חריטה ראשונה שלי. יאי! עידכון בעמ' 2 !! - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חריטה ראשונה שלי. יאי! עידכון בעמ' 2 !!

Ran B

Recommended Posts

שלום לכולם, השעה 3:36 (בעת כתיבת ההודעה..השליחה כמובן תיהיה מאוחרת טיפה יותר).

כן כן, בזמן חופשת המגן בלשון "הנפלאה" שלי השתעממתי בלילה ואת געגועי לחברה הבעתי באמצעות חריטה נחמד.

שלפתי את הדרמל והקופסא וניסתי לחרוט.

שרטתי על דף את המעגל הפשוט שאני אבנה ללדים שיאירו את הפרספקס, ושרטתי איך יראה הכתב והכל.

לאחר מחשבה רבה וטיוטה רבה גם כן, הגעתי להחלטה נחמדה איך יראו הכיתוב והכל.

סמנתי מלבן הפרספקס שלי על הדף (בעזרתו כמובן שיצא מדויק בגודל) ורשמתי על הדף איך אני רוצה שזה יראה.

לאחר מכן הנחתי את המלבן של הפרספקס על הדף שוב. שמתי סלוטיפ חום כזה בצדדים שיחזיק את הפרספקס על דף הניר

על מנת שלא אאבד את הכיתוב.

ומכיוון שהפרספקס כמובן שקוף- אני רואה דרכו את הכתב ורק צריך לעבור על זה מלמעלה.

התחרתי לחרוט..לא יצא משהו החריטה, אבל אני בטוח שאני אשתפר עם הזמן.  :D

אחר כך ניסתי לבנות את המעגל של הלדים על ידי 2 (חלשות) AA, גילתי שזה לא מפעיל את הלדים האולטרה בריט הכחולים שלי

לכן לקחתי כבל שהיה לי קרועה (תמיד טוב לשמור עכברים מתים) והשתמשתי בו כמקור המתח שלי, 5V.

שמתי נגד של 100 אום על כל לד, בדקתי שהלד עובד עם הנגד והתחלתי בהחלמות ובהיטשרינקיות!  ;D

במהלך מיקום הלדים נשבר לי הפרספקס ונאצלתי לשים דבק חם גם על מנת להחזיק את הלדים על הפקספקס וכל על מנת להדביק את החלק שנשבר.. :'(

ברגע שיהיה לי דבק מגע, הוא יהיה תחליף לדבק החם. זה לא בעיה להוציא דבק חם, צריך רק ציפורנים.. ;D

בקיצור סיימתי לאחר איזה שעה ומשהו (אם לא יותר), חברתי ל- והופ, הינה לי לב נחמד יחד עם הכיתוב Einaty.

(עינתי. כן, אני יודע שצריך לשים I במקום Y, אבל זה יותר יפה Y.. :P).

עכשיו כל מה שנותר זה לחסוך במילים ולהביא 2 תמונות (כן כן, אתם מכירים את רן שלכם עם המצלמה הגרועה מהמחשב כף יד של שלו.. ;D) :

http://members.lycos.co.uk/mashav/Einaty-led.JPG

http://members.lycos.co.uk/mashav/Einaty-led2.JPG

למצלמה הזאתי יש רגישות מאוד גבוהה ללדים, כנראה בגלל האיכות הגרועה- הלדים נראים כאילו הם מאירים רחוב שלם!

אולי זה בגלל הדבק חם שגורם להפצת כזאתי אור שהמצלמה רואה..

בכל מקרה ניסתי לעשות כתב אחד על השני כזה..רואה שהאות E חותכת את הלב וה-I שאחריה נכנסת לתוך ה-E..

וסתם משחקים נחמדים כאלה.. ;D

מקווה שאהבתם, רן!  ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

פששש יצא לך אחלה...

אני כבר מת לחרוט.. קניתי ראשים מתאימים לדרמל.. ורק פרספקס עכשיו אני לא מוצא בזול...

הכל יקר לאללה...

כאן בכפר יש לנו מלא...בכל חור יש פרספקס , אתה רוצה תבוא תיקח ;D
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות, עדיין יש דברים אחרונים לעשות כמו לעטוף את הכבלים הפזורים באיזולירבנד שיראה יותר יפה.

ואם אני אצתא לעצמי חתיכת פרספקס חדשה אז אני אנסה לחרוט מחדש.

אחרי הכל המעגל לקח לי יותר זמן מאשר החריטה, כי בהתחלה מתעסקים עם חוטים מעצבנים וקטנים של ואז השתמשתי בחוטים

גם די קטנים אבל יותר גדולים משל ה-.

אם אני כבר בנושא החריטה, אז יש לי שאלה.

