מפרט למחשב שבניתי צריך את חוות דעתכם - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב שבניתי צריך את חוות דעתכם

dorosh
 Share

Recommended Posts

טוב , בו נתחיל מהמפרט שבנית.

ציטוט של dorosh

כרטיס מסך - 2070 בחירה מצוינת למסך כמו שלך. אפילו כרטיס מסך יותר חזק בא בחשבון ובמידה ותרצה הוא גם אולי יכנס בתקציב אם תשנה את המפרט.

זיכרונות - אין שום דבר מיוחד בזיכרונות האילו חוץ מאורות יפים , אם שווה לך להוציא כסף על דברים מהסוג הזה אשריך, בפועל זיכרונות עם ספספיקציה דומה שעולים 100-150 שקל פחות יעשו בדיוק את אותה העבודה.

קירור - הקירור ששמת הוא פשוט טרוף למערכת כזאת וחסר פרופורציה. שוב, אם בחרת אותו כי מנצנץ ואתה מוכן לשלם על זה אז זה בחירה שלך. בפועל לקירור AIO אין שום יתרון אמיתי על אוויר בנוסף המעבד שבחרת הוא לא מעבד K ,כלומר אי אפשר לעשות לו OC ואם אי אפשר לעשות לו OC אין טעם בקירור מפלצתי כזה. אפשר לחסוך 300-400 שקל על ולקבל בדיוק את אותם ביצועים.

SSD - למחשב חדש אין שום טעם לקנות עם חיבור SATA שהוא יותר איטי , לכל הלוחות החדשים יש לפחות חיבור אחד M.2 שהרבה יותר מהיר.

ספק כח - גם מיותר ויקר ,למערכת כזאת מספיק ספק של  650W וממש לא חייבים לשלם את האקסטרה על "פלטיניום". מה שכן הבחירה ב KSP ממש דלה

, בחניות נורמאליות יש ספקים ממש טובים במחירים של 350-400 שקל ב KSP אין. יש שם את Antec High Current Gamer 850W שהוא ספק טוב מאד ועולה כ 150 שקל פחות.

מעבד - פה הטעות הגדולה שלך. המעבד המקביל של ה 3700X עולה 100 שקל פחות , נותן ביצועים זהים במשחקים , ביצועי במולטי שלו הרבה יותר טובים , מגיע עם סטוק לא רע בכלל ככה שאם רוצים אפשר לא לקנות בכלל צד שלישי ולוח אם יעלה כ 350-400 שקל פחות.

לסיכום - אם חותכים במקומות הנכונים ובונים מערכת מבוססת אפשר לקבל מחשב שמבחינת ביצועי גימינג זהה בכ 1000 שקל פחות או שאפשר להוסיף את הסכום לכרטיס המסך וקבל ביצועים עדיפים. גם אם תלך על מערכת יש פה הרבה מקומות לחסוך.

תחליט מה הכיוון שלך וננסה להרכיב מפרט , מה שכן ב KSP המחירים נראים לי יקרים ומבחר מאד .

--עריכה--

תתעלם ממה שכתבתי על לקנות כרטיס יותר חזק מ 2070 , אין טעם. נתקע לי בראש שהמסך שלך 144 הרץ ועכשיו אני רואה שהוא רק 75 הרץ. דרך אגב זה רק מחזק את מה שאמרתי לגבי המעבדים , גם אם תקנה 9700K ותעשה לו OC אקסטרים זה לא יתן לך שום דבר, תקבל עוד כמה FPS שלא תוכל לראות אותם על המסך שלך.

בקיצור אפשר לבנות מחשב שיתן אותם ביצועים בגימינג בכ  1000 שקל פחות ויהיה רלונטי ליותר זמן.

נערך על-ידי lompy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

תתעלם ממה שכתבתי על לקנות כרטיס יותר חזק מ 2070 , אין טעם. נתקע לי בראש שהמסך שלך 144 הרץ ועכשיו אני רואה שהוא רק 75 הרץ. דרך אגב זה רק מחזק את מה שאמרתי לגבי המעבדים , גם אם תקנה 9700K ותעשה לו OC אקסטרים זה לא יתן לך שום דבר, תקבל עוד כמה FPS שלא תוכל לראות אותם על המסך שלך.

