום נגיד אני מרגיש מבוזבז לגמרי,ולדעתי זה מה שמחזיר אנשים בתשובה,ההרגשה הזאתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכירה את ההרגשה. רוב הזמן אני מחממת את הכיסא בצבא ואני כבר מתגעגעת לבי"ס... שם לפחות הייתי

מציירת. פה אין מקום אפילו לעכבר על השולחן שלא לדבר על ציור. באמת מדכא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מתנחל חרדי"

מה קשור ? רוב המתנחלים בכלל לא חרדים, כל החרדים יושבים בבני ברק, במאה שערים ובעוד כמה ערים קטנות וישובים חרדים.

אני אישית לא מאמין בה', אני לא מתעסק בזה גם... יש את כל האנשים האלה מה אתה מאמין בה'!?!? אין דבר כזה ! וכל מיני שטויות כאלה, בעייני עדיף כבר להיות מסיונר - אני אישית לא חושב שיש אלוהים ולא חושב שאין, זה פשוט לא עובר לי במוח.

אני לא שומר כשרות אבל אני עושה חגים בקטע של מסורת כמו חנוכה ופסח... לא ממש קוראים הגדה והכל אבל יש איזה חגיגיות מסוימת ולאו דווקא בקטע הדתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכירה את ההרגשה. רוב הזמן אני מחממת את הכיסא בצבא ואני כבר מתגעגעת לבי"ס... שם לפחות הייתי

מציירת. פה אין מקום אפילו לעכבר על השולחן שלא לדבר על ציור. באמת מדכא.

חחחחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבע עמודים של ספאם... למי זה איכפת אם יש אלוהים או לא. אני אישית אטאיסט וממש לא איכפת לי אם מישהו מאמין באלוהים או לא, ואני לא מבין למה למישהו זה משנה אם מישהו אחר מאמין...

בכל הת'רד הזה אנשים מנסיל להסיר מעצמם את הספק שאולי מישהו חושד שהוא מאמין באלוהים, זה ממש מטומטם לפי דעתי... ומה אם אתם כן מאמינים, Merrymoon תבוא לבקר אותכם עם גולגולת של סוס?

כבר אמרתי שכל מי שירגיז אותי או יקרא לי בשם גנאי אני אעשה לו נידסטאנג?

>:(

http://nidstang.ragnarokr.com/

;D ;D

בזהירות אני אומר: קצת מוזר  ;D

חוץ מזה, הקומוניזם (אגב דת...) בלתי נמנע! בעתיד העולם יהייה חייב להיות תחת שילטון קומוניסטי. כשכל המדינות יתאחדו, אני לא חושב שיהייה רוב לשיטה האמריקאית, שמשאירה את האנשים בלי חיים, משועבדים לעבודה שלהם וחיים בפחד כי הבוס יכול בכל רגע לשלוח אותם הביתה לצמיתות. השילטון בברית המועצות נכשל בגלל שחיתות של השילטון וניצול יתר של הזכויות ע"י האזרחים (מה לעשות, רוסים לא כלכך אוהבים שילטון... כלשהו...) אני יכול לדבר על קומוניזם עוד הרבה, אבל אני עוצר כאן.

אני לא מבין למה קיבלת את ההערה של  Rule The כשלילית??? (אחרי שהוא השווה בין הסיבסוד של המעונות לסטודנטים והמימון של הריפוד של התחת של הדוסים, אני אישית לא מתייחס לשום הערה שלו ברצינות... אגב, זו השוואה לא נכונה בכלל! הסיבסוד הוא רק לתשלומי חשבון המים והגז...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG - לא להפוך אותי למושא הבדיחה הסרקסטית שלך בבקשה...

