שאלה בקשר ל- wd raptor - 36GB -10,000rpm - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר ל- wd raptor - 36GB -10,000rpm

tamir2

Recommended Posts

מהירות העברת הנתונים השתפרה רק במעט

השינוי העיקרי הוא בזמן החיפוש (seek time) שהתקצר משמעותית

ואין מה לעשות, הוא פשוט יקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא לא חי הרבה אז איך אתה מסביר את 5 שנות האחריות ש-WD נותנים?

זה רק מחזק את מה שאני אומר כי יודעים שהיו יותר מדי מקרים שהוא לא חי הרבה ואם WD רוצים למכור אותו הם חייבים להבטיח ללקוחות שלא יזרקו אותו אחרי שנה. זה כמו שמכוניות צרפתיות נותנות 3 שנים אחריות. ראית מרצדס או BMW או טויוטה עם 3 שנים אחריות?

חוץ מזה סביר להניח ש WD שפרו אותו אבל עדיין אנשים לא קנו אותו בגלל ההיסטוריה אז כדי לתקן את השם ולדחוף אותו הם מציעים 5 שנים אחריות.

זה כמו הפרסקוט הראשונים שהיית יכול לבשל עליהם אבל שפרו את זה. מי רוצה לשים מטף ליד המחשב שלו?

אני לא חושב שהייתי קונה את זה במחיר הזה גם עם 5 שנות אחריות. במחיר הזה (פחות או יותר) אתה יכול לקבל 2X80 RAID או אפילו 200 גיגה (הכל עם 3 שנים אחריות). לפי דעתי כל אחת מהאפשרויות עדיפה על 36 גיגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רנו שזו חברה צרפתית נותנת רק שנתיים אחריות

זה לא נראה לי קשור לעניין של אמינות, הם יודעים שאחרי 3 שנים גם ככה ההרידסק הזה יהיה שווה גרושים ואפשר יהיה להחליף אותו משהו זול.

סה"כ מנסים להכניס את ה-10K חזק לשוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מתעקש להוכיח שמועות לא נכונות?.... זה סתם ריב טפשי

ובכלל... אתה משווה את המרצדס והBMW ל... טויוטה? ???

1) אני לא רב עם אף אחד. אנחנו מדברים. זה שאני חושב אחרת לא אומר שאני רב עם מישהו.

2) זה לא שמועות - זה דברים שקראתי ואני בטח לא מתעקש. להיפך גם אני אשמח לדעת שמה שקראתי לא נכון כי אני חושה ש WD אחלה חברה.

3) טויוטה נחשבים מבחינת אמינות למובילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר חברה נותנת 5 שנות אחריות זה אומר משהו על המוצר...

זה אומר שהם מאמינים במוצר וביכולות שלו וידעים שהוא מוצר טוב שלא מתקלקל... מבחינה כללית כאשר אתה מוציא לשוק מוצר לא טוב ועוד נותן לו תקופת אחריות מאוד ארוכה אתה נידון לכישלון כלכלי, כי על כל מוצר פגום אתה תצטרך להביא חלופי וזה כבר הופך ל-2 במחיר אחד או 3 במחיר אחד וכך הלאה...! הייצור של החברה כולו יפנה לכיוון כיוסי האחריות של המוצרים אשר נמכרו, כלומר אספקת מוצר חלופי על כל מוצר מקולקל!

ותחשבו על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר חברה נותנת 5 שנות אחריות זה אומר משהו על המוצר...

לא בהכרח. יכול להיות שיותר רווחי לתת 5 שנים אחריות ולהחליף אחוז מסויים של פגומים מאשר להוסיף שיפור משמעותי ולהשאיר את המוצר באותה רמת מחיר. זה מאוד תלוי במתח הרווחים על המוצר.

אם היו מתחילים למכור את המוצר עם 5 שנות אחריות הייתי מסכים אתך אבל לפי מה שאני יודע זה לא הסיפור.

עריכה: וכן אני מסכים אתכם שהם רוצים לדחוף את המוצר. יש כבר דיסקים בחול עם 15K ו 73 גיגה.

עריכה: סליחה, 15K זה SCSI אבל 10K ו 73 גיגה SATA כבר יש (RAPTOR). אז בטח צריך לגמור את המלאי כי RAPTOR  73 גיגה זה כבר סיפור אחר. עם 73 אפשר לחיות לא רע. תארו לכם 2 כאלה ב RAID. מעניין כמה אחריות יתנו עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה Raptor נמכר עם 5 שנות אחריות מלכתחילה, ואין שום בעיות יוצאות דופן איתו. ההפך, הוא מיועד לשוק מקצועי יותר ולפיכך 5 שנות האחריות כתחרות ישירה לדיסקים SCSI.

5 שנות אחריות הם סטנדרט ב SCSI. ל WD אין חטיבת SCSI, מה שמסביר את הצעד שלהם.

בכל מקרה, הדיסק הוא מהיר. אומנם קצב העברת הנתונים הסדרתי שלו לא משמעותית יותר טוב מדיסקים של 7200, אבל מהירות הסיבוב שלו בהחלט תורמת רבות לאפליקציות שדורשות הרבה גישות לדיסק.

בכל מקרה, לא הייתי קונה היום את ה 36 ג'יגה ולו רק מהסיבה שה72 ג'יגה מהיר יותר, ולא בגלל הנפח.

(אגב, אני בעליו של אחד הראפטורים 36 ג'יגה.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הראפטורים הם באמת קריצה לשוק הסקאזי המקצועי, ושם אורך חיים של הדיסק זה קריטי. לאדמינים לא אכפת כמה אחריות יש על הדיסקים, אכפת שהם לא יקרסו באמצע הגיבוי (או יותר גרוע, השחזור). אם הראפטורים לא היו עמידים לא היה להם מה לחפש בשוק המקצועי.

מישהו כאן הזכיר לשים שני דיסקים של 72 בRAID (אני מנחש שהוא התכוון לRAID0). אין סיבה לזה, אלא אם כן אתה מריץ ווב סרבר, יש לך מסד נתונים גדול שכל הזמן ניגשים אליו או משהו אחר שדורש זמן תגובה מאוד מהיר ולוקח המון מקום. עוד בעייה זה שעם זה שקצב העברת הנתונים בRAID0 עולה (כמעט מוכפל), זמן התגובה מוארך, וזה בעצם מוציא את הסיבה לקנות את הדיסקים האלה. הייתי מבין אם על דיסק של 36 היית שם את מע' ההפעלה וכמה תוכנות, אבל אין שום סיבה לאחסן את הסרטים שלך על שניים כאלה בRAID.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שני HD RAPTOR 36G ב-RAID 0 וזה השידרוג הכי משמעותי שעשיתי !!!

ראיתי אצל חברים מחשבים אם מפרט יותר טוב משלי (כרטיס מסך ,מעבד ,וזכרונות ) וזה לא מתקרב למחשב שלי !!!

אנשים שרוצים לשדרג את המחשב תמיד חושבים על כרטיס מסך וכו' ולא על HD ואם כן HD , אז בעיקר על נפח

אני שוב אומר עשיתי הרבה שידרוגים בחיים ושום דבר לא משפיע על המחשב יותר משני HD RAPTOR 36G ב-RAID 0

כמובן אפשר לקבל ציונים יותר טובים בתוכנות כמו 3D MARK 2001 וכו' ,אבל תאמינו לי מנסיון , זה רק מספרים !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...