בקיצור אפשר לבנות מחשב שיתן אותם ביצועים בגימינג בכ  1000 שקל פחות ויהיה רלונטי ליותר זמן.

דווקא פה אני חושב אחרת.

יש היום משחקים חדשים כמו Metro Exodus שאפילו ב-1080p גורמים לכרטיסי High-End להזיע,  ובטח ובטח אם מפעילים גם .

האם אני הייתי משלם את ה-1000 שקל האלה בשביל זה? לא חושב, אבל כשהיום יש כבר משחקים עם דרישות כאלה, לא הייתי פוסל ישר את האופציה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר מתוך הניסיון שלי.

לי יש 2060 עם מסך 1440P 144 , ספציפית על Metro Exodus לא זוכר , אבל בגדול בגדרות ULTRA במשחקים כבדים מקבלי כ 60 FPS בממוצע.

2070 יספיק בשביל לקבל 75 FPS ב 1440P אפילו בהגרדות ULTRA.

RTX זה לא שיקול , אין כמעט משחקים שתומכים בו והוא כל כך פוגע בביצועים שאין שום טעם להפעיל אותו כשאפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

טוב , בו נתחיל מהמפרט שבנית.

כרטיס מסך - 2070 בחירה מצוינת למסך כמו שלך. אפילו כרטיס מסך יותר חזק בא בחשבון ובמידה ותרצה הוא גם אולי יכנס בתקציב אם תשנה את המפרט.

זיכרונות - אין שום דבר מיוחד בזיכרונות האילו חוץ מאורות יפים , אם שווה לך להוציא כסף על דברים מהסוג הזה אשריך, בפועל זיכרונות עם ספספיקציה דומה שעולים 100-150 שקל פחות יעשו בדיוק את אותה העבודה.

קירור - הקירור ששמת הוא פשוט טרוף למערכת כזאת וחסר פרופורציה. שוב, אם בחרת אותו כי מנצנץ ואתה מוכן לשלם על זה אז זה בחירה שלך. בפועל לקירור AIO אין שום יתרון אמיתי על קירור אוויר בנוסף המעבד שבחרת הוא לא מעבד K ,כלומר אי אפשר לעשות לו OC ואם אי אפשר לעשות לו OC אין טעם בקירור מפלצתי כזה. אפשר לחסוך 300-400 שקל על קירור ולקבל בדיוק את אותם ביצועים.

SSD - למחשב חדש אין שום טעם לקנות SSD עם חיבור SATA שהוא יותר איטי , לכל הלוחות החדשים יש לפחות חיבור אחד M.2 שהרבה יותר מהיר.

ספק כח - גם מיותר ויקר ,למערכת כזאת מספיק ספק של  650W וממש לא חייבים לשלם את האקסטרה על "פלטיניום". מה שכן הבחירה ב KSP ממש דלה

, בחניות נורמאליות יש ספקים ממש טובים במחירים של 350-400 שקל ב KSP אין. יש שם את Antec High Current Gamer 850W שהוא ספק טוב מאד ועולה כ 150 שקל פחות.

מעבד - פה הטעות הגדולה שלך. המעבד המקביל של AMD ה 3700X עולה 100 שקל פחות , נותן ביצועים זהים במשחקים , ביצועי במולטי שלו הרבה יותר טובים , מגיע עם קירור סטוק לא רע בכלל ככה שאם רוצים אפשר לא לקנות בכלל קירור צד שלישי ולוח אם יעלה כ 350-400 שקל פחות.

לסיכום - אם חותכים במקומות הנכונים ובונים מערכת מבוססת AMD אפשר לקבל מחשב שמבחינת ביצועי גימינג זהה בכ 1000 שקל פחות או שאפשר להוסיף את הסכום לכרטיס המסך וקבל ביצועים עדיפים. גם אם תלך על מערכת אינטל יש פה הרבה מקומות לחסוך.