אני לא יודע אם איזה ראש בדיוק חרטתי, פשוט קבלתי כמה ראשי חריטה יחד עם הדרמל והשתמשתי בראש עם העיגול הכי קטן, שהעיגול

שלו באמת קטנציק!

אחרי שחרטתי חלש ואז עברתי על זה שוב אז גם יצאתי קצת מהקווים ( ;D) וגם בפנים היו חתיכות לבנות קטנות כאלה,

שחלק עפו על ידי הציפורנים שלי, וחלק עפו על ידי הראש של החריטה שהעברתי אותו בכיוון ההפוך למה שחרטתי.

אז יש דרך איכשהו לעשות את החריטה יותר נקיה? (הוצתם כבר מדריך? יכול להיות שאני שואל שאלה שכבר רשומה איפשהו..).

ושוב, תודה לכולכם. :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מופיע במדריך (רק שהוא עוד לא פורסם לצערי :-[ ) והזכרתי את זה כמה פעמים בת'ראדים אבל לא נראה לי שיהיה לך קל למצוא...

בכל מקרה - זה אומר שחרטת במהירות גבוהה מדי ו/או הפעלת לחץ גבוה מדי על הפרספקס.

אין צורך לחזור על קווים, אני חורט על המהירות הנמוכה ביותר ורק "שורט" קלות את הפרספקס - מה שמאפשר חריטה נקיה יותר, קווים עדינים יותר ושליטה טובה יותר על התוצאות (שהן כמובן, שוב, נקיות יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השתמשתי במהירות הכי חלשה גם אני.

עכשיו שמתי לב למשהו!

הפרספקס שהשתמשתי הוא ממפרץ 5.25" מיותר שלי.

שמתי לב שאני הופך את הפרספקס, כלומר המקום שלא חרטתי בו אז החריטה נראת הרבה הרבה הרבה יותר חזקה!

(רק שהכל הפוך.. :-\)

אז אולי הפרספקס הזה קצת דפוק או משהו חיחיחי..אבל להבא אני אחרוט הפוך על לשים את זה על הצד שלא חרוט, וככה רואים יותר חזק.

ותודה רבה, אני אשתמש בשיטה שלך, תום! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב.

קודם אפתח בהתנצלות על הקפצה, אני יודע שזה לא חוקי, אבל חשבתי שזה יהיה עדיף על פתיחת נושא חדש.

מכיוון שיש חידוש, ורציתי חוות דעת והכל, אני רוצה להקפיץ את זה לראש הרשימה, אני מקווה שהמנהלים יתחשבו בזה.. :P

אז ככה!

הכנתי מחדש את כל החריטה! הפעם עשיתי את זה בכתב מראה, כי הבנתי (מהפעם הראשונה) שרואים יותר חזק את הצד

החלק, מאשר את הצד החרוט.

אני חייב לציין שהחריטה הלכה לי חלקה לגמרי! ממש 5 דקות ויצא לי ישר ופשוט לגמרי!

הלכתי בשיטה של תום (תודה רבה), לא הפעלתי לחץ בכלל ובכלל. מהירות הכי נמוכה של הדרמל, ופשוט עברתי על הקווים.

לאט לאט לאט..תוך כמה דקות סיימתי והייתי מרוצה!

ישר פרקתי בזהירות את הלדים מהקודמת והדבקתי בדבק חם מחדש את הלדים על הפרספקס עם החריטה החדשה.

(אגב, הפרספקס הגיע אלי מהרעיון של VBmaster, להשתמש בעטיפת דיסק..אחלה רעיון!  :P).

חברתי ל- וזה נראה מצויין לפי דעתי!

עכשיו שמזכירים , מכיוון שבסופו של דבר זה מגיע לחברה שלי (עינתוש, אוהב אותך  :-*),

רציתי לדעת אם 2 לדים עם ה- זה יותר מידי צריכת הספק, האם הלוח יכול חס וחסה להשרף בגלל זה?

או משהו להנזק? אני ממש לא רוצה שזה יקרה!

אני לא חושב ש-2 לדים צורכים המון חשמל, ולא נראה לי שזה ממש עומס! אצלי זה החזיק כבר שבוע, נראה לי,

עם החריטה הישנה ושום דבר חריג לא קרה!

אז זאת הייתה השאלה, רק להוריד ממני חששות.

ובקשר לחריטה והכל, עדיין לא סיימתי!

לדאבוני, נגמר לי האיזולירבנד ואני מחר אלך לקנות ואז אעטוף את החוטים, ואכסה את הלדים,

שלא יאירו רחוב שלם.. וככה זה יראה יפה ואסטטי הרבה יותר!

הינה התמונות לפני האיזולירבנד (מחר יהיו אחרי, כמו שאמרתי..) :

Einat-led-new1.JPG

Einat-led-new2.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...