ומה שאתה מתאר עם הקומוניזם, לי זה נשמע כמו העלילה של הספר 1984. בררר... אני לא רוצה לחיות

עד היום הזה. נראה לי הכל יסתיים בשואה גרעינית או משהו מגעיל כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הופך אותך למושא של בדיחה סרקאסטית, בסך הכל הבעתי את דעתי על הקישור לדבר הזה עם הראש של הסוס. מצתער אם פגעתי בך...

וכל מה שמספרים על הקומוניזם (האמריקנים) זה על השילטון בברית המועצות, ומה לעשות שכל שילטון שהייה ברוסייה השתדל להיכנס לחיים של התושבים כמה שיותר כדי לדכא את הייצר האנרכיסטי של הרוסים?

אם תקראי את התורה של קארל מארכס ושל לנין את תביני שהשד בכלל לא נורא והוא לא טוב פחות מהדמוקרטייה.

אני לא מבין מה כלכך מפחיד בחיים שיתופיים? זה עבד סבבה אצל העולים לארץ בתחילת המאה ה20 וסוף המאה ה19 (כי הם ניסו לחיות כמה שיותר "צמוד לטכסט" של מארכס...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוציאליזם מרכיסיסטי הוא באמת נחמד והכל, הקומוניסטים עיוותו אותו והממשל המושחט והרעב לכוח ושליטה מוחלטת שלהם הרסה כל פיסה טובה בו. מתנגדי שלטון פיזרו פעם כרזות "serp i molot = smert i golod", משמע, "חרמש ופטיש = מיתה ורעב" והאמת היא שהם צדקו. אחרי הסיפוח של אוקראינה לברה"מ שרר שם כזה רעב שאנשים היו חוטפים ילדים ו... כן כן, טורפים אותם.

הרעיון הסוציאליסטי הוא - עבוד כמה שתוכל, קח כמה שאתה צרייך. על הנייר זה נראה נחמד אבל יש אנשים שרוצים להתפתח ושואפים ליותר מן הממוצע. אינני יודעת עד כמה אתה מכיר את הקומוניזם, אבל את ששת שנות חיי הראשונות אני חייתי תחת שילטון כזה, אמא שלי היתה מזכירה בבית ממשל ברוסיה, ההורים שלה היו כפריים כך שמה שלא ראיתי במו עיניי אני שמעתי ממקור ראשוני/משני ואמין ביותר - המשפחה.