תחליט מה הכיוון שלך וננסה להרכיב מפרט , מה שכן ב KSP המחירים נראים לי יקרים ומבחר מאד .

--עריכה--

תודה על התגובה המפורטת, קראתי הכל והבנתי מה שרשמת כמו כן אני עדיין מעדיף להישאר במפרט אינטל, שריטה מהעבר עם והיא פשוט לא עוברת ולא חושב שתעבור, מאותו יום שהמעבד התחיל לעשן לי בתוך המארז ודפק לי את כל המחשב נשבעתי שלא אתקרב יותר ל וגם אם זאת טעות אני עדיין בשלי.

אשמח שתעזור לי בעצם כמו שאתה אומר לחסוך באמת במפרט כי יש שם דברים שהם יקרים רק כי הם צבעוניים כמו שאמרת ואכן להתאים את כל החומרה כמו שצריך, לגבי המסך אפשרי לקחת בחשבון שגם אותו אני אשדרג אז אפשר גם לא להתחשב בהגבלות של המסך כי סביר להניח שבעתיד אני אתקדם ל 144HZ.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

מה לגבי חנות? משנה מאיפה? כמה זה דחוף לך? אנחנו כנראה לא רחוקים מהשקה של מעבדים חדשים של אינטל?

לא לא כל כך משנה וגם לא דחוף במיוחד בתקופה הנוכחית בה אנחנו נמצאים. מה שכן שהייתי מעדיף לבחור חנות בהתאם למחיר הכולל של החבילה. ככל שיהיה זול כמובן שזה ישפיע על בחירת החנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם אתה נעול על וזה לא דחוף , ממליץ להמתין.

כנראה סוף מאי יכריזו על חדשים , ואז צריך לראות מתי הם מגיעים לחניות (בתקווה שבמהלך יוני או תחילת יולי).

המעבדים החדשים כנראה יהיו יותר אטרקטיבים מהדור הנוכחי (בהנחה שרמת המחירים לא תשתנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

אני מדבר מתוך הניסיון שלי.

לי יש 2060 עם מסך 1440P 144 , ספציפית על Metro Exodus לא זוכר , אבל בגדול בגדרות ULTRA במשחקים כבדים מקבלי כ 60 FPS בממוצע.

2070 יספיק בשביל לקבל 75 FPS ב 1440P אפילו בהגרדות ULTRA.

RTX זה לא שיקול , אין כמעט משחקים שתומכים בו והוא כל כך פוגע בביצועים שאין שום טעם להפעיל אותו כשאפשר.

איך 2060 מרוצה ממנו 

שוקל לקנות אותו 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח איך לענות על זה.

ביצועים של כרטיס הם אוביקטיבים , לא סוביקטיבים.

הייתי שמח עם היה לי 2070 ל 1440p 144hz אבל ה 2060 לא פראיר.

אם מתפשרים קצת בהגדרות ולא שמים הכל על אולטרה אז אפשר לקבל 90-100 FPS גם במשחקים הכי כבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

אז אם אתה נעול על אינטל וזה לא דחוף , ממליץ להמתין.

כנראה סוף מאי יכריזו על מעבדים חדשים , ואז צריך לראות מתי הם מגיעים לחניות (בתקווה שבמהלך יוני או תחילת יולי).

המעבדים החדשים כנראה יהיו יותר אטרקטיבים מהדור הנוכחי (בהנחה שרמת המחירים לא תשתנה)

אין לי בעיה להמתין למעבדים החדשים אבל כמובן שכמו שרשמת הכל תלוי מחיר, אם הם יגיעו עם תג מחיר הזוי או גבוה בהרבה מהנוכחים בשוק זה כנראה לא ידבר אליי.

אבל נצא מנקודת הנחה שאני לא יהיה מעוניין לשדרג לכיוון הדור החדש של המעבדים, אפשר להתרכז במפרט הנ"ל שיהיה בכל זאת כמין סוג של PLAN B?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...