עם תחילת השלטון הקומוניסטי, הבולשביקים פלשו לבתי-עסק והחרימו אותם וקבעו שאלו רכוש של המדינה ושהבעלים שלהם הם קפיטליסטים מסריחים ואלו הוגלו לסיביר או הוצאו להורג. דבר דומה נעשה גם בכפרים. כאשר השמועות היו הולכות על החרמת רכוש, רבים פשוט מכרו את מה שהיה להם וברחו או המירו רכוש ב"הון נישא" (זהב, יהלומים). הכפריים והחוואים העשירים, כאלו שהיה להם טרקטור, תחנת קמח, עדר גדול של צאן או בקר או כל דבר אחר, אלו נקראו בפי הבולשביקים "קולאקים". קולאק פירושו אגרוף. הכוונה היתה שהם מחזיקים אגרוף קמוץ ולא נותנים לאף אחד כלום. היו מציגים אותם בתור עשירים, שמנים ונצלנים כשמרבית האנשים האלו עמלו בפרך במשך דורות כדי לצבור את כל ה"רכוש" הזה. אותם קולאקים או אצילים למיניהם היו מגלים או מוציאים להורג, את הבתים שלהם היו הופכים למשרדי ממשלה ואת הרכוש - לכיס השלטוני. אם לא דיי היה בכך, היו פורצים לכל הבתים וכל מה שנראה כמו יותר מדיי רכוש, היו מחרימים (גם אם זה היה מגהץ גחלים חדש מדיי, דיג, מחרשה, כלי כסף, פטיפון במידה והיה כזה למישהו, רדיו, בגדים שאינם בגדי עבודה, ואפילו לבני נשים סקסיים, עד כמה שהיו בתקופה, וכל מיני פקלאות אחרות), זורקים בערמה אחת גדולה והיו מעמידים שומר חמוש לשמור על זה. שלא לדבר על החרמת האחו - היו מציבים שומר חמוש כדי שאנשים לא יבואו לרעות שם את הפרה שלהם והבקר מת. ומה עם העובדה שהם החרימו את כל חיות המשק (מלבד כלבים וחתולים) והחליטו שהן רכוש ממשלה? נאסר על התושבים לשחוט חזיר או פרה ללא אישור ממשלה והחלב או הגיזה שהם היו מקבלים מהבהמות היו מביאים ברובו לממשלה ולתושבים עצמם לא נשאר כמעט דבר ואלו לא היו אוכלים דבר מלבד ללחם, מעט חלב ותפוחי אדמה. קרא פעם את הספר "הרפתקאות החייל איוואן צ'ונקין", הוא נכתב ע"י סופר יהודי-רוסי ומתאר יפה מאד את המצב ונאסר כלל לפירסום עד לפני נפילת השלטון הקומוניסטי ברוסיה. הממשלה החרימה אז הכל! אם תשאל אותי, אני לא הייתי רוצה לחלוק את החזייה או שמלת הערב שלי עם כל העולם ואישתו, ולא הייתי רוצה שיחרימו לי אותן בגלל זה. כל העניין הוא שסוציאליזם מתייחס יותר מדיי לכלל ומשמיט את הפרט והאינדיוידואליות של ישות יחידה ומיוחדת והרי כל אחד ואחד מאיתנו הוא ישות מיוחדת במינה שאין תאומה לה. שלטון מסוג כזה טוב למדינות עולם שלישי ומתפתחות. באפריקה זה יכולה היה להיות פתרון... הבעיה הנוספת היא שהשילטון הזה הוא טוטאלריסטי לגמרי, משמע שלשלטון יש יותר מדיי כוח ועם הכוח באה השחיטות והמצב הופך כמו בסין. ידוע לך שיש להם כמו אמבולנסים כאלו שמשמשים להוצאה להורג? גזר דין אקספרס ממש! האנרכיה לדעתי היא יכולה להיות דבר מאד יפה כאשר אין שלטון והאדם והוא בלבד הם ששולטים על עצמם ועל מעשיהם. הבעיה היא שאחוז האנשים שאין להם את המצפון וחוש החוק והצדק להיות שוטרים לעצמם עולה על אחוז האלו שיכולים. צרייך שלטון כלשהו זה בטוח. אם תשאלו אותי, אז ההבדל בין סוגי השלטון מצתמצם ככל המי שיושב בראש מושחט יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודקת (חוץ מהאיזכור על סין... המצב שם משתפר לאט לאט...), אבל זה ממש לא קשור לנושא הת'רד, אז לפני שאנשים יתחילו עם הודעות נאצה וכאלה, אני חושב שכדאי להפסיק את הדיון הזה (למרות שהוא מעניין קצת יותר מהווכוח אם יש אלוהים או אין...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודקת (חוץ מהאיזכור על סין... המצב שם משתפר לאט לאט...), אבל זה ממש לא קשור לנושא הת'רד, אז לפני שאנשים יתחילו עם הודעות נאצה וכאלה, אני חושב שכדאי להפסיק את הדיון הזה (למרות שהוא מעניין קצת יותר מהווכוח אם יש אלוהים או אין...)

זה באמת לא קשור לפה... ותפסיק את הדיון הזה...אם אתה רוצה פתח ת'רד על זה..

ואף אחד לא הזמין אותך אישית לבוא לפה...אם זה לא מעניין אותך לך למקום אחר...זה לא מעניין אף אחד אם אתה מעוניין או לא..

יש לי את הסיבות שלי לסקר ואני לא חייב לך דין וחשבון על למה וכמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...